Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

(1.02.2009-31.01.2010)

Re: [MERLIN_SPIT]Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » niedziela, 11 stycznia 2009, 14:56

Tak szpachla jest wyszlifowana( poświęciłem temu dość dużo czasu). W projekcie już jestem Ojciec założyciel przeniósł mój wątek :D
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [MERLIN_SPIT]Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez greatgonzo » niedziela, 11 stycznia 2009, 15:06

Ooooo.... myślałem, że to wolna wola jest.
Niech Ci powierzchniak pokaże powierzchnie równe jak stół!.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: [MERLIN_SPIT]Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » niedziela, 11 stycznia 2009, 18:33

greatgonzo napisał(a):Ooooo.... myślałem, że to wolna wola jest.
Niech Ci powierzchniak pokaże powierzchnie równe jak stół!.

No jasne że wolna wola. Sam o przemieszczenie wątku prosiłem. Michał zrobił to bardzo szybko a co mu dziękuję :D.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » czwartek, 5 lutego 2009, 20:17

Dawno nic nie pokazywałem więc pora na jakieś fotki. Aktualnie model jest w fazie preshadnigu i malowania( zdjęcia dodam jutro).
Podkład z szarego testorsa:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Dominik » czwartek, 5 lutego 2009, 23:17

Dominik, usunąłeś tą półeczkę z radiem?? Aha, mimo wszystko (głównie mimo zapachu) zainwestuj w Surfacera 1200 i Levelling Thinnera do Gunze C. Powierzchniak jest tym co ułatwia pracę i ukazuje wszelakie niedoskonałości (a czasami nieco je zamaskuje).
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » piątek, 6 lutego 2009, 08:27

Dominik napisał(a):Dominik, usunąłeś tą półeczkę z radiem?? Aha, mimo wszystko (głównie mimo zapachu) zainwestuj w Surfacera 1200 i Levelling Thinnera do Gunze C. Powierzchniak jest tym co ułatwia pracę i ukazuje wszelakie niedoskonałości (a czasami nieco je zamaskuje).


Surfacer już jest przybył z farbami z serii "H". Nie używałem go na spicie bo na gunze.pl chwilowo brakuje Levelling Thinnera. A co do półeczki to ją usunę jako skończę malowanie. Tylko pozostanie tam dość spora dziura. Tak poprostu było w maszynie Zumbacha czy znajdowało się tam coś innego??
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Dominik » piątek, 6 lutego 2009, 08:44

Poza tym co było na burtach to za fotelem wiało pustką. Tak było w prawie wszystkich Spitach do, chyba, Mk.IX, z których niektóre otrzymały dodatkowe zbiorniki paliwa umiejscowione właśnie za fotelem.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » piątek, 6 lutego 2009, 08:51

Dominik napisał(a):Poza tym co było na burtach to za fotelem wiało pustką. Tak było w prawie wszystkich Spitach do, chyba, Mk.IX, z których niektóre otrzymały dodatkowe zbiorniki paliwa umiejscowione właśnie za fotelem.


To jak zakończę malowanie to usunę tą półeczkę. Zapamiętam na przyszłość.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » piątek, 6 lutego 2009, 17:09

Mój = preshadnig wyszedł średnio, ale jak na pierwszy raz to i tak dobrze zważywszy że to 72. Pokryłem też górna powierzchnie modelu farbą gunze H057. I ten odcień za bardzo mi sie nie podoba wydaje mi się dużo za jasny. Na razie góra jest pokryta jedną cienką warstwą koloru i linie w niektórych miejscach mocno przebijają. Z drugą warstwą wstrzymam się do wyjaśnienia tej sparwy z tym kolorem.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez RAV » piątek, 6 lutego 2009, 17:14

Dlaczego płat jest w wersji A?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 lutego 2009, 19:28

Jedną rzecz robisz błędnie. Na siatce przedcieniowania widać okrągłąwe ślady po strzale z aerografu na początku i ,być może, na końcu ciągniętych linii. Wszędzie gdzie to jest możliwe staraj się zaczynać pryskanie poza modelem i ustalony strumień przenoś dopiero nań i ciągnij go aż w przestrzeń poza niego. Skutki początkowego strzału znajdą sie wtedy poza malowanym obiektem. Jeżeli linii nie można zacząc poza modelem warto podstawić trzymany drugą ręką kartonik i na nim zacząć malowanie i potem przeciągnąć je na model.
Jest to o tyle istotne, że te strzały tworzą wyrażna fakturę, rodzaj gniazdka z grubymi brzegami. Na etapie przedcienia można je jeszcze łatwo zeszlifować (jak ktoś kocha szlifować to nie ma sprawy :mrgreen: )ale np. przy nakładaniu ostatecznego, drobnego kamuflażu (nie takiego jak w Spicie) może to sprawić spory kłopot.
Skoro już o tym, to zasadę przeciągania poza malowany obiekt należy stosować także przy malowaniu powierzchni. Unika się w ten sposób nadmiernego nawarstwiania się farby na nawrotach.

No faktycznie, że A. Też jestem ciekawy jak z tego wybrniesz?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » piątek, 6 lutego 2009, 21:14

greatgonzo napisał(a):Jedną rzecz robisz błędnie. Na siatce przedcieniowania widać okrągłąwe ślady po strzale z aerografu na początku i ,być może, na końcu ciągniętych linii. Wszędzie gdzie to jest możliwe staraj się zaczynać pryskanie poza modelem i ustalony strumień przenoś dopiero nań i ciągnij go aż w przestrzeń poza niego. Skutki początkowego strzału znajdą sie wtedy poza malowanym obiektem. Jeżeli linii nie można zacząc poza modelem warto podstawić trzymany drugą ręką kartonik i na nim zacząć malowanie i potem przeciągnąć je na model.
Jest to o tyle istotne, że te strzały tworzą wyrażna fakturę, rodzaj gniazdka z grubymi brzegami. Na etapie przedcienia można je jeszcze łatwo zeszlifować (jak ktoś kocha szlifować to nie ma sprawy :mrgreen: )ale np. przy nakładaniu ostatecznego, drobnego kamuflażu (nie takiego jak w Spicie) może to sprawić spory kłopot.
Skoro już o tym, to zasadę przeciągania poza malowany obiekt należy stosować także przy malowaniu powierzchni. Unika się w ten sposób nadmiernego nawarstwiania się farby na nawrotach.

To był mój pierwszy preshading więc porobiłem trochę błędów. Gonzo dziękuje za wyjaśnienie zapamiętam to na przyszłość. I postaram się stosować do tego co napisałeś.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Deco » czwartek, 12 lutego 2009, 11:23

Przemalowałem górę modelu:
Obrazek
Obrazek
Teraz zabieram się za maskowanie modelu przed położeniem dark green.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez greatgonzo » czwartek, 12 lutego 2009, 13:37

No i 'B' jak żywy :D .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire Mk Vb - Revell+ Airfix -1/72

Postprzez Dominik » czwartek, 12 lutego 2009, 16:55

Deco napisał(a):Przemalowałem górę modelu:


I wygląda nieźle. Jakiego koloru użyłeś?? To pierwsze malowanko ma się nijak do rzeczywistości. To drugie przypomina Ocean Grey.

Deco napisał(a):To był mój pierwszy preshading więc porobiłem trochę błędów.


Spoko, z każdym kolejnym modelem będzie lepiej. Ja swojego pierwszego priszejdingu nie wspominam najlepiej. Jak zaczynam robić przedcieniowanie trzymam w łapie chusteczkę higieniczną lub kawałek papieru i dopiero potem przenoszę strumień farby na model.

A następnego Spita zrób z Tamiji, dużo lepsza składalność (klocki Lego normalnie) i poprawność.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Merlin Spitfire

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości