Panzer III E - Dragon - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » piątek, 26 września 2008, 00:16

Witam. Przy pomocy suszarki zmusiłem tankistę, by lepiej trzymał się pokrywy włazu, więc powinno być lepiej.

Poniżej zamieszczam krótki opis malowania przeze mnie twarzy. Szczerze mówiąc jestem średnio zadowolony z efektu i widzę, że będę musiał poprawić to i owo. Na poniższym zdjęciu widać poszczególne kroki w malowaniu przeze mnie twarzy, a o to mi głównie chodziło.

Obrazek

Całość prac została wykonana akrylami (Pactra i Vallejo)

1 - pokrycie twarzy kolorem podstawowym - Pactra A63 Skin tone warm (dość rozwodnionym - kilka warstw)
2 - w zagłębieniach (przy nosie, pod brodą, za uszami, oczodoły) i przy styku z włosami, czapką i koszulą pomalowałem jeszcze bardziej rozwodnioną farbą podstawową z dodatkiem odrobiny brązu
3 - w obrębie miejsc pomalowanych o poprzednim kroku maluję farbą z jeszcze większym dodatkiem brązu
4- na wypukłościach (nos, broda, uszy, góra policzków, brwi) maluję rozwodnionym kolorem podstawowym z dodatkiem odrobiny białego (poprzednio stosowałem dodatek Pactry Skin tone light, ale farbka mi zaschła i jeszcze nie kupiłem zamiennika...)
5- w obrębie miejsc pomalowanych o poprzednim kroku maluję farbą z jeszcze większym dodatkiem białego
6 -malowanie oczu, czyli najpierw zapuszczam do oczu kolor użyty w poprzednim kroku (może być nieco jaśniejszy, byle nie czysty biały), a potem na środku (bliżej górnej powieki) stawiam kropkę z ciemnego koloru
7- pomalowanie ust, czyli podstawowy z dodatkiem odrobiny czerwonego
8-10 - brwi i włosy, ponadto okolice zarostu pomalowałem super rozwodnionym granatem.
Prawie koniec :) Całość (łącznie z fotografowaniem) zajęła mi ponad 2 godziny.
Po poprawieniu kilku niedoskonałości pomaluję twarz przezroczystym półmatem (obecnie jest raczej za matowa), ale to już nie dziś :)

Pozdrawiam,
Jurek
JerzyK
 

Reklama

Re: Panzer III E

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 26 września 2008, 16:15

Bardzo fajnie :D
Dzięki temu pomieszałem Twoją metodę i swoją. Nie wiedziałem, że farby akrylowe są tak przydatne do rozjaśniania :)
Eefkty są niezłe jak na mnie :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » sobota, 4 października 2008, 17:47

Hejka, przepraszam za przerwę w relacji, ale za bardzo wkurzałem się na mój aero żeby pstrykać zdjęcia :)
Nie próżnowałem i dokonałem znacznego postępu w pracach.
Jeżeli chodzi o figurkę, to jest już skończona. Jak na takiego gniota, wygląda chyba nieźle...

Obrazek

Co do czołgu to stan prac przedstawia się następująco: najpierw został psiknięty podstawowym kolorem (mieszanka A99 Pactry oraz szarego i białego), następnie warstwa Sidoluxu, potem wash z pasteli, położenie kalek, kolejna warstwa sidoluxu, mat Pactry i suchy pędzel. Zacząłem malować detale i z rozpędu ubrudziłem mu podwozie (mieszanka startych pasteli, wody oraz masy papierowej - rodzimy Celluclay używany na Zachodzie :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zbliżam się do końca (mam nadzieję pomyślnego)

Obrazek

Pozdrawiam, Jurek
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Kacperek315 » sobota, 4 października 2008, 18:49

Mi się figurki bardzo podobają, sam też spróbuje tak pomalować twarze. A co do modelu, czekam na końcowy efekt, ponieważ zapowiada się wyśmienicie.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Panzer III E

Postprzez Mariusz 72 » poniedziałek, 6 października 2008, 14:17

Idziesz do przodu. Niebawem pewnie koniec :).
Pewnie przynudzam ale wrzucam poprawione kabelki.
Z uporem maniaka staram się poprawiać błędy, żeby już nie wracać do tego modelu później.
... poprawki są dość bolesne :)
Posiada ktoś może oznaczenia tego rodzaju wozu używane w Polsce?

Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » wtorek, 7 października 2008, 20:16

Oto efekt zabawy z "obijaniem" czołgu. Teraz jak na to patrzę, to myślę że nieco przesadziłem z ilością obić, ale niech tam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz czas na to, by pojazd stanął wreszcie na własnych kołach ...
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Boozy » środa, 8 października 2008, 11:07

Zrób zdjęcia przy świetle dziennym.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Panzer III E

Postprzez Adam Obrębski » środa, 8 października 2008, 13:49

Boozy napisał(a):Zrób zdjęcia przy świetle dziennym.

Dokładnie, albo wrzuć do Photoshopa, czy GIMP'a
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » środa, 8 października 2008, 16:54

Boozy napisał(a):Zrób zdjęcia przy świetle dziennym.


Podmieniłem fotki.
Pozdrawiam, Jurek
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 16 października 2008, 21:29

Wygląda bardzo ładnie. Niektóre obicia może nieco na wyrost ale to rzecz "widzimisia". Mój tank niestety odpoczywa.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » sobota, 18 października 2008, 17:09

Witam. Mały update po długiej przerwie. Koła i gąski pomalowane i przyklejone. Dodałem zapasowy odcinek gąsienic na dachu wieży.
Teraz tylko brudzenie, brudzenie i jeszcze raz brudzenie.

Obrazek

Obrazek

Czołg na małej (i prostej jak cep) podstawce - nic innego nie przyszło mi do głowy co by wyglądało na Grecję :)

Obrazek

Z konstrukcji zostało mi jeszcze dodanie łańcuszków do granatów dymnych z tyłu pojazdu. Próbowałem zrobić je sam, ale dałem sobie spokój - kupię fototrawione.
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Mariusz 72 » wtorek, 4 listopada 2008, 20:53

Jak tam pancerek?
Ciągle walczę ze swoim (z doskoku) i zamiast kończyć to nowe problemy się pojawiają.
Na przykład okazało się, ze wczesne gąsienice są za wąskie do kół napędowych.
Przeżyłem mały horror w 2 aktach. Najpierw omal znowu nie połamałem błotników odrywając koła napędowe.
Potem wpadłem na genialny pomysł, żeby je rozmoczyć w krecie. Porażka, kret nie zadziałał. Nic się nie odkleiło... dziwne, prawda?
W zamian pogiął mi koła... na szczęście tylko od wewnętrznej strony. Jakoś się zamaskuje.... i tak to idzie :o)
War-sztat klik: Obrazek Obrazek Obrazek
Portfolio: klik
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » środa, 5 listopada 2008, 09:11

Panzerek skończony - wczoraj go dopieściłem. Dodałem fototrawione łańcuszki do granatów (wreszcie doszły z LM :) ), pobrudziłem pojazd pastelami, przednie reflektory zalałem klejem CA, przykleiłem figurki do czołgu, a czołg do podstawki. Zdjęcia w galerii zamieszczę w weekend - niestety teraz tak szybko się ściemnia, a zdjęcia przy sztucznym oświetleniu nie za bardzo mi wychodzą...
Jak skończę konkursową figurkę ( http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=108&t=4578 ), zabiorę się za kolejny czołg - tym razem będzie to tygrysek :)
JerzyK
 

Re: Panzer III E

Postprzez Mariusz 72 » środa, 5 listopada 2008, 14:13

Tygrysek?
.... o fuj! :roll:

Zamieść proszę tu link do galerii (jeśli regulamin na to pozwala) bo może mi to umknąć,
a chętnie zobaczę jak Ci wyszły te pieszczoty.
O ludzie! Co to za poczwara? :) (dotyczy linku z figurką)
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzer III E

Postprzez JerzyK » sobota, 8 listopada 2008, 13:15

Skończony, zapraszam do galerii: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=4748
JerzyK
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości