Panzerjager /wrak/ 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 6 września 2015, 10:18

ewpiga napisał(a):...Nie poczuwam się do działalności „misyjnej”..ale gdybyście chcieli się w przyszłości od mnie czegoś nauczyć /przepraszam, że tak ogólnie piszę, bo może każdy indywidualnie/ to zaproście mnie na warsztaty następnym razem.
Tylko czego ja mogę kogoś nauczyć w dwa dni?
I nie do hotelu, są na takie spotkania bardziej interesujące miejsca, naprawdę.


Piotrze, mam wrażenie, że nie zrozumiałeś sensu zaproszenia Ciebie na warsztaty - to nie Ty masz nauczać, a być jednym z uczących się. Prawda jest taka, iż Twoje "rozbitki" od lat wyglądają tak samo, i może warto by poeksperymentować z czymś nowym?
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1243
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Sherman » niedziela, 6 września 2015, 10:47

Biorąc pod uwagę, że gro z tych modeli trafi na jedna dioramę to akurat spójność stylu jest na plus.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » niedziela, 6 września 2015, 14:01

Tomek, Sam używam tych, jak to się ładnie określa kategorii estetycznych niezwykle często i wydaje mi się, że generalnie w tym miejscu moje otoczenie traktuje neutralnie ironię lub samemu jej równie często używa / jego ironia nie była podbarwiona złośliwością? Hmm..nagle się/dla mnie/okazuje, że nie wszyscy to lekko trawią. Nie będę przeczył racją ludzi, którym się to nie podoba.
Sherman. Fakt, nie wspominałem. Środek: Revell. Kadłub i krajobraz Humbrol.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » niedziela, 6 września 2015, 20:57

Dlaczego miałoby mnie obchodzić to, co myśli jakiś typek na drugim końcu świata? Skoro jednak prosi. Moja teoria jest dość logiczna i wyjaśnia kilka zjawisk. Zasadnicze, to problemy z przekazem myśli i to nawet takich, które trudno byłoby przy najlepszej woli nazwać skomplikowanymi. Trudność w logicznym budowaniu zdań, w którym wypowiedziałbyś własną opinię. Ciągle urywa się tobie wątek, a zasób używanych słów nie przekracza 100, no może 150. Doradzam spróbować sformułować kilka logicznych zdań/nie na podstawie wyrwanych z konteksu cytatów/ i zacząć myśleć. Dodatkowo przydałaby się umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków. Jeśli ktoś nie jest w stanie sensownie wypowiedzieć się na żaden temat to podejrzewam go o lekki niedowład umysłowy. Interesujący choć przydługi masz ten podpis..posiada więcej znaków niż posty, które piszesz.
Chyba zacznę pisać bloga.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 11 września 2015, 13:16

Coś poprawiłem, coś pomalowałem..na wieży nie ma jeszcze spawu, to na kadłubie już zrobiłem z pasty do zębów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Sherman » piątek, 11 września 2015, 16:32

Bardzo mi się podobają zdrapki na osłonie działa.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 17 września 2015, 10:48

Teraz dużo lepiej to wygląda ale niepotrzebnie zaspawałeś te włazy nad silnikiem :)
Nawet nie razi brak spawów na "nadbudówce".
Polecam jednak poszukać sobie dobre materiały. Mogę podesłać wieczorkiem.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » środa, 30 września 2015, 00:17

Janusz, dziwaczny nie dziwaczny, wymieniać można by długo..fakt jest taki, że normalny facet czegoś takiego jak "Zbrodnia i Kara" raczej nie stworzy. Może strasznie spłycam ale tak to właśnie wygląda. ;o)
A doskonałość i czas pracy to zupełnie względne kwestie, ja maluję szybko, coraz szybciej i coraz prostszymi metodami..., nawet jeśli czasem tego nie widać, tak właśnie jest.
------------------------------------------------------------------
Mariusz, dzięki za merytoryczne wskazówki. Spawy usunięte, sam dekiel wywaliłem w„kosmos” poprawiłem co mogłem poprawić i zasadniczo w kwestii zniszczonych pojazdów...chwilowy spokój..,ale już mam inne „latające” zabawki do zniszczenia. :)

fototelefon,

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Radek Pituch » środa, 30 września 2015, 11:56

a powiedz Piotrek co się stało z wylotem lufy? :)
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 30 września 2015, 12:10

Radek Pituch napisał(a):(...)co się stało z wylotem lufy? :)

pewnikiem wyleciał ;D
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Arkady72 » środa, 30 września 2015, 22:53

Strasznie podobny do wszystkich Twoich prac ale wciąż się podoba mimo,że się nie znam.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 1 października 2015, 11:46

Paweł Leszczyński napisał(a):
Radek Pituch napisał(a):(...)co się stało z wylotem lufy? :)

pewnikiem wyleciał ;D

...w kosmos... jak cała reszta :)

Model na poziomie do jakiego się przyzwyczailiśmy. Malowanie trzeba oddać, że lepsze.
Radziłbym nie pokazywać tak mocno wnętrza skoro go praktycznie nie ma.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Murek » czwartek, 1 października 2015, 16:44

Nie znam się kompletnie na pancerce ale.... całość wygląda bardzo fajnie i przekonująco :P
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3017
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 2 października 2015, 12:55

Czego się spodziewałeś? Przestudiowanie dyskusji nie tylko na tamtym, na wybranych modelarskich forach poprowadzi Ciebie do wniosku, że ludzie /jako ogół/ są głupi, choć zwykle głęboko tego faktu nieświadomi. Zawsze byli, ale kiedyś przynajmniej nie czuli się na tyle odważni, aby swoją ignorancje do końca obnażyć. Lem Stanisław szczerze wyznał „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów” Sądzę, że w tej sprawie mógłby się dogadać z Kartezjuszem, choć w czasach tego ostatniego nie było jeszcze Internetu a wspomniani prze Lema idioci mieli jednak mniejsze pole do popisu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Nie specjalnie mnie teraz ta końcówka interesuje...

Murek napisał(a):..bardzo fajnie i przekonująco :P

Brawo Ty.
Mariusz 72 napisał(a):...Radziłbym nie pokazywać tak mocno wnętrza skoro go praktycznie nie ma.

Każda wystawiona, a solidnie i surowo skomentowana tu praca motywuje mnie wręcz radośnie, bo wiem, że i tak jest lepiej niż parę lat temu, a skoro tak, to mogę jeszcze lepiej. Ale w tym pomagają wyłącznie słowa bezstronnych znajomych. Dzięki za wskazówki.
Arkady72 napisał(a):Strasznie podobny do wszystkich Twoich prac...mimo,że się nie znam.

Na podobieństwo stosowanych kolorów zgodzę się w zupełności, a nie daję wiary jednak, że nie potrafisz dostrzec różnic w rozbitych typach prezentowanych prze zemnie pojazdów?
Jak płytkie za pośrednictwem Internetu stają się relacje między ludźmi to chyba wiesz, to nie pojmuję jednej rzeczy..sorki ,że to napiszę..ale Ty w tej nowej, cyfrowej rzeczywistości próbuj chociaż wykorzystać te spłycenia do budowania własnej „marki osobistej” Własnego wizerunku - celowo nie napiszę - doskonałego modelarza, a eksperta właśnie. ;o)
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Panzerjager /wrak/ 1:35

Postprzez Arkady72 » piątek, 2 października 2015, 17:24

ewpiga napisał(a):Na podobieństwo stosowanych kolorów zgodzę się w zupełności, a nie daję wiary jednak, że nie potrafisz dostrzec różnic w rozbitych typach prezentowanych prze zemnie pojazdów?

Różnice są dla mnie łatwe do odróżnienia, wystarczy mnie przeczytać tytuł kolejnej opowieści :) .
Jak płytkie za pośrednictwem Internetu stają się relacje między ludźmi to chyba wiesz, to nie pojmuję jednej rzeczy..sorki ,że to napiszę..ale Ty w tej nowej, cyfrowej rzeczywistości próbuj chociaż wykorzystać te spłycenia do budowania własnej „marki osobistej” Własnego wizerunku - celowo nie napiszę - doskonałego modelarza, a eksperta właśnie. ;o)

W kwestii formalnej odpowiem tak, jestem jaki jestem i nie zmieni mnie nic. Wystarczy, że się napaczę na cyfrowych ekspertów w działach Niespełnionych Nadziei i Zawiedzionych oraz Oszukanych i nie zależy mi na żadnym budowaniu swojego wizerunku. Nie uważam aby mniej lub bardziej świadome budowanie wizerunku potrafiło czasem zmienić proste fakty. I nie ważne czy na cyfrowym forum, konkursie czy czasopiśmie. I wiesz o czym piszę.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości