Pz IV - Mig - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Pz IV - Mig - 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 15 lutego 2008, 01:26

zaczynam: migowy wrak ozdobiony zepsutą wieżyczką z zestawu Dragona.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwsze malowanie: zachciało mi się wypróbować zwykłą farbę olejną-zostało po malowaniu balkonu. Emali nie powinno się na to nakładać ale ciekawi mnie jak się to wszystko "zważy" i potem "złuszczy".

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: Pz IV

Postprzez subgrafik » piątek, 15 lutego 2008, 02:45

Dobry temat na "niedozwolone" techniki. 8-)

Spraye czasem na scianie - jak jeszcze malowalem,
potrafily sie ciekawie pogryzc, dajac niekiedy naprawde
niezle faktury. A modelarsko ostatnio mialem okazje
sprawdzic, ze orginalna fikstaywa malaraska zjada akryle,
zamiast utrwalac pigmenty...
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Pz IV

Postprzez ewpiga » piątek, 15 lutego 2008, 23:39

subgrafik napisał(a):...Spraye czasem na scianie - jak jeszcze malowalem,
potrafily sie ciekawie pogryzc, dajac niekiedy naprawde
niezle faktury...

No właśnie też pomysła miałem i chęć próby podobne malunki (wrzuty) na ścianach oglądając co by spróbować olejną farbą model podmalować i emalią to „ zważyć” Więc tak to poleciało: olejna w sprayu, na to już z ręki emalia ruda z domieszką czerni, sinej 109 humbrola, desert yellow, mocno rozrzedzonej zieleni. Pierwsze płukanki nieco gęstsze po wyschnięciu następne mocno rozrzedzone. Trochę popłochu było z mojej strony bo podkład olejny się „zagotował” trza było chwile odczekać i dalej już z wolna malować. Po wyschnięciu pozostało pazurem łuszczącą się farbę delikatnie zdrapać ,i co nieco skorygować –kontury poprawić. By się dalej farbki nie „sypały” po wyschnięciu matem pryskałem. W sumie można tak zostawić jednak coś tam poprawię w szczelinach dodając zacieki jakieś.

subgrafik napisał(a):...A modelarsko ostatnio mialem okazje
sprawdzic, ze orginalna fikstaywa malaraska zjada akryle,
zamiast utrwalac pigmenty...

Zjadła ! chyba nie do końca była fiksatywą do modelarskich akryli. Dodaj do takich farbek opóźniacza artystycznego i pomaluj z pędzla tym ciekawości uzyskasz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pz IV

Postprzez Michal » sobota, 16 lutego 2008, 15:26

Ciekawie się zapowiada.
Co by mogło aż tak rozwalić "czwórkę"? Wygląda jak by mu IS przy... w burtę burzącym i jeszcze taranem poprawił.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Pz IV

Postprzez Akahoshi » sobota, 16 lutego 2008, 15:53

Wygląda raczej na wewnętrzną eksplozje (po wcześniejszym trafieniu oczywiście). W swoich zbiorach posiadam podobne zdjęcie:
Obrazek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Pz IV

Postprzez Sergionex » sobota, 16 lutego 2008, 16:24

Witaj Piotrze! Będę kibicował bo wrak jest piękny. Ja prawie skończyłem już nawet z dioramą http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=4441 Niestety, nie miałem już prądu na wieżę - u mnie jest "poza kadrem" - Pozdrawiam! ;o)

PS - eksplozja może być jeszcze na skutek samowysadzenia wozu przez załogę po awarii i ku temu bym się skłaniał przy takich zniszczeniach....
Ostatnio edytowano sobota, 16 lutego 2008, 16:28 przez Sergionex, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz IV

Postprzez ewpiga » niedziela, 17 lutego 2008, 00:12

Cześć
Zaglądałem na dioramkę:ciekawie przemyślane jak gniazdo wierzy pokazać by wzbudziło widza zainteresowanie- pomysł pierwszorzędny. No i ja w planach dioramą zaskoczę. Przy okazji zagadam Ciebie>jakiego koloru lub co tam mieszałeś, że uzyskałeś tak soczystą barwę pomarańczowej rdzy ? Nie żebym nie umiał ale z zainteresowania i wygody pytam.
Ostatnio edytowano niedziela, 17 lutego 2008, 18:18 przez ewpiga, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pz IV

Postprzez Yantom » niedziela, 17 lutego 2008, 01:19

Ja też się zapisuję do klubu kibica. A co mi tam, lubię się trochę podołować patrząc na Twoje prace.
Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Pz IV

Postprzez Sergionex » niedziela, 17 lutego 2008, 09:24

ewpiga napisał(a):jakiego koloru lub co tam mieszałeś, że uzyskałeś tak soczystą barwę pomarańczowej rdzy ?


To czyste pigmenty (3 kolory rdzy MiG'a) Kładzione na olejną Sienę paloną i na sucho na sam koniec delikatne dotknięcia czystym kolorem tu i ówdzie. ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz IV

Postprzez ewpiga » niedziela, 17 lutego 2008, 17:06

Zrozumiał wskazówki, które wykorzystam w dalszym końcowym malowaniu. Teraz poprawiłem ten pomarańcz mieszanką paru kolorów. Coś tam jeszcze pomaluję: zadrapania, pozostałości po piaskowym kamo. Zostałby środek, ap ropo widziałem na Twojej czwórce kilka łuszczeń farby, kolor mini w przedziale silnika-malowanie celem lepszej wizualizacji modelu czy może tak było ono malowane?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piotrze- jeśli nie wiesz jak- nie używaj zwrotów obcojęzycznych
Ostatnio edytowano niedziela, 17 lutego 2008, 18:19 przez ewpiga, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pz IV

Postprzez Sergionex » niedziela, 17 lutego 2008, 17:39

Z tego co wiem przedział silnika był w tym kolorze, poza tym dobrze wygląda ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości