7TP 1:35, Mirage Hobby

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » środa, 1 kwietnia 2015, 14:00

Cześć,
po pierwsze dziękuję za wszystkie sugestie co do wyboru farb do TP'ka :). Po drugie, podjąłem decyzję. Zamówiłem farbki Agamy z JadarHobby :) Nie będzie foto z etapów budowy, bo blaszki i farby przyjdą dopiero w piątek :) Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i będzie się dobrze malowało ;)
Pozdrawiam
Krzysiek
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 5 kwietnia 2015, 08:18

Moje sklejone przed laty ,malowane pędzlem 7-tp :mrgreen: Kolory są hm. takie sobie :oops:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » wtorek, 7 kwietnia 2015, 19:37

Jak na pędzel to nawet fajne :). Przyszły mi już farbki i blaszki! Zamontowałem na wieży, jutro wrzucę zdjęcie ;)
Kolorem bazowym będzie ten piaskowo-szary, dobrze myślę? Przy okazji malowania użyję Maskola od Humbrola.
Myślę, że montowanie blaszek przebiegnie pomyślnie, a wy trzymajcie kciuki! ;)
Pozdrawiam
Krzysiek
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » środa, 15 kwietnia 2015, 19:07

Przepraszam za brak fotek, ale czasu nie było, a pracy dużo :(
A oto Tp'ek z tymczasowo założonymi ''bandażami'' :) Na zdjęciu nie widać , ale jest z tyłu jedno miejsce ze szczeliną, którą później zaszpachluję.
Obrazek
PS. Z prawej strony TP'ka nie ma dziury, część pancerza będzie tam wklejona w późniejszym etapie budowy.
Wszystkie uwagi mile widziane :->
Pozdrawiam
Krzysiek
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez tadeusz6507 » środa, 15 kwietnia 2015, 20:55

Pytania retoryczne - czy będzie miał wnętrze i silnik .
tadeusz6507
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2012, 20:17

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » środa, 15 kwietnia 2015, 23:20

Kolory zawsze nakładaj ciemniejsze na jaśniejsze :!: Nigdy na odwrót :idea:
Myślę że lepsza od maskola będzie taśma maskująca. Jeżeli chciałbyś wykonać płynne przejście kolorów to taśma jest niezbędna :idea:
Niestety inwestycja w gąski może okazać się dla wygladu modelu bardzo ważna :arrow: o ile w zestawię sa takie lipne jakie ja kiedyś miałem :cry: Warto kupić te na fotce :mrgreen:
Obrazek
Czym wyginasz blaszki ?
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Sherman » czwartek, 16 kwietnia 2015, 00:13

radoslaw6363 napisał(a):Kolory zawsze nakładaj ciemniejsze na jaśniejsze :!: Nigdy na odwrót :idea:

Akurat nie "nigdy", tylko w określonych okolicznościach. Zauważ jak często w pancerce stosuje się podkład z Citadela Chaos Black czy cieniowanie czarno-białe.
radoslaw6363 napisał(a):Myślę że lepsza od maskola będzie taśma maskująca. Jeżeli chciałbyś wykonać płynne przejście kolorów to taśma jest niezbędna :idea:

I znowu piszesz bzdury. Taśmę lub maskol stosuje się zdecydowanie do ostrych przejść, do łagodnych lepiej sprawdzi się odpowiednio uformowany BlueTack.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 07:50

Kolega pytał jaką farbę położyć najpierw :mrgreen: Napisałem o nakładaniu farby ciemniejszej na jaśniejszą , o czarnym podkładzie mowy nie było :evil:
Szukasz wyjątków od reguły :lol:
Czy w czymś pomogłeś :?:
Płynne przejście kolorów można zrobić za pomocą taśmy , jej brzeg nie może być doklejony, musi odstawać, można użyć Blue Tacka, można inaczej. Pewne efakty można osiągnąć na różne sposoby , nie twierdź że używany przez Ciebie jest jedynym i najlepszym :idea:
Do mojego sposobu taśma jest niezbędna, do Twojego Blue Tack.
Życzę dalszych sukcesów w komplikowaniu prostych zasad np. nakładania farby i mnożeniu sprzecznych z moimi postów ;o)
Ostatnio edytowano czwartek, 16 kwietnia 2015, 09:09 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 1 raz
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez fragles » czwartek, 16 kwietnia 2015, 09:08

hyhyhy...

Sherman, teraz Twoja kolej.

:mrgreen:
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 09:15

Franiszku :mrgreen: Nie mam zamiaru okładać się postami z kimkolwiek :lol: I dalszego ciagu z mojej strony nie bedzie :cry:
Jak mi kolega sherman napisał że piszę bzdury to mu odpisałem i tyle :mrgreen:
Kiedyś ulubioną zabawą po wiejskich zabawach było wzajemne okładanie się sztachetami, technika poszła do przodu :lol:
Dziś można okładać się wzajemnie postami :evil:
Niestety forum za sprawą kilku kolegów coraz bardziej dryfuje w kierunku nieustannej gównoburzy :evil:
Na koniec definicja :-/
Gównoburza (ang. shitstorm) - zażarta dyskusja w Internetach , a czasem w realu, o byle gówno.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Sherman » czwartek, 16 kwietnia 2015, 12:10

radoslaw6363 napisał(a):Kolega pytał jaką farbę położyć najpierw :mrgreen:
Pytanie było o kolor bazowy, kłania się czytanie ze zrozumieniem. Poza tym napisałeś że [size=200]NIGDY[/size] nie kładziemy koloru jaśniejszego na ciemniejszy co jest bzdurą. Auror wątku jest modelarzem młodym, więc lepiej go ustrzec przed takimi radami :lol:
mnożeniu sprzecznych z moimi postów ;o)

Ubawiło mnie to setnie. Czy uważasz Radosławie, że masz monopol na porady i jedynie Twoja wersja zawsze jest słuszna? :D
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez rotpol13 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 13:11

Sherman napisał(a):Ubawiło mnie to setnie. Czy uważasz Radosławie, że masz monopol na porady i jedynie Twoja wersja zawsze jest słuszna? :D


Przetłumaczę to na język zrozumiały dla Radosława:

ObrazekObrazek...Obrazek :?: ...Obrazek.Obrazek :?: :D


Radosławie, twoja kolej.
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez Czasznik12 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 16:47

Cześć,
widzę, że wątek zmierza w złym kierunku :( Dzięki za uwagi, na pewno wykorzystam. Co do gąsek, to jeszcze nie wiem. Jeśli by ktoś mógł, proszę o podesłanie linka do sklepu, gdzie takowe gąski można kupić :mrgreen:
Wnętrza mieć nie będzie, ale docelowo stanie na dioramce. Oto pomysł: ruiny budynków ( gotowy zestaw od MiniArtu ), 7TP stoi na rogu ulic a za workami z piaskiem czają się niemieccy figuranci ze swoim 37 mm pakiem. Taki mój pomysł, jak sądzicie, dobry?
Pozdrawiam
Krzysiek
PS. Proszę o nie pisanie nic nie wnoszących komentarzy do wątku :-/
PS 2. Blaszki wyginam różnie. Czasem nawet palcami :lol: A tak normalnie to mam taką prostownicę do blaszek ( w Bytomiu zakupiona ;)
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 20:25

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:09

Kiedyś były tutaj :arrow: http://www.mojehobby.pl/products/Ogniwa ... ckers.html
Trzeba poszukać gdzieś pewnie są , a może któryś z kolegów ma na zbyciu :?:
W temacie gąsiennic jeszcze coś http://www.pomyslodajnia.pl/blogi/wpis/18/
Ostatnio edytowano czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:28 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 1 raz
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: 7TP 1:35, Mirage Hobby

Postprzez rotpol13 » czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:15

radoslaw6363 napisał(a):Kiedyś były tutaj :arrow: http://www.mojehobby.pl/products/Ogniwa ... ckers.html
Trzeba poszukać gdzieś pewnie są , a może któryś z kolegów ma na zbyciu :?:


Nigdy ich tam nie było (zastanów się zanim coś klepniesz!). Wprowadzasz Kolegę w błąd!!!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości