Pytania dotyczące Konkursu

Druga edycja konkursu mistrzowskiego, tym razem w kategorii lotniczej.

Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 4 lutego 2009, 15:01

Wszelkie pytania dotyczące Konkursu i ewentualnych niejasności regulaminu proszę zadawać tutaj.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Reklama

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Grzegorz Stróżek » czwartek, 5 lutego 2009, 15:26

W takim razie zadam pytanie jako pierwszy odnośnie następującego sformułowania w regulaminie konkursu;
''Uczestnicy są proszeni o nieprowadzenie do czasu zakończenia Konkursu równoległych relacji z budowy na innych forach internetowych.''
Czy to się tyczy P.11, czy też innych modeli, bo tak się składa, że mam na ukończeniu Ła-7 (2-3 dni do ukończenia) i chciałbym zamknąć temat, aby móc się skupić na modelu konkursowym ?
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 5 lutego 2009, 20:50

Grzegorz Stróżek napisał(a):W takim razie zadam pytanie jako pierwszy odnośnie następującego sformułowania w regulaminie konkursu;
''Uczestnicy są proszeni o nieprowadzenie do czasu zakończenia Konkursu równoległych relacji z budowy na innych forach internetowych.''
Czy to się tyczy P.11, czy też innych modeli, bo tak się składa, że mam na ukończeniu Ła-7 (2-3 dni do ukończenia) i chciałbym zamknąć temat, aby móc się skupić na modelu konkursowym ?


Oczywiście, chodzi jedynie o relację konkursową, pozostałe możesz prowadzić na dowolnej ilości for :)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez tomek_chacewicz » czwartek, 5 lutego 2009, 21:26

Maciek, w regulaminie stoi: "Otwarcie wszelkich możliwych klap i luków jest jak najbardziej dozwolone."
a odarcie całego skrzydła(jednego) z poszycia?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez shivadog » czwartek, 5 lutego 2009, 22:44

Czy w konkursie można zrobić tylko jeden model?
Ten punkt dotyczący możliwych uszkodzeń wydaje mi się dość dziwny,
ta granica stopnia dopuszczalnego zniszczenia wydaje mi się dość płynna.
Czy np.samolot, który się wbił silnikiem w ziemię to już jest zbytnie uszkodzenie?
Czy chodzi po prostu o samolot w stanie lotnym?

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez caughtinthemiddle » piątek, 6 lutego 2009, 15:33

tomek_chacewicz napisał(a):Maciek, w regulaminie stoi: "Otwarcie wszelkich możliwych klap i luków jest jak najbardziej dozwolone."
a odarcie całego skrzydła(jednego) z poszycia?


Jeśli posiadasz zdjęcie budowanego przez siebie egzemplarza, który posiada takowe, nie widzę przeciwskazań.

shivadog napisał(a):Czy w konkursie można zrobić tylko jeden model?


Tak.

shivadog napisał(a):Ten punkt dotyczący możliwych uszkodzeń wydaje mi się dość dziwny,
ta granica stopnia dopuszczalnego zniszczenia wydaje mi się dość płynna.
Czy np.samolot, który się wbił silnikiem w ziemię to już jest zbytnie uszkodzenie?
Czy chodzi po prostu o samolot w stanie lotnym?


Widzisz, ciężko jest dokładnie sformułować tę granicę. Chodzi generalnie o to, by ktoś nie pokusił się o model wbitej w ziemię kupy spalonego złomu, choćby z uwagi na trudność porównania takowego z modelem operacyjnego samolotu w dobrym stanie technicznym. Można przedstawić model maszyny uszkodzonej, ale bez przesady, uszkodzenia zaś powinne być udokumentowane materiałem zdjęciowym.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez tomek_chacewicz » piątek, 6 lutego 2009, 16:01

caughtinthemiddle napisał(a):Jeśli posiadasz zdjęcie budowanego przez siebie egzemplarza, który posiada takowe, nie widzę przeciwskazań.

Hmm dziwne... to w takim razie jeśli chcę cokolwiek otworzyć w modelu mogę zrobić to tylko i wyłącznie wtedy, gdy mam zdjęcie identycznie pootwieranego oryginału? W takim przypadku prawie wszystkie modele w konkursie powinny być zamknięte i gotowe do lotu...
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez shivadog » piątek, 6 lutego 2009, 16:05

To może trzeba było wszystkim narzucić robienie maszyn z tej samej eskadry?
Potem zestawić to wszystko w jakąś sytuację lotniskową i do muzeum... :D
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 lutego 2009, 19:54

Też wydają mi się dziwne te zastrzeżenia. Po co ograniczać mistrzów :D ? Podobnie z tym zgruzowanym płatowcem. W końcu uczestnik podejmuje ryzyko prezentacji modelu na swoją odpowiedzialność. Jak zrobi kupkę pogiętych blach to najwyżej przegra. Skład zawodników raczej gwarantuje, że nikt nie podłoży się tak bez walki. Chyba, żeby ograniczenia miały na celu zapobiec nadmiernemu rozbuchaniu projektów i tym samym kłopotom z utrzymaniem terminu. Tylko to też trąci brakiem zaufania i besserwiserstwem.

FREE THE MASTERS!!!
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Slash » piątek, 6 lutego 2009, 23:23

A mi postanowienie o ograniczeniu uszkodzeń wydaje się całkiem oczywiste. Zabawa w to kto lepiej odzwierciedli opalony wrak chyba już była w panzer master. Teraz wypadało by porobić modele czegoś co utrzymało by się w powietrzu, tak jak na to skazuje nazwa konkursu. Niestety chyba gdzie indziej będzie trzeba szukać panowie tej atrakcyjności modelu.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez caughtinthemiddle » sobota, 7 lutego 2009, 14:40

tomek_chacewicz napisał(a):
caughtinthemiddle napisał(a):Jeśli posiadasz zdjęcie budowanego przez siebie egzemplarza, który posiada takowe, nie widzę przeciwskazań.

Hmm dziwne... to w takim razie jeśli chcę cokolwiek otworzyć w modelu mogę zrobić to tylko i wyłącznie wtedy, gdy mam zdjęcie identycznie pootwieranego oryginału? W takim przypadku prawie wszystkie modele w konkursie powinny być zamknięte i gotowe do lotu...


Z tym się nie zgodzę. O ile sytuacja, że Twój budowany egzemplarz, choć może nie być tego na posiadanym zdjęciu, miał pootwierane różnego sortu otwory eksploatacyjne w celu dokonania prac obsługi, jest jak najbardziej prawdopodobna i możliwa, to (aczkolwiek nie znam zbytnio kontrukcji P.11ki, nie z mojej bajki to maszyna ;o) ) w ramach obsługi nie zdzierano raczej poszycia ze skrzydła. Niemniej, możliwe jest znalezienie egzemplarza, który miał uszkodzenia tegoż i przedstawienie poszukiwanego przez Ciebie efektu w ramach realizacji miniatury obiektu ze zdjęcia. Odpowiednie zapisy regulaminu miały zapewnić, by nie powstało np. takie coś:
Obrazek
Aczkolwiek np. taki będzie dopuszczony:
Obrazek
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 lutego 2009, 15:26

Moim zdaniem model jak z pierwszego zdjęcia nie powstanie z pewnością. Autor z zasady zakładałby przegraną. W sumie nie ma o czym gadać.
Natomiast ewentualne blokowanie koncepcji Tomka Chacewicza jest dla mnie niezrozumiałe. Świetny model ale nie weźmie udziału w konkursie bo ... za dobry?
Pamiętam z zajęć z rysunku gościa, który rysując martwą naturę pociągnął na środku pionową krechę i pół tematu narysował linearnie, delikatnie i z wycofaniem, a drugą połówkę zaatakował agresywnym światłocieniem. Wiadomo, że nie tak rysuje się martwą z natury ale koleżka otrzymał njwyższą ocenę i w pełni zasłużenie. Przeniesienie takich dwóch światów na model jest tylko jedną z mozliwych form prezentacji. Nie widzę powodu, dla którego Tomek nie miałby sobie z tym poradzić. Odwodzenie mistrzów od podobnych koncepcji byłoby ze szkodą dla nas wszystkich. A jeżeli Tomek nie zrobi tego w sposób przekonujący to polegnie w konkursie. Jego ryzyko. W tym konkursie liczę na otwarcie możlwie szerokiego wachlarza modelarskiej sztuki i dlatego upieram się żeby uwolnić mistrzów. Nie marnujmy szansy zobaczenia więcej. Tomek, rób swoje. Nie wierzę w dyskwalifikację. W razie czego sam zrobię Ci dyplom ;o) .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 7 lutego 2009, 16:50

caughtinthemiddle napisał(a):Z tym się nie zgodzę. O ile sytuacja, że Twój budowany egzemplarz, choć może nie być tego na posiadanym zdjęciu, miał pootwierane różnego sortu otwory eksploatacyjne w celu dokonania prac obsługi, jest jak najbardziej prawdopodobna i możliwa, to (aczkolwiek nie znam zbytnio kontrukcji P.11ki, nie z mojej bajki to maszyna ;o) ) w ramach obsługi nie zdzierano raczej poszycia ze skrzydła. Niemniej, możliwe jest znalezienie egzemplarza, który miał uszkodzenia tegoż i przedstawienie poszukiwanego przez Ciebie efektu w ramach realizacji miniatury obiektu ze zdjęcia.


Rozumiem. Zmienię swoje plany w takim razie, może wyjdzie mi to na zdrowie i pozwoli zmieścić się w ramach czasowych konkursu ;o) Trochę jednak szkoda, miałem ochotę 'zaszaleć' bo i z dokumentacją nie jest tak źle i konstrukcja nie aż tak skomplikowana, może innym razem.

Greatgonzo dzięki za wsparcie Obrazek nie martw się, na pewno będzie na co popatrzeć w konkursowych warsztatach :D
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 lutego 2009, 17:59

Jeden już odpuścił :( .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez tomek_chacewicz » niedziela, 8 lutego 2009, 01:28

greatgonzo napisał(a):Jeden już odpuścił :( .

Absolutnie nie, zapewniam.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Następna strona

Powrót do Konkurs Wing Master 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość