HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez siara1939 » czwartek, 15 maja 2008, 02:18

Obrazek
Na tej fotce powyzej to ktory element jest ten przed, a ktory po obrobce?
Wydaje mi sie ze spilowales imitacje sruby.Kiepska, bo kiepska, ale zawsze sruba.
Wyprowadz mnie z bledu.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Reklama

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » czwartek, 15 maja 2008, 12:55

Po obróbce jest lewa, przed obróbką prawa... Przed wycinaniem obejrzałem dokładnie wszystkie 4 części i stwierdziłem, że nawet jeśli są to imitacje śrub to lepiej będzie to wyglądało bez nich. Każda była innej wysokości a na dodatek chyba dwie miały wyraźne cienkie i wysokie ślady po formie (nie wiem jak to dokładniej opisać). Jeżeli faktycznie było to imitacje śrub to mój błąd.

Maciek dzięki za fotki. Rozwiązały dylematy i dzisiaj szpachluję :)

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » czwartek, 22 maja 2008, 18:52

Troszkę się ruszyło do przodu więc trzeba by tu co nieco uaktualnić.

Zaszpachlowane pokrywy dyferencjałów:
Obrazek

Zaszpachlowane gigantyczne ślady po wlewkach na silniku:
Obrazek

W tak zwanym międzyczasie sklejone koła:
Obrazek

No i jedziemy z rzeczami po malowaniu. Najpierw ośki:
Obrazek

Silnik:
Obrazek

Wydech, chciałem zrobić lekko podrdzewiały a nie z wyraźnymi wżerami rdzy bo taki właśnie widziałem na fotkach. Wyszło według mnie ok, chociaż na fotkach tego chyba dokładnie nie widać:
Obrazek

No i sklejone całe zawieszenie. Wymaga domalowania w kilku miejscach a przede wszystkim na tylnym uchwycie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec złożone wszystko na sucho z podłogą, nie pomalowanym zbiornikiem i tylko nasuniętymi kołami:

Obrazek

No i przyszedł czas na przymiarki do reszty:
Obrazek

Obrazek

I od razu problemy. Jak widać na ostatnim zdjęciu powstają szpary pod mocowaniem ramy przedniej szyby i z tego co widzę tak to już zostanie :/ i chy z uwagi na klasę standard nic z tym już nie wykombinuję... A szkoda bo chciałem zrobić otwarte drzwi a widzę że nic z tego nie wyjdzie...

PS. Przy okazji prosiłbym o dodanie do uczestników konkursu bo ciągle się tam nie widzę :)

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 22 maja 2008, 20:15

No całkiem ładnie. Tylko jeszcze ramę popraw bo widać gdzie nie gdzie ślady po wypychaczach. Jaką farbą/kombinacją farb malowałeś wydech?
Szpary z przodu to niestety standard. Z tego względu faktycznie pozostaje zamknąć. Z drugiej strony, wnętrze zbyt bogate nie będzie, więc nie martw się tym. Przy następnym będzie lepiej.
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » czwartek, 22 maja 2008, 22:21

Wydech malowany najpierw 11 HUMBROLa, a potem bardzo, bardzo rozcieńczonym 113 HUMBROLa..

Co do śladów po wypychaczach na ramie to jest to pierwszy model w którym je szpachluje więc i tak jestem zadowolony z efektu, ponieważ patrząc normalnie na model ich w ogóle nie widać... Dopiero przy takim oświetleniu i pod odpowiednim kątem coś wyłazi.

Dzięki za opinie.

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » piątek, 23 maja 2008, 06:32

Dzięki.
Jeszcze jedno.na przyszłość lepiej te dwie części do nadwozia przyklejać równając do boków. Lepiej później wszystko pasuje.
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » poniedziałek, 26 maja 2008, 22:34

Po sklejaniu nadwozia przypomniało mi się powiedzenie dotyczące aut: jakbyś nie wyklepał tego wraka to i tak wyjdzie przystanek autobusowy :) jednym słowem mało co pasuje :)

W każdym razie większość już sklejona i czeka na szpachle... dużo szpachli :)

Obrazek

Przy masce bez upychania szpachli sie nie obeszło. A i tak jeszcze trochę muszę poprawić.
Obrazek

Ale ponieważ nieuchronnie zbliżam się do malowania, decyzja zapadła. Będzie piaskowy. I teraz pytanie: wydawało mi się, że wnętrze też powinno być piaskowe ale szukam, i szukam i znajduje na zdjęciach tylko wnętrza oliwkowe. Ma ktoś może zdjęcia gdzie wyraźnie widać wnętrze? Czy może jeśli mój HUMMER był przemalowywany (czarne podwozie) to wnętrze powinno zostać oliwkowe?

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez kubisz » wtorek, 27 maja 2008, 07:08

Przy Hummerach nigdy nic nie zakładaj na pewnik, ale zrób raczej wnętrze zielone. Będzie ciekawiej.
Obrazek
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » niedziela, 29 czerwca 2008, 22:48

Żeby nie było, że nic nie robie :)

Kompletnie sklejona maska:
Obrazek

Kierownica z deska rozdzielczą już po malowaniu:
Obrazek

I pomalowany zbiornik.
Obrazek

Prawie kompletne jest też wnętrze ale zdjęcia wkleje jak skończe bawić się z fotelami.
Na koniec tradycyjnie już pytanie :) Do piaskowego koloru hummera bardziej odpowiedni z palety HUMBROLA będzie nr 63 czy 94?

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » poniedziałek, 21 lipca 2008, 11:32

Kolejna mała aktualizacja.

Skończone wnętrze:
Obrazek

Obrazek

Zaszpachlowane orurowanie z przodu zaszpachlowane i wyszlifowane ze śladów po wypychaczach:

Obrazek

A tutaj widać różnicę między kolorem wyprasek a kolorem docelowym. Na razie po pierwszej warstwie...

Obrazek

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » poniedziałek, 21 lipca 2008, 15:21

Przy osłonie silnika możesz jeszcze machnąć czarnym uszczelkę. Znajdziesz to na zdjęciach wnętrza.

A przy okazji. Jak i czym malowałeś wydech?
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » poniedziałek, 21 lipca 2008, 23:53

O wydechu już pisałem :)

krzysiekk napisał(a):Wydech malowany najpierw 11 HUMBROLa, a potem bardzo, bardzo rozcieńczonym 113 HUMBROLa..


Wszystko pędzlem a farba rozcieńczana WHITE SPIRITEM.

Co do uszczelki to faktycznie to pominąłem i postaram się poprawić :) Tak w ogóle to należy Ci się Maciek "pomógł" w tym temacie, ale niestety aktualnie nie ma takiej opcji :/

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » wtorek, 22 lipca 2008, 05:48

Faktycznie już pisałeś. Moje przeoczenie.
A z tym pomaganiem to bez przesady. Mnie nie zawsze wychodzi to chociaż innym staram się pomóc jak tylko mogę.
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » niedziela, 27 lipca 2008, 01:10

Zgodnie z sugestią zaznaczona uszczelka pokrywy silnika :) I tym razem już z przyklejoną konsolą i kierownicą oraz z wklejonymi szybami :)

Obrazek

Obrazek

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » środa, 13 sierpnia 2008, 23:32

Trochę popracowałem nad modelem i o dziwo widać już koniec :)

Skończona maska oraz tył. Łącznie z położonymi kalkomaniami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W temacie kalek po raz pierwszy w życiu używałem płynów do kalek... I o ile przy w miarę prostych kalkach efekty takie jak z SET'em uzyskuje zawsze z wodą, tak działanie SOL'a i to jak reaguje na kalki mogę określić tylko jednym słowem: WOW :) Byłem w ciężkim szoku jak ładnie i łatwo ułożyła się ta kalka:

Obrazek

I na koniec mała przymiarka z podwoziem:

Obrazek

Przez najbliższy czas nie będę miał za dużo czasu na modelowanie, niemniej jednak postaram się aktualizować temat :)

pzdr
krzysiekk
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości