ZIŁ 157 w budowie. 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

ZIŁ 157 w budowie. 1:35

Postprzez kapral » niedziela, 5 października 2008, 15:45

Prace nad ZIŁ-em przebiegają powoli, ale ale posuwają sie do przodu. Poniżej zamieszczam kilka fotek z dotychczasowych prac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kapral
kapral
 

Reklama

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez kapral » niedziela, 12 października 2008, 12:46

Witam. Praca z Ził-em trwa. Zakończyłem w zasadzie prace nad bardzo skomplikowanymi, ale i dardzo dobrze wykonanymi elementami zawieszenia. Poniżej kilka fotek. Przede mną natępny etap czyli prace nad górną cześcią pojazdu. Pozdrawiam. kapral

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kapral
 

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 12 października 2008, 14:33

Ładnie to wygląda :) To produkt Trumpka zapewne? Wersja zwykła, czy K? Znajomy ma takiego, ale ciągnik siodłowy z paką - samoróbką. Niestety płytę ze zdjęciami trafił szlag :x Masz już wybrane malowanie?
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez kapral » niedziela, 12 października 2008, 18:09

Witam. Tak to jest model Trumpetera, wersja skrzyniowa. Malowanie będzie w barwach rosyjskich (Russian armor green). Moja koncepcja jest taka, że model ma przedstawiać pojazd wycofywany ze służby. Towarzyszyć mu mają figurki żołnierzy (2-3). Samochód ma nosić ślady długotrwałego i bezpardonowego użytkowania. Nie będzie to jednak typowy, totalny wrak, będzie posiadał "pewne" cechy użytkowe. Takie są zamiary, a co wyjdzie zobaczymy. Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 12 października 2008, 23:49

Pamiętam, że z tego, którym miałem przyjemność jeździć, farba z blach złaziła płatami. Wystarczyło paznokciem przejechać :lol: ale kawał świetnego samochodu, zwłaszcza przy lekko freestylowym podejściu kierowcy

Tomek
:)
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez seba_t » czwartek, 16 października 2008, 11:59

Witam. Sam kończę ten model i polecam go z całego serca. W jaki okres go wrzucasz bo ja zamierzam zrobić późny Afganistan :D Za niebawem wrzucę fotki. Czekam na twoje zdjęcia. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
seba_t
 
Posty: 62
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:34

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez kapral » piątek, 17 października 2008, 20:14

Witam. Faktycznie model bardzo "przyjazny", nie stawiający oporów, a jednocześnie jak na tą wielkość dosyć rozbudowany w detale. Materiał wyprasek również o odpowiedniej twardości. Jednym słowem ja również polecam. Co do okresu, hm precyzyjnie to "mniej więcej" ( :D ) przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W.g. moich informacji wtedy najwięcej ich schodziło ze służby. Dlatego szczerze powiedziawszy Twój okres póżnego Afganistanu wydaje mi się trochę ryzykowny. Ale może się mylę.
Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez seba_t » piątek, 17 października 2008, 21:03

Witaj. Co do Afganistanu to Ziły 157 chyba jeździły do końca konfliktu (jeśli się mylę proszę o wyprostowanie :D). Mój nie tyle będzie styrany co po prostu brudny. Czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć. Swoje wypociny pokażę po weekendzie. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
seba_t
 
Posty: 62
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:34

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez kapral » piątek, 17 października 2008, 22:25

W takim razie prosimy fachowców w tym temacie o rozstrzygnięcie wątpliwości :) .Zdjęcia będą a jakże z tym, że ja pracuję nad modelami w "systemie weekendowym". Tak więc trochę to potrwa. Ale będą!
Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: ZIŁ 157 w budowie.

Postprzez kapral » sobota, 8 listopada 2008, 13:23

Witam

Jak widać na załączonych obrazkach prace posuwają się do przodu.
Pozdrawiam
kapral

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kolor bazowy zapodany, pora na nadanie realistycznych spłowień, obić itd. Opony jak widać po "odpowiednim" przebiegu.
kapral
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości