Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 26 listopada 2009, 23:35

Te wlociki to piękny pomysł, w tej skali?! Zastanawiam się tylko jak (taka cieńka folia!) wycinasz i obrabiasz wytłoczony element (ale tak w ogóle to sama idea mi się podoba, już mi coś świta odnośnie "korków" jakie mam przy kilku modelach).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Reklama

Re: Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

Postprzez Marcin Witkowski » środa, 13 stycznia 2010, 09:42

Witam po dłuższej przerwie.
W odpowiedzi dla Jaho63 na początek; wycinam taką folię nożyczkami, a obrabiam trzymając w pęsecie o bardzo cienkich ramionach. Używam w tym celu pilników diamentowych. Najlepiej takich już mocno zużytych, które mają mniejsze tarcie.

A teraz nieco drobnicy, którą ostatnio zrobiłem.
Na górnej powierzchni skrzydeł odwzorowałem spracowane poszycie. Blachy udało mi się pofalować przez frezowanie oraz szlifowanie papierami ściernymi i gąbkami polerskimi. Niezbyt dobrze udało mi się to oddać na tym akurat zdjęciu.
Obrazek
Dobrze za to widać prace nad poprawieniem kształtu wybrzuszenia na osłonie działka. Obrys na powierzchni płata oznaczyłem taśmą klejącą 3M, a na zbyt małego i za wąskiego „bąbla” nałożyłem masę dwuskładnikową Gunze. Później to oszlifowałem, okleiłem BlueTack’iem, zalałem silikonem, i wykonałem kopię do przyklejenia na drugie skrzydło.
Silikon miałem już bardzo gęsty i nie nadający się do normalnego tworzenia form. Powstała w ten sposób niezbyt doskonała forma, która jednak na potrzeby pojedynczej kopii jest w zupełności wystarczająca.
Obrazek
Obrazek
Po przyklejeniu wybrzuszenia (przednio usunąłem to które oferował zestaw) na lewym skrzydle stwierdziłem, że zanim zabiorę się za spód płatów, to zrobię nowe końcówki skrzydeł. W zasadzie to konieczne było wykonanie samych ogonków, które w naturalny dla ostro zakończonego plastiku z biegiem czasu i kolejnych dotknięć, się zaokrągliły i znacznie skróciły, ale uznałem, że łatwiej będzie wykonać całkiem nowe. Osobną sprawą było wykonanie imitacji świateł pozycyjnych. Zdecydowałem się wykonać końcówki z aluminium by uchronić ich najwrażliwsze miejsca przed ewentualnymi uszkodzeniami, gdyż z uwagi na wychylone lotki będą na to narażone. Tak wyglądał wypiłowany profil końcówki jeszcze przed nacięciem miejsca na lampę nawigacyjną i przed odcięciem od aluminiowego płaskownika.
Obrazek
A tak gotowe już końcówki.
Obrazek
W lampach wykonałem imitację żaróweczek. Czerwona lampa jest z kawałka przezroczystej pleksi z jakichś resztek sprzętu RTV, a zielona to kawałek klocka LEGO. Żaróweczki powstały przez nawiercenie otworów i wpuszczenie Alclad II Chrome do wewnątrz otworu.
Tak wyglądają zamocowane na razie tymczasowo do skrzydeł.
Obrazek
Obrazek

Obecnie walczę z nowymi chłodnicami.
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 09:13
Lokalizacja: Niekarmia

Re: Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

Postprzez siara1939 » środa, 13 stycznia 2010, 10:08

Bardzo ladnie to wszystko wychodzi.
Podoba mi sie to w jaki sposob podchodzisz do tego tematu.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

Postprzez trex73 » środa, 13 stycznia 2010, 15:07

To jest TO! Przyjemnie popatrzeć co wyrabiasz z tym Spitem. Tak trzymaj!
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

Postprzez Strużyn » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:58

W ramach odgrzewania kotleta.

Czy w temacie spita coś ruszyło do przodu :?: :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire LF Mk XVI E | Heller | 1/72

Postprzez agalant » czwartek, 13 listopada 2014, 17:16

agalant
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2010, 12:22

Poprzednia strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości