M998 - Academy - 1:35 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 17 kwietnia 2008, 21:25

siara1939 napisał(a):Ja to wszystko rozumiem, ale na przyszlosc przyda sie dobra rada.

Na przyszłość owszem, ale
Cichociemny napisał(a):stosując je w tym modelu kolega wyleci z kategorii standard.

W każdym razie przy innych pracach będę kombinował.
Dzięki. ;o)
Maciek
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 24 kwietnia 2008, 11:45

Prace postępują. Oto stan na chwilę obecną:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez siara1939 » czwartek, 24 kwietnia 2008, 18:54

Jak narazie chyba najstaranniej wykonany z Twoich Hammerow. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 24 kwietnia 2008, 21:13

siara1939 napisał(a):Jak na razie chyba najstaranniej wykonany z Twoich Hammerow.

Dzięki za dobre słowo. ;o) Wiadomo, postęp musi być, a praktyka czyni mistrza. Ponad to konkurs motywuje żeby się starać.:D
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Tomek » piątek, 25 kwietnia 2008, 19:09

Tempo masz niezłe a i rezultaty też niczego sobie. Ja bym tylko ten układ wydechowy zardzewił, bo teraz to na nówkę sztukę wygląda. :D
A tło do zdjęć też fajne - wygląda jakby Hummer w jakimś warsztacie czy hangarze stał. :)
Tomek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » piątek, 25 kwietnia 2008, 23:08

Rdza będzie. Z resztą jak jeszcze parę innych rzeczy. Trochę obić na "zieleniach" i może jeszcze jakiś brudek, ale delikatnie. tak jak na zdjęciach. Specjalnie usyfiony to on nie będzie. A tło to płytka z twardej pianki. Z jednej strony jest lekko karbowana i stąd te paski.:P Efekt całkiem niezamierzony. Potrzeba matką wynalazku. NA razie nie mam kartonu do zdjęć.
Co do tempa to raczej chyba nie wybijam się jak na model pudełkowy. Jeszcze parę tygodni się zejdzie.
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 14:29

Kilka drobiazgów później. Światła, elementy wnętrza, taśma zabezpieczająca, lusterka (należą się jeszcze drobne poprawki):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Idąc za radą przemalowałem radio na zielone. Faktem jest, że zazwyczaj są one w takim kolorze. Natomiast samo radio to totalna fikcja. Na żadnym zdjęciu takiego nie ma. Producent zafantazjował.

I jeszcze zdjęcie wnętrza, gdyby miały być wątpliwości co do koloru kierownicy, czy drążków. Źródło własne, pierwotnie internet:
Obrazek
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Juli(an) » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 22:02

Maciek napisał(a):Pytanie do dowództwa: Czy mogę zamiast malować klosze lamp i lusterka srebrną farbą mogę wkleić kawałki folii aluminiowej?

nie mamy chyba nic przeciwko, ale moim zdaniem dobra farba 'chrome' lepiej wyjdzie
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 1 maja 2008, 10:57

No i do przodu. Model dostał resztę detali, został troszkę poobijany, przykurzony suchymi pastelami, wydech i płyty troszkę przyrdzewiały i wstawiłem szyby. Ponieważ zestaw jest dość ubogi w dodatki, przeszperałem całe pudło w ich poszukiwaniu. Jedyne co znalazłem to dwa kanistry. Zostały zamontowane na podstawie zdjęcia, które znajduje się na końcu. Pozostał do zrobienia jeszcze tylko dach. Poza tym, wydaje mi się, że model jest skończony. Po zamontowaniu dachu prysnę jeszcze delikatną mgiełką piaskowego aby dodać jeszcze troszkę kurzu i stonować niektóre obicia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło: Zbiory własne, pierwotnie internet.
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Smigi » czwartek, 1 maja 2008, 17:58

Fajnie wyszło szkoda tylko , że tak mało detali , mogłeś się pokusić o dołożenie elementów foto-trawionych , ja pewnie bym go jeszcze "zmaltretował" i puścił wash'a ale tak też fajnie. 8-)
Smigi
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez siara1939 » czwartek, 1 maja 2008, 18:08

Bravo Maciek. Midac ze wlozyles w niego duzo pracy.
Zycze szczescia w konkursie.

Ps: Smigi- to jest kategoria standard. Nie ma miejsca na rozdrabnianie sie w dodatki. Mozesz uzyc tylko to co jest w pudelku. Tak poza tym to ja bym kiedys chcial zobaczyc Twoj model z elementami fototrawionymi i washem. Najlatwiej krytykowac innych....
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Smigi » czwartek, 1 maja 2008, 18:43

... sprawdzić mogłeś swojego czasu w hyde park modelarskim pod tematem"różowa pantera" a zobaczyłbyś mój model , w dodatku pierwszy jaki zrobiłem. Niestety temat już został wykasowany, ale ... mogę wysłać Ci foty na priv. ...
Najlatwiej krytykowac innych....
, a czy ja go aż tak strasznie krytykuje ?! czytałem już cały wykład o ocenianiu na hyde park i wiem , że źle robiłem . ... sie poprawiłem .

p.s. naucz sie pisać po polskiemu "najLatwiej ... , krytykowaC...

A ja bym proponował Smigi, żebyś zmienił ton. Można dyskutować, ale w trochę inny sposób.
Jarek Gurgul
Ostatnio edytowano czwartek, 1 maja 2008, 19:30 przez Smigi, łącznie edytowano 2 razy
Smigi
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 1 maja 2008, 19:10

Smigi napisał(a):p.s. naucz sie pisać po polskiemu "najLatwiej ... , krytykowaC...


Szczególnie, jak pisze się z Anglii...
Więcej pokory Młody Kolego...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1240
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 1 maja 2008, 23:19

Smigi napisał(a):tak mało detali , mogłeś się pokusić o dołożenie elementów foto-trawionych

Może przy następnym, poza tym:
siara1939 napisał(a):to jest kategoria standard.

Wykorzystać mogę tylko to co w pudełku. W zasadzie instrukcja nie przewiduje kanistrów. Znalazły się tu tylko dlatego, że wyszperałem w pudełku. Na klasę open nie czuję się jeszcze na siłach.

Smigi napisał(a):ja pewnie bym go jeszcze "zmaltretował" i puścił wash'a

No więc jak już przy poprzednim pisałem, ale napisze parę słów wyjaśnienia. Maltretowanie rozumiem głównie przez brud, obicia i rdzę. Tyle że, konstrukcja Hummera nie rdzewieje. To kewlar i aluminium. Rdzewieć mogą elementy podwozia i tam troszkę jest i blachy dodatkowego pancerza i drzwi bo to blacha pancerna. Obicia raczej nie są aż tak częste. przejrzałem masę zdjęć z Iraku i wierz mi, jeżeli jest zmaltretowany pod tym kątem to albo jest po ostrzale albo to już wrak. Spójrz choćby na pierwsze zdjęcie na pierwszej stronie wątku. Widzisz tam obicia? Co do brudu, to raczej na piaskowym malowaniu kiepsko widać piaskowy pył, ale jest widoczny. Błota na podwoziu nie ma chyba z wiadomych przyczyn, a jeśli nie to proponuję poczytać o klimacie "Mezopotamii". Podsumowując "maltretowanie" to i tak jest bardziej zmaltretowany niż ww. z pierwszego zdjęcia.
Natomiast nie uważam stosowania wash'a za konieczność. Detale i zagłębienia są moim zdaniem wystarczająco widoczne.



siara1939 napisał(a):Bravo Maciek. Midac ze wlozyles w niego duzo pracy.
Zycze szczescia w konkursie.


Dzięki za wsparcie. Motywacja się przydaje. ;o) A szczęście się przyda. Teraz mnie czeka coś czego jeszcze nie robiłem. Mianowicie cieniowanie. Dach jest materiałowy i ma fałdy, dlatego chciałbym go troszkę pocieniować. Planuję najpierw we wgłębieniach prysnąć odrobinę czarnym, a na całość tę zielono-podobną pactrę.

P.S.
Smigi napisał(a):szkoda tylko , że tak mało detali

Maciek napisał(a):Ponieważ zestaw jest dość ubogi w dodatki, przeszperałem całe pudło w ich poszukiwaniu. Jedyne co znalazłem to dwa kanistry.
Ostatnio edytowano niedziela, 4 maja 2008, 09:04 przez Maciek, łącznie edytowano 2 razy
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » sobota, 3 maja 2008, 23:31

No to taki mały up-date. Jak rzekłem tak zrobiłem. Dach został pomalowany. Pierwszy raz zrobiłem cieniowanie. Nie jest może idealne, ale jak na pierwszy raz jestem z niego zadowolony. Tak jak pisałem, zostały wgłębienia pryśnięte czarną Pactrą, a całość Pactrą A30. Pozostało już tylko leciutko przykurzyć i galeria. Dość gadania, oto dwie fotki na szybko:
Obrazek
Obrazek
Maciek
 

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości