Panzerjager /wrak/ 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Sherman » środa, 12 sierpnia 2015, 18:25

Radek Pituch napisał(a):
ewpiga napisał(a):Mnie zawsze zastanawia dlaczego modelarze stosują czarny podkład?


No jak to dlaczego? Żeby po pomalowaniu modelu nie było widać niedoróbek.

Piotrkowi chyba bardziej chodziło o to że podkład musi być czarny, a nie, że musi być podkład ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » środa, 12 sierpnia 2015, 22:01

Slash napisał(a):rezultacie może okazać się właśnie oszczędnością czasu a nie jego stratą.

Kolor plastiku jest już dla mnie pewnym utrudnieniem, dla sposobu jaki maluję, dlaczego więc miałbym sobie komplikować robotę kładąc np. szary podkład na szary plastik i z tych szarości wychodzić na konkretny efekt. Szybciej jest zrobić na gołym plastiku precośtam po wszystkich kantach, zakamarkach i popryskać na dwa odcienie tej samej barwy rozjaśniając górę na przykład.
Po wyschnięciu mam już bazę na filtry bez ponownego malowania wszelakich wypukłości, które widać z pod wierzchniej farby..taki jestem szybki. ;o) /mam tu na warsztacie esdeka 250 poeksperymentuje z białym podkładem/
No jak to dlaczego? Żeby po pomalowaniu modelu nie było widać niedoróbek.

Radek, tego to ja się domyślam, ;o) tylko co potem, po takim czarnym podkładzie?
Widziałem już pryskane na taki model piaskowe kamo. Ile trzeba położyć kolejnej warstwy koloru, aby pozbyć się zielonego odcienia, bo to przecież mieszasz już dwa kolory.

Wnętrze nie będzie już więcej malowane, tak zostawiam…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 13:24

Góra kadłuba na gotowo...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Radek Pituch » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 14:35

Sherman napisał(a):
Radek Pituch napisał(a):
ewpiga napisał(a):Mnie zawsze zastanawia dlaczego modelarze stosują czarny podkład?


No jak to dlaczego? Żeby po pomalowaniu modelu nie było widać niedoróbek.

Piotrkowi chyba bardziej chodziło o to że podkład musi być czarny, a nie, że musi być podkład ;o)

Wiem o co chodziło Piotrkowi i w takim duchu napisałem to co napisałem, taki podkład sprawdza się szczególnie w przypadku figurek, wręcz doskonale, między innymi dlatego, że nawet po położeniu lekko transparentnej warstwy zyskujemy permanentne krycie i w uproszczeniu - to czego się niedomaluje we właściwej fazie cieniowania, taki podkład już i tak zakryje uprzednio zakrył. Po drugie można go wykorzystać jako punkt wyjścia do malowania cieni. Przy pojazdach jest podobnie, w przypadku malowania na zasadzie cieniowania poszczególnych powierzchni. A warstw farby, np. piaskowego wystarczą spokojnie dwie. ;)
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » czwartek, 27 sierpnia 2015, 22:49

Dziś przykleiłem górę kadłuba i pogłaskałem po modelinie...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 28 sierpnia 2015, 22:23

...posypałem modelinę drobnym piaskiem..i uzbroiłem wieżę w armatkę,

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 17:44

Poskładany, gotowy do malowania...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » wtorek, 1 września 2015, 21:44

Tym razem obywam się bez podmalówki.
Przerost formy nad treścią? a nawet zupełny brak treści na rzecz pięknej formy aerografem w kilkanaście minut wygenerowałem efekty „świetlne” które jeszcze nie były używane na szerszą skalę. No dalej, podglądać i kopiować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez rollingstones » wtorek, 1 września 2015, 22:26

Bardzo podobają mi się imitacje spawów z rozlanego CA przy uchwytach na plandekę. Są takie subtelne.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Rayl » środa, 2 września 2015, 10:40

:mrgreen:
rollingstones napisał(a):Bardzo podobają mi się imitacje spawów z rozlanego CA przy uchwytach na plandekę. Są takie subtelne.

Dawno się tak nie uśmiałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Jak dla mnie komentarz roku :mrgreen: !!!
Avatar użytkownika
Rayl
 
Posty: 344
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 10:26

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 3 września 2015, 13:17

Widzę, że ambitnie.
Wiem, że wredny jestem ale kilka podstawowych defektów:

Taki dość bolesny błąd to: tylne wizjery były zespawane z kadłubem na stałe.
Tak samo wyłaz boczny (trzeba spawy dorobić dookoła).

Transmisja Dragona to ściema...
Tyna płyta oddzielenia silnik/przedział bojowy powinna być w odbiciu lustrzanym :)

Za grube płyty pancerza - osłony działa. Brak spawów.

Korytko LOL - było z drewna nie z blaszki :)

Jak na PanzerMastera... to licho
War-sztat klik: Obrazek Obrazek Obrazek
Portfolio: klik
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Drunkmaster » czwartek, 3 września 2015, 14:36

ewpiga napisał(a):zupełny brak treści na rzecz pięknej formy aerografem


Rozumiem że to jest pomalowane w formie żartobliwej, więc pomijam stronę artystyczną i indywidualne idee w temacie światło-cieni.
Niestety od strony technicznej jest średnio, za mało retardera+towarzystwo wysokiej temperatury otoczenia zaowocowało sporym odkurzem i dużą ilością 'farfocli' natryskiwanej powłoki lakierniczej, więc zachęcanie do kopiowania jest w mojej ocenie niezbyt trafne.

Ja bardzo lubię Twoje modele Piotr, fajnie się je ogląda. Ale jeśli chcesz zrezygnować z pędzli na rzecz aerografu to dobrze będzie odświeżyć warsztat.
Zapraszam tutaj:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=9&t=78695

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Sherman » piątek, 4 września 2015, 15:48

Drunkmaster napisał(a):za mało retardera

A na huk ów do farbek revella?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » sobota, 5 września 2015, 12:14

rollingstones napisał(a):Bardzo podobają mi się imitacje spawów z rozlanego CA przy uchwytach na plandekę. Są takie subtelne.

Dzięki, o to mi chodziło. Nie o wymyślone przez innych wyrażenie, tylko o coś osobistego.
Niestety z przykrością muszę się zgodzić. Ja tak mam z muzyką. Gram na instrumencie dla siebie, ale dzieł idealnych to raczej nie tworzę.
Mariusz 72 napisał(a):Widzę, że ambitnie.

Nie chce mi się pisać o moim podejściu do modelarstwa, bo wszystko to zostało już gdzieś na tym forum opisane. Ja nie potrafię niestety tego znaleźć, ale są tacy co znają moją chronologię życia internetowego/bardzo mi to schlebia/

Nie wszystkich trzeba słuchać, ale jak się znajdzie zdeterminowana jednostka, która wie co chce powiedzieć i jak to zrobić, to aż krew zalewa, że ma racje. Dzięki za sensowne wskazówki. Mnie ogólnie pojazdy czy czołgi w ogóle nie interesują. Szkoda mi czasu na wertowanie papierów i szukanie niuansów różniących poszczególne wersje i takie tam podobne. Opieram budowę tylko na kwicie z pudełka. Być może, a raczej na pewno powinno się przed budową pojazdu poznać jego konstrukcję, przed jego „zniszczeniem”
Dlatego wystawiam licząc, że w tłumie ekspertów znajdzie się taki co naprawdę się na czymś zna.
Oczywiście poprawie błędy, bo nie jest to model gdzie jak większość, która popełnia podobne błędy tłumaczy się, tym, że nie mogą już wprowadzać korekt. ;o)
Drunkmaster napisał(a):... jeśli chcesz zrezygnować z pędzli na rzecz aerografu...

Ja wiem, że taka zbiorowość ludzi, w której interakcje odbywają się w niewybredny sposób za pośrednictwem internetu potrzebuje od czasu do czasu zbiorowego kontaktu osobistego, aby myśl uczynić jednakową masturbując się przy tym własna satysfakcją.
Mnie zupełnie co innego motywuje. Nie poczuwam się do działalności „misyjnej”..ale gdybyście chcieli się w przyszłości od mnie czegoś nauczyć /przepraszam, że tak ogólnie piszę, bo może każdy indywidualnie/ to zaproście mnie na warsztaty następnym razem.
Tylko czego ja mogę kogoś nauczyć w dwa dni?
I nie do hotelu, są na takie spotkania bardziej interesujące miejsca, naprawdę.

Doceniam to, że teraz każdy powiększa sobie moje fotografie, aby dostrzec w nich tendencje całkowicie oderwane od realizmu i ubolewam teraz, że są tak kiepskie, że wykonałem je telefonem. Postaram się w najbliższym warsztacie wrócić do tych „lepszych” fotogramów.

Sherman..to te gorsze/nie pisałem?/ farbki, Humbrola są.

Paprochy to klej. Ja wiem, że odkurz może zepsuć pieczołowicie sklejony model. Mnie nie przeszkadza ten pyłek w tworzeniu wzorków, a podczas nakładania płukanek część tego proszku zwyczajnie zostanie wymyta. Nie widzę w tym problemu.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Sherman » sobota, 5 września 2015, 18:28

No na pewno masz lepsze ode mnie rozeznanie w tym czym malujesz, po prostu chyba wcześniej pisałeś o revellach. Osobiście lubie humbrole ;)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości