Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 27 września 2008, 12:27

Witam,
chciałem zaprezentować jak będzie powstawał kolejny mój pojazd. Tym razem padło na 251/10 z pakiem 36. Będzie pomalowany zgodnie ze standartami z 42 roku. Póki co zabrałem się do wykonania pierwszego ruchomego zawieszenia (a przynajmniej czegoś w tym stylu.
Na samym początku wywierciłem otwory.
Obrazek

Później do wózków jezdnych przykleiłem krótkie odcinki, rozciągniętej ramki. Tak usadowione w otworach topię nagrzanym śrubokrętem.
Obrazek

Pierwszy i ostatni wózek mam zamiar wkleić na stałe, żeby gąski zachowywały swój kształt.
Niedługo część dalsza. (Mam nadzieje;P)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 2 października 2008, 13:21

Budowa trochę stanęła i postanowiłem zabrać się za figurkę kierowcy. Jakiego koloru mieli oni mundury? Instrukcja mówi, że feldgrau, ale wolę się upewnić :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 9 października 2008, 17:10

Trochę nie używałem aparatu. Gdzieś na polu bitwy zgubiłem ładowarkę do niego. Przez ten czas budowa posunęła się trochę do przodu. Wnętrze wymaga paru kosmetycznych poprawek. Przeraziłem się trochę wizją spasowania tego wszystkiego z gorą... szpachla będzie lała się gęsto (albo i rzadko :) )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 9 października 2008, 21:20 przez Adam Obrębski, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez draz » czwartek, 9 października 2008, 17:51

Podobają mi się odpryski. Nie wiem czy takie powinny być, czy używano jasnego podkładu, a czy nie powinno być jeszcze np. czerwonego koloru od mini wokół ciemniejszej plamy, ale generalnie uważam, że wychodzą bardzo fajnie. Zwróciłem na to uwagę przy konkursowym modelu.

Powiedz, najpierw robisz jasną plamę a na niej ciemną?
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 9 października 2008, 18:17

Cieszę się, że się podobają. Generalnie nie myślałem nad tym, czy uwzględniać minię, ale myślę, że wyglądałoby to trochę dziwnie. Czasem trzeba wybrać między 100% realizmem, a efektownością modelu :)
Najpierw mieszam podkładową farbę z białą, a potem robię właściwy odprysk German brownem ze stajni vallejo :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Sdkfz 251/10 ausf. C, Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 13 października 2008, 16:07

Kolejny odcinek telenoweli.
Wszystko już pomalowane, teraz czas na płowienie, wycieranie, brudzenie, niszczenie i wszystko inne co sprawia mi najwiekszą fajdę:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jest też Herr Kierowcen, ale kolor jego munduru coś nie jest podobny do feldgrau :) Będę chyba kupował zestaw figurek smoka, więc zrobi się wszystko od nowa jelsi będzie trzeba :P
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości