M113A2 Tamiya 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M113A2 Tamiya 1:35

Postprzez Maciek » sobota, 31 stycznia 2009, 00:41

Witam.
Jako, że sesja idzie całkiem nie źle, postanowiłem troszkę odreagować i zrobiłem sobie prezent ode mnie dla mnie. Padło na M113 Tamiyi. Skala 1:35. Malowanie przewiduję piaskowe. Na razie, po kilku godzinach sklejania, model jest zasadniczo gotowy do malowania. Tym razem bambetle także się pojawią, ale to po malowaniu. Nie będzie goły i wesoły tak jak teraz :P Składał się całkiem przyjemnie poza paroma miejscami. Pojazd sam w sobie prezentuję jako osobny wątek, ale jeśli starczy zapału ma być elementem dioramy. Wkrótce raport z postępów prac. Pytania i uwagi jak zwykle mile widziane. ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam,
Maciek
Maciek
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: M113A2 1:35

Postprzez Bathin » sobota, 31 stycznia 2009, 13:40

Bez eksponowania wnętrza ?
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » sobota, 31 stycznia 2009, 17:08

Generalnie ten model nie przewiduje wnętrza, więc nie ma co eksponować, a nie będę na razie bawił się w dokupowanie dodatkowych zestawów uzupełniających.
Maciek
 

Re: M113A2 1:35

Postprzez Bathin » sobota, 31 stycznia 2009, 17:20

Maciek napisał(a):Generalnie ten model nie przewiduje wnętrza, więc nie ma co eksponować, a nie będę na razie bawił się w dokupowanie dodatkowych zestawów uzupełniających.

A to nie wiedziałem, wczesne M113 Tamki mają wnętrze, przepraszam.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » czwartek, 5 lutego 2009, 19:32

No więc model został pomalowany. Na początku jako bazę użyłem MM 1735 (wood flat), następnie do cieniowania jaśniejszy MM 1709 (radome tan flat) oraz ciemniejszy MM 1742 (dark tan flat). Po raz pierwszy starałem się zrobić cieniowanie na całym modelu. Efekt nie jest powalający i jeszcze trochę poprawek się przyda. Miejscami cienie są za intensywne, a w innych trochę tego za mało (tak mi się przynajmniej wydaje). Mimo to, jak na pierwszy raz, jestem w miarę zadowolony.
A Wy co o tym sądzicie? No i jakie sugestie "co dalej?"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze 2 rzeczy:
1) Przepraszam za słabe zdjęcia.
2) Na koniec chcę model prysnąć mgięłką "kurzu", więc kontrast między kolorami trochę się zmniejszy.

Pozdrawiam,
Maciek

P.S
Jeszcze takie pytanie: Jak teraz poprawić te cienie? Tzn. te zbyt intensywne. Prysnąć delikatnie kolorem bazowym?
Maciek
 

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » sobota, 21 lutego 2009, 13:38

Drobny postęp. Trochę detali pomalowałem, nałożyłem kalki. Zapomniałem światła z tyłu pomalować, ale to się zmieni. ;o) Mam lakier clear mat Pactry, czy chcą go nałożyć aerografem jest konieczność rozcieńczania go jak każdą farbę?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W następnym odcinku już z bambetlami. :mrgreen:
Pozdrawiam,
Maciek
Maciek
 

Re: M113A2 1:35

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 23 lutego 2009, 16:06

W przedostatnim Twoim poście preshading jest ciut za mocny, po dodaniu otarć i odrapań całość wygląda dużo lepiej :), choć to może przez naturalne światło..
A będziesz jeszcze całość łoszował? Chyba by się przydało.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » wtorek, 24 lutego 2009, 00:41

To prawda, że oświetlenie robi swoje i na początku też wydawało mi się, że shadeing jest za mocny. Jednak tera, po dodaniu otarć i jeszcze uwzględniając przyszłe pryśnięcie "kurzem" różnica nie będzie tak bardzo widoczna.
Co do wash'a.... Nigdy mi nie wychodził i wciąż nie mogę się przekonać, aby się za to zabrać. może coś we wgłębne linie zapuszczę, ale na razie nic więcej.
Dzięki za odzew. :mrgreen:
P.S.
To akurat jest post-shadeing. ;o)
Maciek
 

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » środa, 29 kwietnia 2009, 10:08

No to chyba skończony. Zrobiłem chyba wszystko co zamierzałem, efekt mnie na ten moment zadowala. Jeśli macie jakieś uwagi i sugestie poprawek, chętnie posłucham. Może coś z nich wprowadzę. ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i mały plener:
Obrazek

Mam nadzieję, że się choć trochę podoba.
Maciek
 

Re: M113A2 1:35

Postprzez Adam Chmielewski » środa, 29 kwietnia 2009, 11:39

Popraw kolor narzędzi - nie powinny być w kolorze nadwozia, warto też pokusić się o rozwiercenie lufy.
Rozumiem, że model jest prosto z pudła - więc nie podnoszę innych niedociągnięć.
Całoć sprawia dobre wrażenie.
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Adam Chmielewski
 
Posty: 69
Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 09:48
Lokalizacja: Białystok

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » środa, 29 kwietnia 2009, 16:41

Adam Chmielewski napisał(a):Popraw kolor narzędzi

Są w innym z tym że perspektywa/oświetlenie i dość "gruba" warstwa kurzu którą został pokryty model, utrudniają dostrzeżenie. A tu dowód, że są pomalowane ;o) :
Obrazek

Adam Chmielewski napisał(a):warto też pokusić się o rozwiercenie lufy


Jeśli w końcu zaopatrzę się w wiertełka, to na pewno to uczynię.

Adam Chmielewski napisał(a):nie podnoszę innych niedociągnięć


Mimo, że z pudła, chętnie posłucham uwag. Jeśli najdzie mnie chęć na kolejnego, postaram się we własnym zakresie coś poprawić.

Adam Chmielewski napisał(a):Całoć sprawia dobre wrażenie


Dzięki za miłe słowo. :D
Maciek
 

Re: M113A2 1:35

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 29 kwietnia 2009, 18:37

Maciek napisał(a):
Adam Chmielewski napisał(a):warto też pokusić się o rozwiercenie lufy


Jeśli w końcu zaopatrzę się w wiertełka, to na pewno to uczynię.

W wersji oszczędnościowej wystarczy igła lekarska.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: M113A2 1:35

Postprzez Maciek » czwartek, 30 kwietnia 2009, 22:21

Czy ja dobrze domniemam, że zaznaczone elementy to rury wydechowe i oprócz nawiercenia przydałoby się tą okolicę troszkę osmolić?
Obrazek
Maciek
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości