HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » wtorek, 6 maja 2008, 00:40

Witam,

Ostatnio wróciłem po kilku latach do modelarstwa i chciałbym sprawdzić swoje siły w konkursie :) Nie liczę tutaj na jakiekolwiek miejsce w czołówce bo biorąc pod uwagę fakt że nie mam nawet aerografu stawia mnie na przegranej pozycji, ale mam nadzieję że dostanę od Was sporo wskazówek i sporo się nauczę :)

Sklejał będę takiego o to hummera:

Obrazek

W pudełku całkiem sporo części, zobaczymy jeszcze jak będzie ze spasowaniem bo w ostatnim modelu Italerki nie było zbyt rewelacyjnie :)

Obrazek

Co do malowania, to w instrukcji pokazane są dwa schematy. Osobiście bliżej jestem do opcji z Arabii Saudyjskiej, chociaż rozważam jeszcze zrobienie kamuflażu jaki często widać na zdjęciach z np. Iraku czyli coś takiego jak w przypadku proponowanego z Europy tylko tak jakby wyblakłego. Nie mam tylko pomysłu jak stworzyć coś takiego bez aerografu.

Obrazek

Jutro powinienem ruszyć z pracami :)

pzdr
krzysiekk
 

Reklama

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Tomek » wtorek, 6 maja 2008, 02:04

Kleiłem kiedyś podobnego Hummera z Italeri (Twój jest z lekka odświeżoną wersją mojego zestawu), więc z zainteresowaniem pośledzę Twoją budowę. :D
Tu masz linka do mojej relacji, może akurat Ci się coś przyda:
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=79

krzysiekk napisał(a):rozważam jeszcze zrobienie kamuflażu jaki często widać na zdjęciach z np. Iraku czyli coś takiego jak w przypadku proponowanego z Europy tylko tak jakby wyblakłego.
To jest dokładnie jeden i ten sam kamuflaż, tylko że w Iraku jest właśnie wyblakły od słońca i zakurzony.
Tomek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » wtorek, 6 maja 2008, 08:33

krzysiekk napisał(a):fakt że nie mam nawet aerografu stawia mnie na przegranej pozycji

A kto tak powiedział? przecież nie to czym malujesz świadczy o Tobie i modelu. Kolega kubisz też maluje swoje hummery pędzlem i całkiem nie źle mu wychodzą.
krzysiekk napisał(a):z Europy tylko tak jakby wyblakłego. Nie mam tylko pomysłu jak stworzyć coś takiego bez aerografu.

Kamuflaż malujesz normalnie, a kurzenie... możesz nabyć suche pastele w odpowiednich kolorach, rozdrobnić je i dużym miękkim pędzlem poprzecierać.
Trzymam kciuki i będę śledził wątek. Powodzenia
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez kubisz » wtorek, 6 maja 2008, 09:32

Maciek napisał(a):
krzysiekk napisał(a):fakt że nie mam nawet aerografu stawia mnie na przegranej pozycji

A kto tak powiedział? przecież nie to czym malujesz świadczy o Tobie i modelu. Kolega kubisz też maluje swoje hummery pędzlem i całkiem nie źle mu wychodzą.


Poczułem się trochę wywołany do tablicy, dlatego napiszę, że bez aerografu też się da żyć. Oczywiście lepiej mieć, niż nie mieć, bo chyba tylko aerograf tak naprawdę daje szansę na rozwój warsztatu. Ale zgadzam się z Maćkiem - jak się przyłożysz, to i bez aerografu wyjdzie fajny model. Na pewno masz już dwóch Hummerowych kibiców ;o)

Maciek napisał(a):
krzysiekk napisał(a):z Europy tylko tak jakby wyblakłego. Nie mam tylko pomysłu jak stworzyć coś takiego bez aerografu.

Kamuflaż malujesz normalnie, a kurzenie... możesz nabyć suche pastele w odpowiednich kolorach, rozdrobnić je i dużym miękkim pędzlem poprzecierać.
Trzymam kciuki i będę śledził wątek. Powodzenia


Ten kamuflaż z Iraku bardziej jest "przysłonięty" przez kurz, niż wyblakły. Zdarzają się zdjęcia Humvee takie, że trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zauważyć, że on nie jest jednak pomalowany na piaskowo, tylko zakurzony jak diabli. :twisted: I tak jak Maciek napisał - suche pastele lub pigmenty w takim przypadku dają bardzo dobry efekt. I pomagają trochę ukryć fakt, że model był malowany pędzlem.


Krzysiekk - mam też prośbę - jeżeli możesz, wrzuć jakąś dużą fotkę tej ramki m.in. z wyrzutnią TOW
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » wtorek, 6 maja 2008, 11:48

Zdjęcie ramki wrzucę wieczorem, jak wrócę do domu.

W modelu jak na razie dopatrzyłem się braku stojaka z rakietami który według zdjęć powinien być z tyłu... Niestety będę musiał zrobić model bez tego stojaka...

Co do malowania to sam już nie wiem :) Nastawiałem się bardziej na piaskowego hummera, bo mam jeszcze w magazynie Desert Patrola, którego chciałem pomalować właśnie w takim kamuflażu jak tutaj proponowana wersja europejska, ale opcja przykurzonego kamo też mi się podoba... W każdym razie mam jeszcze kilka dni na decyzję..

W każdym razie dzięki za odzew, bo już widzę że będę mógł trochę skorzystać z Waszej sporej wiedzy w tej dziedzinie :)

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez kubisz » wtorek, 6 maja 2008, 12:09

krzysiekk napisał(a):Zdjęcie ramki wrzucę wieczorem, jak wrócę do domu.


Fajnie. Z góry dzięki.

krzysiekk napisał(a):W modelu jak na razie dopatrzyłem się braku stojaka z rakietami który według zdjęć powinien być z tyłu... Niestety będę musiał zrobić model bez tego stojaka...


Tutaj masz trochę rysunków wersji TOW Carrier:
http://se.armorama.com/modules.php?op=m ... &artid=624
a tutaj inbox i skany instrukcji modelu M1046 HMMWV TOW Carrier Tamiyi:
http://www.1999.co.jp/eng/10033524
Jak je obejrzysz, zobaczysz, że niestety brakuje z tyłu dużo więcej, niż tylko stojaka.

krzysiekk napisał(a):Co do malowania to sam już nie wiem :) Nastawiałem się bardziej na piaskowego hummera, bo mam jeszcze w magazynie Desert Patrola, którego chciałem pomalować właśnie w takim kamuflażu jak tutaj proponowana wersja europejska, ale opcja przykurzonego kamo też mi się podoba... W każdym razie mam jeszcze kilka dni na decyzję..


Desert Patrol to był prototyp, z tego co wiem, istniał jeden egzemplarz testowany w US Army National Training Center w Forcie Irwin, byl pomalowany w taki kamuflaż, jaki jest na pudełku zestawu Italeri, stosowany na pojazdach U.S. Marines (Italeri nie wiedzieć czemu dało kalki U.S. Army). Dlatego też jeżeli chcesz być w zgodzie z prawdą historyczną, weź to pod uwagę. A jeżeli ma być tylko radocha z klejenia i malowania, dobierz kamo jak chcesz.

krzysiekk napisał(a):W każdym razie dzięki za odzew, bo już widzę że będę mógł trochę skorzystać z Waszej sporej wiedzy w tej dziedzinie :)

pzdr


Pomożecie? Pomożemy! ;o)
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » środa, 7 maja 2008, 00:56

Przepraszam, że tak późno obiecane zdjęcia, ale dopiero teraz się ogarnąłem ze wszystkim :) Jakość zdjęć nie powala ale mam nadzieję że wystarczy bo lepszego aparatu tu gdzie jestem nie znajdę :)

Obrazek

Obrazek

A teraz już trochę z prac nad modelem. Na początek rama- wycięta i zaszpachlowana większość wlewów których była masa :)

Obrazek

Obrazek

Co do samego modelu to ciągle nie jestem przekonany co do malowania... Coraz bardziej zastanawiam się nad malowaniem w kamo przemalowanym później na piaskowy.... Czyli czarna rama i zawieszenie a reszta piaskowa(http://www.dodmedia.osd.mil/Assets/Stil ... 43268.JPEG) Zastanawiam się tylko czy z pod tego piaskowego malowania było widać resztki kamo? Ma ktoś może więcej zdjęć takich egzemplarzy?

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » środa, 7 maja 2008, 07:22

krzysiekk napisał(a):czy z pod tego piaskowego malowania było widać resztki kamo?

Szczerze mówiąc to nie przypominam sobie zdjęcia z "prześwitującym kamuflażem. Raczej są dokładnie kryte.
No znalazłem ciekawe moim zdaniem malowanie. Co prawda to troszkę inna wersja, ale widać że przemalowany i spod odprysków wyłazi inny kolor.
Źródło: http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN
Obrazek
P.S. Malowanie to piaskowo-brązowe.
Maciek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez kubisz » środa, 7 maja 2008, 11:15

krzysiekk napisał(a):Przepraszam, że tak późno obiecane zdjęcia, ale dopiero teraz się ogarnąłem ze wszystkim :) Jakość zdjęć nie powala ale mam nadzieję że wystarczy bo lepszego aparatu tu gdzie jestem nie znajdę :)


Dzięki za te zdjęcia, są ok.

Tu jest jeszcze inne zdjęcie Humvee z TOWem (wersja M1046 HMMWV TOW Carrier) z Pustynnej Burzy. Hummer wygląda, jakby był popaćkany piaskowym błotkiem:
Obrazek

A tutaj masz zdjęcia wyrzutni TOW, ta w modelu Italeri jest niestety nędzna :cry: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia z sieci, nie pytajcie skąd dokładnie.
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Tomek » środa, 7 maja 2008, 12:20

Co do tego Hummera "Desert Patrol"
kubisz napisał(a):byl pomalowany w taki kamuflaż, jaki jest na pudełku zestawu Italeri,
to bym się nie zgodził: :D
Obrazek

kubisz napisał(a):(Italeri nie wiedzieć czemu dało kalki U.S. Army)
A tu jest napisane, że dali kalki Marines, natomiast pojazd testowała Armia ;o) :
http://www.armorama.com/modules.php?op= ... =91&page=2

Przy odwołaniach do zdjęć proszę stosować znaczniki [img]i[/img].
Jarek Gurgul


Ups. Przepraszam moderatorze. :)
Ostatnio edytowano czwartek, 8 maja 2008, 17:21 przez Tomek, łącznie edytowano 2 razy
Tomek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez kubisz » środa, 7 maja 2008, 13:12

Tomek napisał(a):Co do tego Hummera "Desert Patrol" to bym się nie zgodził


Hehe, czyli tak jak podejrzewałem mam jednak złe dane. A z tymi kalkami to się pomyliłem, rzeczywiście było tak, jak napisałeś - testowała Armia, kalki są Marines. Czeski błąd ;o)

Dzięki wielkie za poprawienie i wybaczcie zamieszanie.

Tak przy okazji - masz więcej fotek tego Desert Patrola?
Może krzysiekk nie będzie miał nam za złe tego małego offtopica 8-)
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » środa, 7 maja 2008, 16:08

Jeśli o mnie chodzi to na temat hummerów możecie offtopicować :) Desert Patrola mam w magazynie więc informacje też się przydadzą :)

Co do wyrzutni to dzięki za zdjęcia... Rozwiały one jeden z moich dylematów a mianowicie brak kalek z paskami (chyba czerwonymi i żółtymi) które widziałem na wielu zdjęciach hummerów na wyrzutniach. Mam nadzieję że wersje piaskowe też występowały bez tych pasków..

Co do koloru mojego to na razie zdecydowałem tylko, że rama i zawieszenie będzie czarne... Czy będzie to wersja przemalowana czy w kamuflażu jeszcze nie wiem, ale czarne zawieszenie opóźni nieco moją decyzję :)

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Tomek » czwartek, 8 maja 2008, 17:26

kubisz napisał(a):Tak przy okazji - masz więcej fotek tego Desert Patrola?

Mam jeszcze taką:
Obrazek
Znaleziona w sieci
Tomek
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » czwartek, 15 maja 2008, 00:31

Taki mały update :)

Części w zawieszeniu wyglądają ogólnie nieźle, poza ogromną ilością śladów po wypychaczach:

Obrazek

Obrazek

Tutaj porównanie amortyzatora ze sprężyną przed i po obróbce:

Obrazek

No ale udało mi się ze wszystkim powalczyć:

Obrazek

I na koniec pytanie. Wstępnie złożyłem dyferencjały i widać że spasowanie nie jest idealne... Czy można to tak zostawić czy lepiej po sklejeniu spróbować wepchnąć tam trochę szpachli? A może w rzeczywistości też wygląda to podobnie?

Obrazek

pzdr
krzysiekk
 

Re: HMMV M-1036 with TOW LAUNCHER - ITALERI - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » czwartek, 15 maja 2008, 00:55

Klik
Przejrzyj te zdjęcia. Coś powinieneś znaleźć. Zwłaszcza pierwsza kolumna, czwarty wiersz.
Maciek
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości