Panzer III E - Dragon - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Panzer III E - Dragon - 1:35

Postprzez JerzyK » wtorek, 19 sierpnia 2008, 21:35

Hej, pozwolę sobie zamieścić ta tym forum historię moich zmagań z modelem Dragona Panzer III E.

Obrazek

Oto wynik moich dotychczasowych prac:

Obrazek
Obrazek

Jak widać sklejony został kadłub, koła, gąski i zaczęty jeden błotnik.
Z założenia ma być to model relaksacyjny i zrobiony prawie prosto z pudła (wytchnienie po T-70 z Techmodu). W związku z tym ograniczę się do zdetalowania najważniejszych elementów pojazdu. Dotychczas dodałem parę nitów i poprawiłem wyrzutnik granatów dymnych. Biorę się właśnie za błotniki. Po nich przyjdzie kolej na wieżę, do której dołożę 2 czołgistów.
To tyle na razie, zabieram się do roboty :)
JerzyK
 

Reklama

Re: Panzer III E

Postprzez Krzysztofoslaw » wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:55

Czym jest ta poprzeczna płyta, która jest mniej więcej na środku pierścienia wieży?
Krzysztofoslaw
 

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » środa, 20 sierpnia 2008, 08:06

Dragon wykorzystał w tym modelu (jak chyba we wszystkich starszych Panzer III) kadłub od Stuga III, który należy okleić płytami w celu upodobnienia go do Panzera. Stug miał płytę czołową bardziej cofniętą, i dlatego wypada na środku pierścienia wieży.
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » wtorek, 26 sierpnia 2008, 17:13

Mały updejcik.
Kadłub prawie gotowy - zamontowałem błotniki.
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję, że błotniki tym razem odpowiednio cienkie :)
Obrazek

Poza tym zacząłem zabawę z wieżą - na razie jeszcze wiele się nie dzieje....
Obrazek

W międzyczasie znalazłem kandydatów na załogantów. Ten z lewej to Wittmann ze Stuga A Dragona, a ten z prawej - niemiecki tankista z ICM.
Obrazek

Mam nadzieję, że uda mi się wykrzesać z nich coś sensownego :)
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez klajus » wtorek, 26 sierpnia 2008, 17:24

JerzyK napisał(a):Mam nadzieję, że błotniki tym razem odpowiednio cienkie

Rozumiem, że to do mnie.
W Twojej panterze coś jest nie tak z błotnikami... Wygląda jakbyś element na który mocowano przedłużenie błotników przykleił ortogonalnie, albo jest on
zbyt gruby. Może to zdjęcie, które kiedyś już wrzucałem na forum pomoże. Tam na końcu powinny być cienkie "płaskowniki" z trzema śrubami z motylkami:
Obrazek
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » wtorek, 26 sierpnia 2008, 18:17

Teraz ja się przyjrzałem zdjęciom, to widzę że rzeczywiście przykleiłem ten element nie tak :(
Dzięki za konstruktywną krytykę i gratuluję spostrzegawczości :)
Od teraz będę dokładnie dokumentował na forum przebieg budowy moich modeli - być może uda się korygować błędy w trakcie budowy.
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Bathin » wtorek, 26 sierpnia 2008, 21:50

JerzyK napisał(a):a ten z prawej - niemiecki tankista z ICM.

No chyba raczej nie czołgista.
Bardzo czysta robota.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:05

Bathin napisał(a):No chyba raczej nie czołgista.

Ja bym obstawiał, że osobnik z aparatem (ten po prawej na obrazku poniżej) jest jednak czołgistą... Jeżeli się mylę, proszę o wyjaśnienie.

Obrazek

Pozdrawiam,
Jurek
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:18

tankista, tankista, ale na twoim miejscu podarował bym sobie tego kasztanka, bo brzydkie to jak siedem nieszczęść..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Panzer III E

Postprzez Bathin » środa, 27 sierpnia 2008, 07:50

No wg mnie to figurka ma szelki bojowe i to mnie zmyliło.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Panzer III E

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 27 sierpnia 2008, 08:38

subtelność detalu w tej kukiełce pozwala udowodnić niemal wszystko w kwestii ekwipunku. szelki bojowe miałyby jednak nieco inne okucia i raczej nie troczono ich do paska spodni i nie noszono na koszulę..
inna sprawa, że zwykłe szelki przy spodniach pancerniackich to też dość dziwny widok
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » środa, 27 sierpnia 2008, 08:39

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):brzydkie to jak siedem nieszczęść..

Nie miałem wątpliwości co do tego, że figurki tej firmy nie są (łagodnie mówiąc) najwyższych lotów.
Właśnie dlatego nie będę bał się dość mocno zaingerować w sylwetkę tej figurki - jak mi nie wyjdzie, bez żalu wyrzucę ją do kosza. Jak tylko skończę wieżę, zabiorę się za figurki. Efekty moich zmagań na pewno zamieszczę tutaj :)
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 27 sierpnia 2008, 08:53

coś nie do końca dobrze knujesz.. badziewną figurkę, jak byś nie kombinował przerobisz na badziewną figurkę. A jeśli nie, i wyjdzie ci coś lepszego, to znaczy ze masz takie umiejętności rzeźbiarskie, że ta figurka nie jest ci wcale potrzebna..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » sobota, 30 sierpnia 2008, 15:16

Dalszy postęp w pracach. Czołg w zasadzie gotowy i gotowy do kąpieli i psiknięcia podkładem. Brakuje w nim kadłubowego MG i łańcuszków do granatów dymnych, które dodam pod koniec malowania.
Okazało się, że przez nieuwagę przykleiłem ramy od włazów bocznych wieży na zewnątrz zamiast po wewnętrznej stronie :( Widać to na obrazku z poprzedniej relacji. Tak to już bywa jak się niedokładnie czyta instrukcje i za rzadko porównuje model ze zdjęciami...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nadszedł czas na kukiełki - teraz zacznie się zabawa :)
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Mariusz 72 » niedziela, 31 sierpnia 2008, 18:09

Cześć
Model Dragona jest naprawdę niezły. Kleiłem Zvezde. Musiałem się mocno namęczyć. Wydaje mi się że mocowanie reflektorów nie jest zgodne z oryginałem. Podstawy powinny być delikatniejsze, a przewód wchodzić pod kątem 45 stopni do oprawy. Mam na mysli te mniejsze na blotnikach. Zwracam na to uwagę bo sam muszę to u siebie poprawić :-)
War-sztat klik: Obrazek Obrazek Obrazek
Portfolio: klik
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości