PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Tutaj uczestnicy konkursu prezentują relacje z budowy swoich modeli.

PZL P-11c biała piątka 111 Eskadra Myśliwska

Postprzez dareksommerfeld » środa, 24 czerwca 2009, 18:04

Witam serdecznie wszystkich uczestników konkursu, oraz obserwatorów. Podobnie jak szanowni koledzy na wstępie pragnę podziękować za zaproszenie mnie do konkursu. Postaram się swoją relcją wnieść co nieco do warsztaty, chociaż patrząc na dotychczasowy dorobek wątku konkursowego, będzie to trudne.
Tyle gadania, do dzieła.
Zestaw wszyscy znają, literatura też taka sama czyli wszystko co można na temat tego samolotu dostać. Dodatkowo zestaw blaszek Part, kalkomanie Techmod 48059 i cała rolka aluminiowej taśmy samoprzylepnej. Za jej pomocą postaram się odwzorować łączenie blach poszycia na kadłubie, mam zamiar użyć jej też na krawędziach natarcia skrzydeł i usterzenia.
Na początek pocieniłem nieco statecznik pionowy szlifując na papierze ściernym od spodu, podobnie jak w technice Vacu(z lewej pocieniony, z prawej oryginał)
Obrazek
Jedna połówka kadłuba została ogołocona ze wszystkiego co Mirage na nią naniósł
Obrazek
Następnie postanowiłem pozaklejać linie podziałowe cienkimi kawałkami ramki wtryskowej. Przyklejałem je rzadkim klejem Tamiya, pozwala on na dość szybkie łączenie, oraz zmiękcza cienkie pręciki ułatwiając układanie ich w liniach podziału
Obrazek
Na chwilę obecną wygląda to jak Frankenstain, ale mam nadzieję że po oszlifowaniu będzie O.K.
Miłego oglądania.
Pozdrawiam Darek
dareksommerfeld
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2007, 08:48

Reklama

Powrót do Relacje z budowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość