Warsztat Panther

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Warsztat Panther

Postprzez Patterson » sobota, 30 marca 2013, 15:43

Jako, że wracam po latach do pracy, zaczynam właśnie trenować i testować różne techniki. Przez lata uzbierało się kilka Panther które czekały na malowanie. Są to różne składaki, niektóre lepiej, niektóre gorzej zdetalowane dlatego będą stanowić świetną bazę do wprawek przed poważniejszymi tematami. W tym temacie będę prowadził nad nimi prace.

Na pierwszy ogień idzie Panther Ausf.D z "Das Reich"- lato 43 roku z narzucanym zimmeritem. Na razie fotki prosto z warsztatu, niedługo dostarczę lepsze. Model jak widać będzie raczej czysty i nie utyrany, zamierzam przećwiczyć głównie operowanie aerografem i po prostu się wprawić, żeby sobie przypomnieć zapach farby. ;o) Po pierwszych doświadczeniach widzę, że CM zrobiłem zbyt delikatny i zanikł, obicia wyszły dosyć chaotycznie i przydałoby się bardziej zróżnicować powierzchnie, ale jak na start jestem całkiem zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model jest na ostatniej prostej, kolejnym krokiem będzie Jagdpanther z Tamiyi na której zamierzam poćwiczyć większe zmęczenie pojazdu, zatem pomału szykuję się na intensywny brud, błoto i smary. :->
Ostatnio edytowano sobota, 30 marca 2013, 21:39 przez Patterson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Warsztat Panther

Postprzez fazzi » sobota, 30 marca 2013, 19:02

Ja tam żadnych uwag nie mam, model miód malina . Fajnie że znowu będzie można popatrzeć, jakieś techniki wyłapać. ;o)
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Warsztat Panther

Postprzez bartek72 » sobota, 30 marca 2013, 21:52

Zdjęć modelu nie komentuję, bo nic na nich nie widzę. :P
Natomiast najistotniejszy jest fakt, że wracasz do gry i to mnie cieszy niezmiernie.
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Patterson » wtorek, 2 kwietnia 2013, 21:57

Dzięki. :D

Muszę niestety trochę doinwestować zestaw fotograficzny, bo nawet kawałka dobrego brystolu nie mam, nie mówiąc o przestarzałym aparacie. :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Boozy » wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:16

Dobrze, że wracasz. Panterka ekstra. Ile tego nazbierałeś do malowania? Jedne pytanko, jakie kolory/farby na obicia stosujesz?
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Warsztat Panther

Postprzez Georg01 » wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:18

Ajjjj.... Das Reich miała tylko pierwszy batalion na Panterach...
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Warsztat Panther

Postprzez Patterson » wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:30

Hej, no parę sztuk jest, jeszcze sam nie wiem. :P

Farbka to dokładnie nie wiem, bo użyłem czegoś wymieszanego ze starych zapasów, ale sądząc po zapachu i kolorze to Tamiya XF-9

Mam wątpliwości czy to jest Das Reich, Jedyne znane mi zdjęcie tego wozu widziałem w Aj-Press gdzie też opisane jest jako "prawdopodbnie" z Das Reich.

Obrazek
fot: Aj-press - Panther
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Marek Jaszczołt » wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:41

Georg01 napisał(a):Ajjjj.... Das Reich miała tylko pierwszy batalion na Panterach...

Zgadza się, tak to wyglądały wozy z II./Pz.Rgt.23
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Patterson » wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:53

Dzięki Marku, jak zwykle nieoceniony. :D Wydałbyś sam jakąś monografię z prawdziwego zdarzenia, a nie się muszę męczyć na tym co jest. :P
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Marek Jaszczołt » wtorek, 2 kwietnia 2013, 23:59

Patterson napisał(a):Wydałbyś sam jakąś monografię z prawdziwego zdarzenia, a nie się muszę męczyć na tym co jest. :P

Na to jestem za cienki, ale trochę się ostatnio bawię w mini Topkolory, co by było trochę więcej opcji malowań :twisted:
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Patterson » środa, 3 kwietnia 2013, 01:25

Marek Jaszczołt napisał(a):
Patterson napisał(a):Wydałbyś sam jakąś monografię z prawdziwego zdarzenia, a nie się muszę męczyć na tym co jest. :P

Na to jestem za cienki, ale trochę się ostatnio bawię w mini Topkolory, co by było trochę więcej opcji malowań :twisted:



Oby wszystkie monografie były tak "cienkie" ;o) Właśnie jakiś czas temu zwróciłem uwagę na jednego z autorów "Pz.Kpfw. V Panther In Attack & Defence" z topkolora i nie ukrywam, że jest w drodze. :->
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez ups » środa, 3 kwietnia 2013, 06:48

Bardzo mi się malowanie podoba i sposób postarzania jaki zastosowałeś. Jest piękna , taka "plastyczna " w odbiorze. No a karnistry to już przekozackie są , a właściwie ich malowanie.
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Warsztat Panther

Postprzez Vis13 » środa, 3 kwietnia 2013, 09:24

Marcin przyznaj się, ze przez te parę lat, siedziałeś w ukryciu i trenowałeś :P
Tak na poważnie jest dobrze i aż boję się co nawywijasz jak rozprostujesz palce.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Warsztat Panther

Postprzez Marek Jaszczołt » środa, 3 kwietnia 2013, 09:54

Patterson napisał(a):Oby wszystkie monografie były tak "cienkie" ;o) Właśnie jakiś czas temu zwróciłem uwagę na jednego z autorów "Pz.Kpfw. V Panther In Attack & Defence" z topkolora i nie ukrywam, że jest w drodze. :->

Kilka malowań z poprzednich edycji i parę nowych wprowadzonych przez mnie.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztat Panther

Postprzez Patterson » środa, 3 kwietnia 2013, 11:16

Dzięki Panowie za otuchę ;o)

Vis13 napisał(a):Marcin przyznaj się, ze przez te parę lat, siedziałeś w ukryciu i trenowałeś :P
Tak na poważnie jest dobrze i aż boję się co nawywijasz jak rozprostujesz palce.


Jeśli mieszanie betonu w wiadrze dobrze wpływa na umiejętności modelarskie, to faktycznie, ostro trenowałem. :->

Marek Jaszczołt napisał(a):
Patterson napisał(a):Oby wszystkie monografie były tak "cienkie" ;o) Właśnie jakiś czas temu zwróciłem uwagę na jednego z autorów "Pz.Kpfw. V Panther In Attack & Defence" z topkolora i nie ukrywam, że jest w drodze. :->

Kilka malowań z poprzednich edycji i parę nowych wprowadzonych przez mnie.


Zacieram ręce. :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości