Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez Jonak » piątek, 30 maja 2008, 12:54

ewpiga napisał(a):Fotki znalazłem w sieci jest tego panie… za trzęsienie.co prawda nieco inne wersje ale o błotniki tu chodzi. Pojęcia nie mam, ani też nie zastanawiałem się co mogło być przyczyną ich uszkodzenia.


Nie chodziło mi o sam fakt uszkodzenia - bo, że się niszczyły, to nie ma wątpliwości, ale o fakturę foli, która moim zdaniem jest zbyt przejaskrawiona, wyraźna.

W każdym bądź razie - bardzo jestem ciekawy jak to będzie wyglądało po malowaniu.
Jonak
 

Reklama

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » piątek, 30 maja 2008, 14:33

Folia ta wydaje się zbyt grubo na błotniku położona, z brzydką fakturą-to właśnie jest maskowanie. Nie trzeba się sugerować, że folia będzie farbą obłażącą zaś plastik pod nią kamuflażem podstawowy. Przejaskrawiona bo światełko błysku lampy się tam odbija po zamalowaniu wszystko to zginie.
Malowanie sądzę wyjdzie udanie, podobnie ciekawie jak po lakierze do włosów, trzeba zaczekać na finał.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 9 czerwca 2008, 17:28

Kilka blaszek jeszcze...żywicznych detali... i malowanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » środa, 24 września 2008, 23:20

Rzutem na taśmę kończę model, który warstwą kurzu począł porastać. Nieco inaczej ta relacja powinna przebiegać lecz zdrowia do tego pojazdu nie miałem by się nim zajmować strasznie niewdzięczny model składalność i późniejsze malowanie trzeba na raty wykonywać i to mnie zniechęcało. Wpierw środek lakierem pokryć i górną zabudowę po czym do kupy posklejać i jeszcze kadłub wymalować. Jak widać pierwsze warstwy lakieru psiknięte..kurzenie kół przygotowuje sobie już na wstępie..dwie połówki modelu leżą sobie bez klejenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 25 września 2008, 16:29

Piotrku, dwie sprawy. Jak unikasz kurzu podczas malowania i jak pozbywasz się tej narośniętej już warstwy? Jakimi farbami malujesz?
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » czwartek, 25 września 2008, 21:42

Masz na myśli kurz, który odkładał się na niedokończonym, pozostawionym na półce modelu ?
Jeśli zapomnę włożyć go do pudełka po butach i stoi na półce to: miękkim pędzelkiem wycieram tą grubą warstwę kurzu, potem moczę model w ciepłej wodzie z dodatkiem octu. Nieważne czy model jest surowy czy częściowo pomalowany spłukuję go potem pod bieżącą ciepłą wodą-sprawdza się na sto procent.

Kurz, który potrafi się doczepić podczas psikania z aero na model >to rady nie mam jak się co przyczepi to podczas nanoszenia śladów eksploatacji staram się w jakiś sposób wykorzystać taki babol, rysa, odprysk farby czy co tam innego. Unikam ciepłych pomieszczeń w nich wszystko lata co lekkie dookoła malarza, chłodna piwnica przystosowana do malowania tam zazwyczaj pryskam model potem już w ciepełku z pędzelka poprawiam. Odkąd maluję w chłodzie nie miałem wpadki z jakimś farfoclem na modelu, na koniec jednak stawiam na psiknięty model jakiś karton by czegoś sam nie złapał.

Maluję zawsze tymi samymi farbami Humbrola, może nie najlepszymi ale znam je od czasów chłopięcych gdy ojciec przywoził mi je z zagranicy. Właściwości ich poznałem na wylot więc nimi maluje mi się doskonale. Sięgam też po Revella podobne właściwości. Za nowościami z chemii do malowania nie gonię nie będę testował jak w/w sprawdzają się dobrze.

Parę fotogramów: farba zaczyna obłazić takie piaskowanie pustynnym piachem, kilka miejsc będzie jeszcze przyciemnionych inne rozjaśnię.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez subgrafik » czwartek, 25 września 2008, 22:08

Pieknie Piotrze - fajnie, ze roznicujesz warstwe koloru w subtelniejsze efekty niz odpryski i inne takie...
o tym samym przy Quada malowaniu mysle i pewnie na swoj sposob malpowac bede. :)

Super! juz dawano nic mnie tak nie zainspirowalo.

Pawel

PS. Lakierem albo jakim innym specyfikiem operowales?
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » czwartek, 25 września 2008, 22:45

Miło, że się takie mazianie podoba..no właśnie odprysków miałem już dość więc tak eksperymentuję z kolorami. Tu na pokazanie tej techniki zabraknie czasu więc jeśli pomałpować byś chciał to podobne malowanie zaprezentuję w swoim warsztacie StuG’a > pokażę to krok po kroku.
Nie jest to lakier o którym myślisz…ani inny specyfik do wspomagania.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez Patterson » piątek, 26 września 2008, 02:11

Piękności! Trzymamy za słowo, że więcej na temat malowania zobaczymy przy Stugu, bo jest co podpatrywać.

Przepraszam, za literówkę, już poprawiona. tak to jest jak się po nocy odpisuje :P
Ostatnio edytowano piątek, 26 września 2008, 12:13 przez Patterson, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez Vis13 » piątek, 26 września 2008, 10:00

Piotr, strasznie mi się podoba :!: Idealnie trafia w moje wyobrażenia pustynnego pojazdu.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 26 września 2008, 10:34

Piotr, to oprócz 'krok po kroku' w przyszłości, poproszę teraz o numerki Humbroli, których użyłeś (jeśli je pamiętasz i nie były to jakieś 'dzikie' mieszanki). Za jakiś czas czeka mnie malowanie tego samego pojazdu, z tego samego miejsca, w podobnych barwach, a że Twoje malowanie jest perfekcyjne, to nie widzę sensu wyważania otwartych przez Ciebie drzwi, ponownego wynajdywania wynalezionego już przez Ciebie prochu i tak dalej ;o)...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » piątek, 26 września 2008, 22:05

Właściwie, malowanie te jest wykonywane mieszaniem na dziko. Nie jest ono jednak tak trudne i pracochłonne w wykonaniu jakby mogło się wydawać oczywiście pozostaje kwestia gustu czy chcieli byśmy mieć podobnie wymalowany pojazd . Model wykonujemy dla siebie i nam ma się on podobać miło jest słyszeć , że innym również.
Numerki farbek, wszystkie matt,
-Humbrol 64; 30; 93; 82;
-Revell-84; 5; 87; 8; nie było tam czerwieni fotografia przekłamuje nieco barwy.
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez badger » piątek, 26 września 2008, 22:47

Napiszę tak. Pomimo tego że zdjęcia są umiejętnie robione, to i tak sprowadziłeś mnie na ziemię.Ciężko Cię bedzie podrobić : :D Jak dla mnie rewelacja.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Sd.Kfz.251/1 Ausf.C -Dragon- 1/35 - Open

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 29 września 2008, 12:40

Jeszcze tak koniec nieco podretuszowane.. wracając do foli aluminiowej świeżo przyklejona do modelu wydawała się mocno pogięta i pomarszczona po wymalowaniu pierwszym podkładem już tak nie wygląda.. ładnie za to rozlewa się w tych szczelinach i dziurach rzadka farba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości