Tankietka TK-3 1:35 RPM

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Tankietka TK-3 1:35 RPM

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 14:48

Witam. Na forum jestem znany jako mało dokształcony modelarz, więc daję nowy temat. Model jest firmy RPM wykonany z wnętrzem. Pokusiłem się o to, aby górne włazy zrobić otwarte, żeby pokazać trochę środka. Daję ten temat, bo chciałbym ten model jeszcze odratować i go zrobić, żeby nie kaleczył ludzkich oczu. Parę fotek na początek:
Obrazek
Błotniki są mocno zarysowane papierem ściernym, ponieważ nakładałem na nie szpachlę, bo były odcięte od całości.
Obrazek
Nie wiedziałem na jaki kolor pomalować wnętrze, więc nałożyłem szary jasny kolor. Jeżeli coś źle pomalowałem proszę o rade.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prace nad układem "ruchu" pojazdu. Muszę dokończyć malować. To co przykleiłem przy przednim łączeniu, jest to małe "coś" wycięte z tego co zostało po puszce pewnego napoju energetycznego. Czy uważacie, że powinienem to wywalić i dobrze zaszpachlować?
Obrazek
Przód pojazdu. Dałem tylko 2 małe druciki na uchwyty, czy mam jeszcze coś zmienić?
Obrazek
I karabinek, zrobiłem jako tako jego rękojeść, ale wg mnie nie wygląda to za dobrze. Też proszę o rady.
Obrazek
Obrazek
Tylna część pojazdu. Nie wiem czy dobrze zrobiłem hak, ale instrukcja w ogóle o nim nie wspomniała. Z tyłu też dałem uchwyty z drucika, ale jeden jest nieco krótszy od drugiego. Czy popełniłem jakiś grzech z tym związany?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I na koniec góra pojazdu, wiem że przednio-górna płyta nie otwierała się w ten sposób, ale nie miałem odpowiedniej dokumentacji i nie mogłem tego sprawdzić.
Proszę o wszelkie rady co do pojazdu. Maluję pędzlem.

Pisownia !!! Przeczytaj sobie również informacje o robieniu i poprawianiu zdjęć.
xenomorph

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Krzysztofoslaw » poniedziałek, 13 października 2008, 17:33

Jeżeli nie wiesz jak otwiera się właz, czy nawet płyta, to po co ją otwierasz? Jeżeli wiesz, że masz krzywe uchwyty i tobie to nie przeszkadza, po co pytasz się, czy to źle?
Krzysztofoslaw
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 17:46

Krzysztofoslaw napisał(a):Jeżeli nie wiesz jak otwiera się właz, czy nawet płyta, to po co ją otwierasz?

Ponieważ jak wcześniej powiedziałem, chciałem pokazać trochę środka tego małego pojazdu.
Krzysztofoslaw napisał(a):Jeżeli wiesz, że masz krzywe uchwyty i tobie to nie przeszkadza, po co pytasz się, czy to źle?

Aby poznać zdanie innych, bo nie wiem czy ten błąd może być do ustąpienia przy pracach.

Ja tu proszę o rady, a nie o kolejne pytania. Jakbym znał na nie odpowiedź bym się nie pytał.
Kacperek315
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 13 października 2008, 17:52

Kacprze...
1. Zdjęć w sieci jest dostatecznie dużo, wystarczy poszukać i bez większych problemów znajdziesz większość potrzebnych informacji. Nie unoś się zbytnio, widać że, nie zadałeś sobie trudu.
2. Model wykonujesz niestarannie, wszędzie widać ślady kleju, szpachli, rąk, bardzo grubo kładziesz farbę. Kolorystyka jest źle dobrana. Słabo.
3. Widać, że sklejasz go bez instrukcji - skrzynkę amunicyjną włożyłeś strzelcowi pod nogi ?! Przyjrzyj się dokładnie Twoim zdjęciom, spójrz na fotki istniejących już modeli TK-3, popatrz w sieci czy chociaż spójrz na instrukcję.
4. Ćwicz ale nie tłumacz się "że jesteś znany na forum jako..." to Ci prestiżu nie dodaje, wolniej, spokojniej, dokładniej.
5. Cieszę się, że sklejasz polski sprzęt ale on też zasługuje na szacunek, nawet jeśli to RPM.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 17:57

Jendrass napisał(a):Zdjęć w sieci jest dostatecznie dużo, wystarczy poszukać i bez większych problemów znajdziesz większość potrzebnych informacji. Nie unoś się zbytnio, widać że, nie zadałeś sobie trudu.

No trudu to ja sobie zadałem trudu, bo już się męczę z tym modelem od lipca tego roku.

Pisownia !!!
xenomorph
Ostatnio edytowano wtorek, 14 października 2008, 11:43 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Krzysztofoslaw » poniedziałek, 13 października 2008, 18:02

Moje pytania są dla Ciebie odpowiedzią. Wystarczy tylko przeczytać je sobie powoli i dokładnie. Zadajesz nam pytania, które zadać sam sobie powinieneś. Jeżeli ja uznam, że model iks igrek lepiej będzie wyglądał w malowaniu fiubdździu, to znaczy, że grzechu nie popełniam. Bo ja tak chcę. Sklejasz modele dla siebie. Jeżeli chcesz mieć krzywe uchwyty to miej. Jeżeli nie chcesz, to zmień je. Od tego są włazy, by je otwierać. Jeżeli chcesz mieć otwarty właz w sposób "niewiadomo_jaki" to zrób tak. Ale pamiętaj, że możesz to zrobić z błędem. Zatem zanim skleisz, to zadaj pytanie. Chyba, że jest za późno...
I nie denerwuj się. Poczytaj książkę, popatrz na ładne kobietki, odpręż się przy muzyce. Potem przystąp do sklejania. Nerwy nie dodadzą Tobie umiejętności. Jedynie to tylko coś spartolisz....
Krzysztofoslaw
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 18:06

Jendrass napisał(a):Model wykonujesz niestarannie, wszędzie widać ślady kleju, szpachli, rąk, bardzo grubo kładziesz farbę. Kolorystyka jest źle dobrana. Słabo.

Wiem że widać te ślady, ale nie skończyłem malować. Nie wiem jakim papierem ściernym należy szpachlę "trzeć (jaki rozmiar itp)". Co do kolorystyki, miałem tylko takowe farby. Na małych powierzchniach ciężko idzie mi malowanie i te warstwy nie są za cienkie.
Jendrass napisał(a):Widać, że sklejasz go bez instrukcji - skrzynkę amunicyjną włożyłeś strzelcowi pod nogi ?! Przyjrzyj się dokładnie Twoim zdjęciom, spójrz na fotki istniejących już modeli TK-3, popatrz w sieci czy chociaż spójrz na instrukcję.

Właśnie instrukcja pokazuje takie ustawienie skrzynki. Nie znalazłem w sieci potrzebnych mi zdjęć.
Jendrass napisał(a):Ćwicz ale nie tłumacz się "że jesteś znany na forum jako..." to Ci prestiżu nie dodaje, wolniej, spokojniej, dokładniej.

Mi nie zależy na prestiżu. Model robię wolno i spokojnie, ale niedokładnie.

Przepraszam adminów za dwa posty po sobie, ale przez przypadek kliknąłem na "wyślij", przed końcem pisania.

Po to wrzuciłem ten model na warsztat, aby go odratować i proszę o rady co mam zrobić później, żeby wyglądał przyzwoicie.
Kacperek315
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Krzysztofoslaw » poniedziałek, 13 października 2008, 18:16

Na początku użyj 1000, czy nawet 600. Ja jestem fanem pilniczków do paznokci. Rzecz jasna - papierowych, gdyż, są miękkie i w przeciwieństwie do iglaków dopasowują się do modelu. Jedna strona jest do ostrego piłowania, natomiast druga do wygładzania. Używaj do tego papierów wodnych - 2000 i więcej.
O sam model pomęcz Jendrassa, bo się na tym zna...
Krzysztofoslaw
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 18:18

Krzysztofoslaw napisał(a):Na początku użyj 1000, czy nawet 600.

Krzysztofoslaw napisał(a):Używaj do tego papierów wodnych - 2000

No wielkie dzięki, ja używałem 180. A jaki papier ścierny jest odpowiedni do szlifowania platiku?
A czy na te grube warstwy farby jest jakaś rada? Może nałożyć warstwę "white spirit-usu"? Czy dać może warstwę innych chemikaliów?
Jakiego pędzla użyć do malowania kamuflażu?
Ta gruba warstwa farby to kolor Model Master (chodzi o ten żółty), a brązowy, zielony i szary to kolory Humbrol-a i to są cienkie warstwy (może fotki dobrze tego nie ukazują).

Kolejne ostrzeżenie za pisownię. Weź kolego się wreszcie postaraj pisać poprawnie.
xenomorph
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 października 2008, 19:28 przez Kacperek315, łącznie edytowano 2 razy
Kacperek315
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Jendrass » poniedziałek, 13 października 2008, 18:26

No ... udało Ci się z tą skrzynką :P Faktycznie Pan Magnuski w swojej słynnej książce umieszcza skrzynkę (1 szt?!) w nogach strzelca. Mój błąd. Nie wiem czy w TK-3 było tak samo ale pewnie tak. Obrazek
Sam widzisz, pewne rzeczy można sprawdzić w ciągu kilku minut. Materiałów nie ma za dużo ale są.
Patrzyłeś na forum odkrywcy na foty TK-3/TKS ?
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 18:32

Dokładnie przejrzałem te fora, ale i zobaczę je jeszcze raz. Bardziej chodzi mi o malowanie wnętrza.


Pisownia !!!
xenomorph
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 października 2008, 19:29 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Krzysztofoslaw » poniedziałek, 13 października 2008, 18:58

Malujesz akrylami, czy emaliami?
Ja do swojego 7tp użyłem - A20, A21 i A34...

Może spróbuj posklejać kilka modeli bez malowania, naucz się czysto sklejać. Później próbuj malować.
Krzysztofoslaw
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 19:10

Emaliami maluje, sklejać chyba umiem, i szkoda by mi było funduszy na to, żeby modelów nie malować.
Powiem szczerze, że na tym modelu mi zależy i to bardzo. Tylnie uchwyty już wywaliłem i te kawałki puszki. Zdobyłem też takie miekkie pilniczki i zaczynam pracę nad tym co mi zostało i poprawianiem tego co mogę.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 października 2008, 19:25 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 13 października 2008, 19:13

Cześć Kacperek.

Kacperek315 napisał(a):Witam. Na forum jestem znany jako mało dokształcony modelarz...

Nie przejmuj się, weź poprawkę na uwagi kolegów, oni się tylko drażnili z nudów. Ale tak na prawdę zawsze chętnie pomogą :).
Co do dokształcenia, nigdy nie jest zbyt późno :).

Zajrzyj na przykład tutaj:
http://derela.republika.pl/brpanc.htm#tk

Znajdziesz tu sporo zdjęć TK-3. Mimo, że z 'epoki' i czarno-białych, jednak ukazujących sporo szczegółów, wystarczających na początek do zbudowania 'pierwszej' tankietki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia podczas budowy modelu.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tankietka TK-3

Postprzez Kacperek315 » poniedziałek, 13 października 2008, 19:32

Ja chyba zostawię ten model na inny miesiąc, aż mi ostrzeżenia znikną. Więc chyba przerywam działalność na forum i zgłaszam się za miesiąc.

Pisownia.
xenomorph
Ostatnio edytowano wtorek, 14 października 2008, 11:42 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości