Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit) Grafika

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » środa, 4 marca 2009, 18:18

Poukładałem zawieszenie, dorobiłem drążki skrętne, i wanna z kółkami gotowa :-)
Obrazek
Drążki skrętne prawej i lewej strony zróżnicowałem kolorystycznie.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » środa, 4 marca 2009, 19:58

Co do szwedów, to oczywiście się pomyliłem. 75mm to zdaje się przeróbka armaty francuskiej(nie chce mi się sprawdzać)
Gąski dopasowane. Przy drążkach skrętnych jest z tym znacznie więcej roboty. Jedna z gąsienic jest o jedno ogniwo dłuższa :-))
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez GrzeM » środa, 4 marca 2009, 23:29

Swego nie znacie...
To jest całkiem polska, nasza konstrukcja ze Starachowic.

Tu jest cała seria jej zdjęć:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=220521#293229
...z których przy okazji wynika, że armata na Twoim obrazku to prototyp, seryjna miała inną podstawę i w ogóle była trochę inna. Ale do czołgu - spoko, może nawet jest bardziej prawdopodobne, że czołgową robiliby z prototypu, a nie z seryjnej.

Kibicuję Ci i Batoremu, tylko proszę, niech nie przypomina za bardzo Pantery. I jeszcze się zastanawiam, czy, skoro miejsca jest w bród, nie umieścić amunicji na podłodze zamiast w "nawisach" - byłoby bezpieczniej w razie trafienia. A nawisy z przodu możnaby w ogóle zlikwidować, czołg byłby lżejszy. Wyglądałby nieco jak Stuart, któremu "boki" zaczynały się prawie w połowie.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 01:00

No nie wiem jak to się stało, ze informacja ,że armata WZ.37 to rdzennie polska konstrukcja nie zakodowała się w mojej mózgownicy. Zły Spiton zły!!!
Dzięki za to upomnienie!! :-))
Nie mam ambicji, żeby "Batory" przypominał Pantherę, choć uważam ta ostatnia, za bardzo zgrabny wehikuł niosący śmierć i zniszczenie.
Nawisy jak tylko to będzie możliwe zlikwiduję, ale nie całe. Jako zbiorniki paliwa są wprost nieocenione. Jak zrobię, już wieżę, z koszem, to zobaczę ile mam miejsca. No i muszę sklecić jakiś prymitywny "powerpack" . Z tym na razie mam problem.
Dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 02:13

Szybka przymiarka wieży "Ryśka" Czołg może wygląda dziwnie, ale chciałbym przypomnieć,że projektowany jest do podboju Sowietów, i duża samowystarczalność(zasięg właściwości trakcyjne i spory zapas amunicji) to podstawy koncepcji. Dlatego kadłub jest pewnie trochę przerośnięty. Po prostu wszystko to co na ogół starano się przytroczyć do kadłuba, a zwłaszcza zapas paliwa "Batory" swobodnie zmieści w środku :-))
Wieża będzie zmieniona, ale opierać się będzie na doświadczeniach zdobytych przy projektowaniu "Ryśka"
Obrazek
Dobranoc
PS. Chyba zmienię nazwę na "Stefan" :-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez GrzeM » czwartek, 5 marca 2009, 10:41

Ciekawie się zapowiada.
Jeśli jest robiony na Moskala, to może zastosować założenie izraelskie - z Merkavy, że "ochrona załogi za wszelką cenę". Bo problem jest/byłby podobny - niewielkie zasoby rezerw ludzkich w porównaniu z przeciwnikiem (wystarczy porównać liczbę ludności Polski i ZSRR). Merkavy mają w związku z tym wieżę i przedział załogi z tyłu, to wprowadza pewne utrudnienia, ale zwiększa szanse załogi na przeżycie nawet przy całkowitym zniszczeniu czołgu.
No i faktycznie, teraz widzę, że nawisy są dokładnie tak, jak myślałem, mniej więcej na połowie długości kadłuba.

A Stefan to świetna nazwa - i Batory, i Grot-Rowecki - być może dowódca dywizji lub korpusu, który miałby te czołgi na wyposażeniu ;o)
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 11:23

Ochrona załogi przede wszystkim to oczywiście konsekwencja zachodniego typu myślenia. Ale wojna z Moskalem, ma na celu "Uwolnienie narodów ZSRR spod jarzma komunistycznej dyktatury". Zatem będzie się odbywała również na płaszczyźnie propagandowej. Jak najmniej strat w ludziach po obu stronach. Ochrona bierna załogi ma podnieść jej morale. Przewidziałem właz ewakuacyjny w podłodze, miedzy wałkami skrętnymi :-))
Cały czas meczy mnie przeniesienie napędu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 14:00

Pierwsza przymiarka do nowej wieży.
Założenia-
1.maksymalna ochrona bierna
2.Możliwość zastosowania działka p-lot w systemie takim jak w 'Rysiu"

Pierwsze szkice :
Obrazek

Upss, chyba zapomniałem o lunecie celownika
Obrazek
Teraz to i km, sprzężony z armatą się zmieści :-))
Obrazek
W porównaniu z "Ryśkiem", wieża jest "czystsza" geometrycznie, składa się z mniejszej ilości elementów, i ma znacznie silniej pochylone płyty pancerne
A wszystko to dzięki odrobinę szerszej "dziurze" :-)) No i oczywiście postępowi "polskiej myśli technicznej"
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano czwartek, 5 marca 2009, 15:14 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez shivadog » czwartek, 5 marca 2009, 14:04

spiton napisał(a):wierzy

To jakaś ogólnoforumowa choroba, trzeba by gdzieś na stronie głównej umieścić jak to ma być poprawnie napisane.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez GrzeM » czwartek, 5 marca 2009, 14:28

A oporopowrotnik? Przy takiej armacie to jest spora rzecz. Na razie masz tylko lufę z zamkiem. Jak dodasz oporopowrotnik, to czoło wieży albo się poszerzy, albo podwyższy, i to sporo.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 15:21

Co do błędu, to powiem tyle, że Mozilla, nie podkreśla(głupi program) tak pisanej "wieży". A co do mnie, to cóż, ja tylko klikam, a Mozilla sprawdza błędy :-))
Oczywiście obiecuje poprawę :-))

Oporopowrotniki są i to dwa. Przy 50 kalibrach, nie robiłem hamulca wylotowego. Założyłem odrzut działa koło pół metra. Jak wymienię armatę, na Wz.40 (made in Starachowice oczywiście) z długa lufą (70 kalibrów) to zrobię hamulec wylotowy.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 16:11

Analizując obecny kształt czołgu, doszedłem do wniosku, że mogą skrócić kadłub o 90 cm(ze względu na poprzeczne ostawienie bardzo płaskiego silnika, i jednocześnie obniżyć go do wysokości "Rysia". Nie ma bowiem wału łączącego silnik z przednimi ustrojstwami. A wałki skrętne są jednak znacznie mniej wystające.
Oto obrazek jeszcze przed radykalnym zmniejszeniem kadłuba.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » czwartek, 5 marca 2009, 20:25

Kadłub przebudowany
1. Musiałem zmniejszyć koła jezdne, bo przy krótszym kadłubie nie chciały się mieścić i mijać.
Nowy kadłub jest krótszy 0 75cm, i niższy o 15cm. Na razie jeszcze bez wałków skrętnych i gąsek
Obrazek
Niebieskie to zbiorniki wody . Wiadomo woda jest ważna!!!
CDN
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » piątek, 6 marca 2009, 00:18

Kolejna zmiana kadłuba
Cały czas szukam optymalnego podwozia, i optymalnego kształtu pancerza.
Obrazek
Idę montować gąski :-))
Już jestem
Obrazek
Muszę powiedzieć, ze zaczyna na mnie robić wrażenie. "Stefan" to będzie naprawdę dobry czołg!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Średni czołg manewrowy "Batory" (fikcja hist-polit)

Postprzez spiton » piątek, 6 marca 2009, 01:21

Kilka ujęć "Stefka" na "surowo" bez włazów i innych dupereli.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości