M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » piątek, 23 grudnia 2011, 21:30

Od bardzo dawna już nie robiłem jakiegoś ciekawego ulepka dla siebie, a przydałby się jakiś nowy ciekawy model w kolekcji, więc postanowiłem dokończyć projekt leżący odłogiem już chyba od roku, a części to jeszcze nabyłem dużo dawniej.

Obrazek
Obrazek

Zanim ktoś wyskoczy z wątpliwej jakości polityczną aluzją przypomnę że TUSK oznacza Tank Urban Survival Kit, czyli jak łatwo się domyślić jest to 'wdzianko' dla Abramsa polepszające ochronę podczas operacji na terenach miejskich,
TUSK I wprowadzało między innymi aktywny pancerz na fartuchach, sprzężoną półcalówkę u nasady lufy (z tego co pamiętam jej przeznaczenie to likwidacja snajperów i ogólnie piechoty na które szkoda pocisku z działa), pancerne płyty przy karabinie ładowniczego, i dowódcy (lub zdalnie sterowana wieżyczka takiego typu jak na strykerach jest montowana), celowniki termowizyjne, slat armor na żaluzjach silnika.
W wersji TUSK II doszło dodatkowe opancerzenie aktywne na boki i wieżę i pancerna płyta w klinowatym kształcie na spód wanny.
To tak w skrócie, bo różnic na pewno jest więcej ale na razie to jest mało informacji, a poszczególne konfiguracje się różnią.

Co do modelu, już nosiłem się z tym od dłuższego czasu najpierw jak kupiłem konwersję to okazało się że Abramsy SEP Dragona są niedostępne, więc wymyśliłem że użyję AIMa, który też był słabo dostępny ale kupiłem od rollingstones'a jak dobrze pamiętam i planowałem to pożenić z częściami od M1A2 z pozostałości po trumpkowym 5in1, ale jak to zwykle bywa dość szybko mi się odechciało i minęło trochę czasu i pokazały się w końcu SEPy dostępne i w dodatku Ostach kupił jednego więc dał się namówić na wymianę, z AIMa zostawiłem wieżę i kadłub bo to części wspólne dla abramsów dragona a już zdążyłem przykleić spodni pancerz.

Dodatkowo kupiłem jeszcze okazyjnie żywiczny silnik cmk, trochę niekompletny ale akurat w sam raz do mojego, komorę musiałem mocno pociąć żeby dopasować go do dragona (oryginalnie jest do tamkowego), trochę trzeba było uszczelnić polistyrenem bo dragon jest szerszy.

Wiem z autopsji że większość lubie nie czyta tak długich opisów więc zdjęcia :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dziś tak to wygląda:

Obrazek

Na zdjęciu widać dokupione anteny do zagłuszarki systemu DUKE, spodobała mi się konfiguracja jaką voyager zaprezentował w swojej nowej konwersji więc zrobię zbliżoną:

http://www.voyagermodel.com/products/PR ... 005_01.jpg

Nie będę się wzorował na żadnym konkretnym wozie, nieliczne fotki które widziałem przedstawiają stan z pod igły, a że ja takich pojazdów nie uznaję w styraniu go trochę fantazji użyję, takie SF z niedalekiej przyszłości.

Jeszcze miałem pomysł żeby doczepić trał przeciw minowy, bo mam tan toczony z trumpka, choć wolałbym szponiasty (może ktoś ma?), choć mam wątpliwości czy w takiej konfiguracji nie byłby przeciążony, bo z trałami widziałem tylko wersję TUSK I.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Reklama

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Paweł Czarnocki » piątek, 23 grudnia 2011, 21:39

Brawo Wojtek. Robisz bardzo ciekawą wersję Abramsa. Już się nie mogę doczekać malowania w Twoim wykonaniu. Spinaj poślady i bierz się do pracy bo czekamy wszyscy .
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » sobota, 24 grudnia 2011, 17:25

Dziś jeszcze porobiłem trochę silnik: powierciłem odpowiednio gniazda przeniesienia napędu, bo te z cmk nie były przystosowane do wyjmowanego silnika, i mało wspólnego z oryginałem miały, teraz też za wiele nie mają, ale już im bliżej, no i teraz można wyjmować silnik.

Obrazek
Obrazek

Jak już to jakoś siedziało to można było resztę kawałków silnika przykleić.

Obrazek
Obrazek

No i udało się tak zrobić żeby klapa silnika się domyka bez odstawania.

Obrazek


Ale strasznie było dużo piłowania, uszczelniania, wpychania na siłę, ten silnik cmk poza tym że jest do tamki która jest sporo węższa od tego, nie jest przewidziany jako wyjmowany więc detali na spodzie, szczególnie obudowie skrzyni biegów i na płaszczyźnie od strony tylnych żaluzji, no i mój odlew trochę biedny bo krzywawy, wolałbym legendowy, ale cóż, koszta. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Przemysław Szymczyk » sobota, 24 grudnia 2011, 17:54

mniam mniam! :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » niedziela, 25 grudnia 2011, 23:28

Przykleiłem detale do kadłuba i udało mi się zmontować fartuchy, razem z pierwszą warstwą pancerza aktywnego, sporo było z tym zachodu, bo nie wiedziałem odkąd dokładnie zaczynać a legend enigmatyczną instrukcją nie ułatwiał zadania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kółka krzywe bo nie przyklejone, wahacze też na wcisk na razie.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » poniedziałek, 26 grudnia 2011, 20:16

Dziś do fartuszków doszła falbanka, czyli kolejna warstwa pancerza aktywnego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podłubałem później trochę przy wieży, bo już podwozie gotowe, na razie tak to się prezentuje:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jednym słowem: megapogrubienie. :mrgreen:

Szybko idzie bo żywica to wdzięczy materiał do pracy, a i legend dobrze zaprojektował konwersje, wszystko pasuje jak dotychczas co do milimetra, tylko instrukcja jest słabym punktem, ale na ich stronie są duże obrazki więc nie ma problemu co gdzie jest, z resztą już dawno to rozpracowałem.

Tylko dragon rozczarowuje, jak kiedyś robiłem ich modele to wypracowałem sobie doskonałe zdanie, a teraz jakoś czuję się rozczarowany, oczywiście poziom detali jest dobry, ale widać mocne zużycie form, trochę się rozchwiały, napotykam czasem przesunięcia połówek, szwy. Bliżej mu do produkcji Trumpka niż tego dragona którego pamiętałem, ale może i dlatego że ostatnio kleiłem strykera z AFV który nadal jest mistrzostwem, a wcześniej t-55 z tamki.

Na razie tydzień przerwy będzie.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Ostach » poniedziałek, 26 grudnia 2011, 21:49

Ja z moim AIM nie miałem takiego wrażenia. Wszystko ładnie odlane. A jeśli chodzi o detale to wg mnie najlepszy model ever. Jak zrobisz jakąś nowość Dragona to odzyskasz dobre zdanie. Na przykład jakąś nową pz4.
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Przemek - MaXus » czwartek, 29 grudnia 2011, 01:49

Wojtek, kolejny super temat rozpoczynasz!
Podglądam z ogromną ciekawością, tym bardziej, że również dokupiłem ten zestaw Legenda.
Mam też od razu pytanie do znawców: ponieważ kupiłem też tylni kosz Voyagera nr PEA149 - niestety był on montowany z TUSK'iem I, czy są może zdjęcia i z TUSK'iem II ?
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » wtorek, 3 stycznia 2012, 12:19

Wróciłem.
A nie wiem, fotek tych TUSKów jest bardzo mało i widziałem chyba wszystkie i żaden tego nie miał, ale z drugiej strony można to tam zamocować, i nie jest zbyt ciężkie więc ja na model bym doczepił, ale zrezygnowałem z powodu że muszę mieć otwierany przedział silnikowy.
Tak dla porządku to nazywa sie slat armor, bo jak powiedziałeś kosz to zanim kliknąłem w link głowiłem sie nad dzoczepianymi do wieży z tyłu koszami. ;o)

Ostach napisał(a):Ja z moim AIM nie miałem takiego wrażenia. Wszystko ładnie odlane. A jeśli chodzi o detale to wg mnie najlepszy model ever.

Waść nie kleił Strykera z AFV Clubu, to ta seria mnie zupełnie rozpuściła, na razie są dla mnie niedoścignionym ideałem technologicznym. Co nie zmienia faktu że ten abrams ma bardzo dobry detal, ale formy już trochę zmęczone i rozchwiane.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Przemek - MaXus » wtorek, 3 stycznia 2012, 12:54

Dzięki Wojtek, z Tuskami problem, dokładnie taki, jak mówisz. Trochę poszukałem i zdaje się, że raczej tego slat'a na SEP'ach nie było - trudno, przeżyję.
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » wtorek, 3 stycznia 2012, 19:36

Dalej:

Obrazek
Obrazek

Zonk jest tylko z wyrzutnikami granatów dymnych, zamontowałem je zgodnie z instrukcją a okazuje sie że gryzie się ze stelażem na pancerz aktywny, ze zdjęć chyba wynika że zamontowane są troche wyżej, podstaw już za bardzo oberwać nie mogę, na razie odczepiłem same wyrzutniki, potem pomyślę co z tym zrobić.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez spiton » wtorek, 3 stycznia 2012, 19:41

Ja cie kece ale kosmos. Nie wiedziałem, że na Abramsie montują takie badziewne bajery. Ale na modelu wygladaja bardzo ciekawie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Stroju » czwartek, 5 stycznia 2012, 22:06

Dziś zamontowałem półcalówkę na lufie, trochę było z tym gimnastyki, a i tak nie do końca wyszło równolegle do lufy ale nie jest krzywo na boki, czyli git.
Dodatkowo dokupiłem toczoną lufę żeby uciąć spekulacje że jakoby za mało waloryzuję swój model. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Przemek - MaXus » czwartek, 5 stycznia 2012, 22:16

Stroju napisał(a):Dodatkowo dokupiłem toczoną lufę żeby uciąć spekulacje że jakoby za mało waloryzuję swój model. :mrgreen:

Dokładnie, wreszcie jakieś ożywienie dragonowego zestawu ;o).
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK

Postprzez Paweł Czarnocki » piątek, 6 stycznia 2012, 00:33

Stroju napisał(a):Dziś zamontowałem półcalówkę na lufie, trochę było z tym gimnastyki, a i tak nie do końca wyszło równolegle do lufy ale nie jest krzywo na boki, czyli git.


Ta półcalówka wcale nie musi być idealnie równoległa do lufy. Dlaczego ? Dlatego, że 12,7 mm ma inna balistykę niż 120 mm. Istotne aby jak piszesz nie była skrzywiona na boki.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości