StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Alex976 » piątek, 28 sierpnia 2015, 20:18

Panzer napisał(a):Gres kamienny. Pewnie z Italii :)
Fajnie Ci to wychodzi. Opłaciło się to maskowanie.

No ba! Pewnie, że z Italii! Burżuazja :lol:
Dzięki
Arkady72 napisał(a):
Tymczasem pomalowałem terakotę na StuGu

Świetne!

Dzięki
Arkady72 napisał(a):
Alex976 napisał(a): Dlaczego moderator usuwa wypowiedzi użytkowników spowodowane JAWNĄ prowokacją innej osoby?



Wygląda, że znowu chroni w ten sposób tyłek czynnikowi drażniącemu. Dejavu z SS-manami mam...

Chyba tak...
Tomasz Porosiło napisał(a):Jest fajnie ale przyznam, że kibicowałem temu co zrobiłeś na początku. Jeżeli inspirowałeś się panem Jose Luis lopezem to jakby zabrakło konsekwencji. Kombinuj dalej :)

Dzięki. Jak sam mówisz, inspirowałem się, a nie kopiowałem ;o)
Tomasz Porosiło napisał(a):siedzimy z Grzegorzem i Wipem na wakacjach. Masz pozdrowienia :)

Dzięki, pozdrowienia i dla Was ;o)
Tomasz Porosiło napisał(a):Też żałuję że nie ma już postów z któych można się pośmiać. Zawsze mam dobrą zabawę gdy ewpiga robi z siebie idiotę :D

Nie Ty jeden :D
Arkady72 napisał(a):
Oto ostrzeżenie wystawione przez moderatora lub administratora forum:

"Nazywa mnie i innych imbecylami"

:mrgreen:
xspace napisał(a):Wygląda dobrze ale, czy nie zbyt mocno zgasiłeś kontrast ? następne warstwy mogą przykryć cały wysiłek, kibicuje dalej.

Jakie następne warstwy?
Paweł Leszczyński napisał(a):Wiocha i kicz ;) Pacze co dalej! :mrgreen:

chyba ty :mrgreen:

Także tego... StuG dostał GX100 Gunze i kalki.

Obrazek

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Reklama

modele polskich samolotów

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Arkady72 » piątek, 28 sierpnia 2015, 20:33

Ładnie siadły.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez rollingstones » piątek, 28 sierpnia 2015, 20:47

Zepsułeś. Zamiast metod geniusza artysty Ewpigi kopiujemy nadal bez sensu. Mięczak. A mogłeś podążyć droga pierwszej niesprawdzonej i nieudokumentowanej eksplozji atomowej na froncie afrykańskim. moim zdaniem to kwestia użytego medium. Im więcej medium nitro tym bardziej język giętki.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez ewpiga » piątek, 28 sierpnia 2015, 22:17

Ale uważasz, że Alex naśladujący innego malarza będzie w stanie się od tego uwolnić i wypracować własny styl? Nie mówię o podpatrywaniu u innych i stosowaniu podobnych rozwiązań, bo to zdecydowanie ma sens i jest bardzo dobre, ale właśnie o ślepym naśladownictwie i przyjmowaniu niektórych - w tym nazbyt koloryzujących malarsko poradników- rozwiązań za dogmaty. To moim zdaniem dobrze nie wróży.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez rollingstones » sobota, 29 sierpnia 2015, 08:19

Uważam jedno. Ma ochotę tak robić nich robi. dlaczego mam mu w tym na siłę przeszkadzać...
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez fragles » sobota, 29 sierpnia 2015, 08:54

Potecjał Aleksa jest taki, że nie wierzę w żadne ślepe naśladownictwo, czy dogmaty. Facet jest zbyt inteligentny na to, i - co bardzo ważne - z dystansem do swojej własnej osoby. Wystarczy mu pokazać różne możliwości techniczne, a właściwą drogę potrafi sam wybrać.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1561
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez rollingstones » sobota, 29 sierpnia 2015, 12:50

Dokładnie. Ewpiga masz swój styl. Kompozycyjnie doskonały,malarsko dla mnie plastycznie fajny ale realistycznie w detalu słaby. Nigdy nie przyszło mi do głowy aby te prace krytykować choć są nudne jak flaki z olejem. Ale jednocześnie są plastyczne jak diabli. Ty natomiast zawsze włączasz w sobie cholerne molizatorstwo ubrane w otoczkę artyzmu. Dodatkowo Twoje posty są absolutnie nieczytelne w przekazie. Czasami niestety odbieram to jak przerost formy nad treścią.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Alex976 » sobota, 29 sierpnia 2015, 13:58

rollingstones napisał(a):Zepsułeś. Zamiast metod geniusza artysty Ewpigi kopiujemy nadal bez sensu. Mięczak. A mogłeś podążyć droga pierwszej niesprawdzonej i nieudokumentowanej eksplozji atomowej na froncie afrykańskim. moim zdaniem to kwestia użytego medium. Im więcej medium nitro tym bardziej język giętki.

:)
ewpiga napisał(a):Ale uważasz, że Alex naśladujący innego malarza będzie w stanie się od tego uwolnić i wypracować własny styl? Nie mówię o podpatrywaniu u innych i stosowaniu podobnych rozwiązań, bo to zdecydowanie ma sens i jest bardzo dobre, ale właśnie o ślepym naśladownictwie i przyjmowaniu niektórych - w tym nazbyt koloryzujących malarsko poradników- rozwiązań za dogmaty. To moim zdaniem dobrze nie wróży.

Ja uważam, że kopiowanie dobrych technik dobrego modelarza, które zostały użyte z dobrym efektem na dobrym modelu nie jest złe.
fragles napisał(a):Potecjał Aleksa jest taki, że nie wierzę w żadne ślepe naśladownictwo, czy dogmaty. Facet jest zbyt inteligentny na to, i - co bardzo ważne - z dystansem do swojej własnej osoby. Wystarczy mu pokazać różne możliwości techniczne, a właściwą drogę potrafi sam wybrać.

No cóż... Dziękuję :->

Złoszowany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Alex976 » sobota, 29 sierpnia 2015, 21:00

Kolejka się robi, a Łask coraz bliżej...

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Tomasz Mańkowski » sobota, 29 sierpnia 2015, 21:32

Alex976 napisał(a):Obrazek


Alex, aż się prosi o siatki na te puste grille... -> http://www.martola.com.pl/pl140/produkt ... f_b_grills

Obrazek
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1240
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 01:20

rollingstones napisał(a):... zawsze włączasz w sobie cholerne molizatorstwo ubrane w otoczkę artyzmu.

Nie przeceniaj mnie. Sądzisz, że potrafię dotrzeć do każdego kapuścianego łba? aż takiej mocy nie mam niestety.
W swoich warsztatach/galeriach, to chciałbym się doczekać krytyki, ale konstruktywnej, naprawdę. Niestety mało kto potrafi napisać sensownie krytyczny komentarz. Krytyka na forum ..taśmówka. Rewelacja za rewelację, słabe za słabe. Ktoś napisze, że praca mu się nie podoba, bo ma np. rażące techniczne zgrzyty. To wtedy autor i jego "koledzy" udzielają  takiemu wyczerpującej odpowiedzi na temat jego zdrowia boleśnie uświadamiając w jakim jest błędzie krytykując dzieło autora, ewentualnie dorzucą coś o jego matce. To chyba nie na tym polega. 
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Alex976 » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 11:45

ewpiga napisał(a):kapuścianego łba?

To do mnie?
ewpiga napisał(a):W swoich warsztatach/galeriach, to chciałbym się doczekać krytyki, ale konstruktywnej, naprawdę. Niestety mało kto potrafi napisać sensownie krytyczny komentarz. Krytyka na forum ..taśmówka. Rewelacja za rewelację, słabe za słabe.

Bredzisz, zwyczajnie bredzisz. Jak można napisać sensowny komentarz do czegoś takiego?

Obrazek

Połamany model, góra plasteliny i wszystko pomaziane revellami. To się albo podoba albo nie. Gdyby ktoś nagle napisał ci komentarz, na który tak czekasz, to i tak dalej byś robił dokładnie to samo. Czyli wraki... na plastelinie... w brązowych revellach... Skoro sam zatrzymałeś się na etapie modelarskiego rozwoju kilka lat temu, to chociaż nie utrudniaj innym szukania nowych rozwiązań.
ewpiga napisał(a):Ktoś napisze, że praca mu się nie podoba, bo ma np. rażące techniczne zgrzyty. To wtedy autor i jego "koledzy" udzielają takiemu wyczerpującej odpowiedzi na temat jego zdrowia boleśnie uświadamiając w jakim jest błędzie krytykując dzieło autora, ewentualnie dorzucą coś o jego matce. To chyba nie na tym polega.

Jakieś konkrety? Napisał mi ktoś, że mój model ma rażące techniczne zgrzyty? Chyba twoja gadka mówiła o tym, że to jakaś tam sztuka dla dyletantów, prawda?
Po drugie, jak można nie napisać komuś, że jest w błędzie, skoro gada takie głupoty jak ta powyżej?
I po trzecie: ktoś coś tu mówił o czyjejś matce?

Myślę ewpiga, że ty się czepiasz dla zasady. Być może sam wiesz, że to, co pisałeś to kompletne bzdury, tylko ciężko teraz się wycofać, bo wyszłoby, że masz kapuściany łeb :lol:
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Drunkmaster » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 11:50

ewpiga napisał(a):W swoich warsztatach/galeriach, to chciałbym się doczekać krytyki, ale konstruktywnej, naprawdę. Niestety mało kto potrafi napisać sensownie krytyczny komentarz.


My indywidualiści wyindywiduallizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu, który oklaskiwał przeintelektualizowane i przeliteraturalizowane dzieło, jednakże ekstremalne imponderabilia egzemplifikują w ego dyrambiczną akronimiczność w aspekcie gnostycznym ;o)

ewpiga napisał(a):Rewelacja za rewelację, słabe za słabe. Ktoś napisze, że praca mu się nie podoba


Remineralizowanie nawet zdemineralizowanego szkliwa mija się z celem.

ewpiga napisał(a):wtedy autor i jego "koledzy" udzielają  takiemu wyczerpującej odpowiedzi na temat jego zdrowia


Tak, w mojej ocenie pewne kręgi zbyt destruktywnie wpływają swoją altruistyczną oraz inflatywną postawą na modelarski zleksykulowany pertykularyzm.

ewpiga napisał(a):boleśnie uświadamiając w jakim jest błędzie krytykując dzieło autora


"Wszys­tko co pol­skie jest mo­je: nicze­go się wyrzec nie mogę. Wol­no mi być dum­nym z te­go, co w Pol­sce jest wiel­kie, ale muszę przyjąć i upo­korze­nie, które spa­da na naród za to co jest w nim marne. "

Roman Dmowski

ewpiga napisał(a):ewentualnie dorzucą coś o jego matce


Obrazek
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez ewpiga » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 14:41

Alex976 napisał(a):Jakieś konkrety? Napisał mi ktoś, że mój model ma rażące techniczne zgrzyty? Chyba twoja gadka mówiła o tym, że to jakaś tam sztuka dla dyletantów, prawda?

A skąd Tobie się to wzięło? Dlaczego mam takich argumentów szukać? Dziwi mnie teraz ta twoja obrona wolności modelarskiej, która nie jest zagrożona. Pisałem o technikach, bez wskazywania konkretnych osób /czujesz się urażony? publicznie przeproszę/
Alex976 napisał(a): ...to fajny model to przetestowania tej hiszpańskiej czarno-białej techniki malowania.

ewpiga napisał(a):Moim zdaniem..te wszystkie techniki i sztuczki to taka sztuka obrazkowa dla dyletantów, którym szczątkowa wiedza nie przeszkadza w odbiorze karykaturalnie wyolbrzymianych mnożeń zwyczajnych efektów malarskich.

Alex976 napisał(a):...Połamany model, góra plasteliny i wszystko pomaziane revellami....sam zatrzymałeś się na etapie modelarskiego rozwoju kilka lat temu...

Ależ ja już jestem zaszufladkowany od...ponad 39 lat. Obawiam się, że już nic lepszego nie uda mi się zrobić. Boję się nawet, że gdybym przestał budować rozbite pojazdy i zają się innym rodzajem modelarstwa będą słowa krytyki, bo ludzie będą tęsknić za dawną konwencją moich prac. ;o)

Drunkmaster, mnie boli w tym momencie Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem-błędna interpretacja moich słów. Sam wybierz odpowiedź. Dobrze, Twoja racja - moja prawda. Nie będę na siłę tłumaczył komuś czegoś, czego i tak nie chce, nie potrafi zrozumieć. Na zdrowie /aż się zepsujesz/
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: StuG III ausf. B / Tamiya / 1:48

Postprzez Alex976 » środa, 2 września 2015, 23:14

Po mojemu to ty unikasz odpowiedzi na proste pytania.

Obity

Obrazek

Obrazek
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości