Staghound AA, Italeri /1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » czwartek, 17 listopada 2016, 13:05

Cześć!

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich!
Mam 37 lat i dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem - proszę o wyrozumiałość i bezlitosną krytykę :)
Na razie kompletuję sprzęt, kupiłem aerograf typu "180" z alliexpress, podłączyłem go na wcisk do kompresora od nebulizatora który pożyczyłem od dziecka. Maluje, ale walczę z ustawieniami aero, pierwszy model pewnie pomaluję z niego, potem kupię jakiś prosty kompresor.

Do rzeczy.
Wybrałem Staghounda od Italeri, bo wydawał mi się dość wdzięczny, ma w komplecie blaszki i jego ogólna bryła mi się spodobała. Nie mam porównania z innymi modelami, ale tutaj sporo czasu spędzam na czyszczeniu linii łączeń form. Gdzieniegdzie są cieniutkie nadlewki, części pasują do siebie i te miejsca gdzie musiałem szpachlować pewnie po prostu źle złożyłem albo uszkodziłem przy montażu.
Model robię w wolnych chwilach, więc prace nie posuwają się szybko, ale codziennie staram się coś zrobić. Teraz składam wnętrze wieży, a to, co jest zrobione do tej pory - pokazuję na zdjęciach.
Toboły były bardzo niskiej jakości, więc postanowiłem coś polepić z Green Stuffu, na tył wieży też ulepiłem nowy tobół, bo ten, co był w komplecie był nie do zaakceptowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wybaczcie paskudne zdjęcia - kupię jakiś prosty stół bezcieniowy i statyw.

Obrazek

Tobołków nie będzie bardzo dużo, bo chcę mieć trochę blachy do pomalowania.

Obrazek

Kilka pomalowanych elementów (gdzieniegdzie pozalewałem, ale do uratowania :) )

Obrazek
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Reklama

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Drunkmaster » czwartek, 17 listopada 2016, 13:17

Tobołki eleganckie. Pomyśl o jakimś lepszym kompresorze jeśli chcesz malować a nie tylko psikać farbą po plastiku.
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » czwartek, 17 listopada 2016, 13:20

Dzięki!
Tak, kompresor na początek jakiś za 300 złotych z butlą, a jak się wciągnę, to "sky is the limit".
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez cooper69 » czwartek, 17 listopada 2016, 14:31

Fajny warsztat do śledzenia.

Bambetle bardzo fajne - masz fach w ręku.
Trochę kontrowersyjne są dla mnie zapięcia bo przy tym typie musiałyby by być robione na miarę (długość taśmy) do każdego tobołka co w warunkach wojskowych raczej nie występuje :)

Kompresor AS-186 albo jego modyfikacja z chłodzeniem wiatraczkiem Ci wystarczy.
No chyba że masz miejsce, chęci i fach w ręku to bym na Twoim miejscu lodówkowca zrobił.

Co do aerografu to zależy na jaki egzemplarz trafiłeś (mała powtarzalność produkcji) tak się będzie sprawować.
Moim skromnym zdaniem lepiej było zapolować na używaną firmówkę.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » czwartek, 17 listopada 2016, 15:23

Poniekąd jestem związany z modelowaniem, ale 3D - od kilkunastu lat robię grafikę do gier komputerowych. No ale na żywo to co innego, nie ma Ctrl+Z, skala jest "stała", rozdzielczość ogranicza nam rozmiar narzędzia i precyzja ręki...

Racja z tymi taśmami, postaram się dodać tam regulator na taśmie, będzie bardziej realistycznie.

A co do aero - dopiero zacząłem budować warsztat, jak zepsuję ten chiński aero za 90 złotych, to kupię coś porządniejszego. Na razie koła pomalowałem równo, jakiesśdrobiazgi do wnętrza wieży maluję pędzlem, staram się nie śpieszyć, zachowanie tych farb to dla mnie terra incognita.
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez cooper69 » czwartek, 17 listopada 2016, 15:41

Munny napisał(a):Racja z tymi taśmami, postaram się dodać tam regulator na taśmie, będzie bardziej realistycznie.

A co do aero - dopiero zacząłem budować warsztat, jak zepsuję ten chiński aero za 90 złotych, to kupię coś porządniejszego. Na razie koła pomalowałem równo, jakiesśdrobiazgi do wnętrza wieży maluję pędzlem, staram się nie śpieszyć, zachowanie tych farb to dla mnie terra incognita.


Z aero to zachowanie typu "chciała bym ale boję się" :D
Tu masz "stratę" tych 90 zł. Trzeba bardzo uważać przy rozbieraniu tego sprzętu bo zbudowany jest z tzw. szajs metalu
Jakbyś kupił firmową używkę za 200 zł to przy znudzeniu/rezygnacji kasę odzyskasz.

Farby do aero kupuj Tamiya i Gunze (Mr. Hobby) i rozcieńczaj je jak nie masz problemów ze smrodem Mr. Hobby Leveling Thinner albo jak jest problem Tamiya X-20A.
Najbardziej komfortowe przy malowaniu.

Do pędzla (alfabetycznie) AK, A.MIG, Vallejo, Lifecolor. Oczywiście da się nimi malować aero ale poziom wkurzenia/zniechęcenia przy ich poznawaniu może niebezpiecznie wzrosnąć.

Jak coś to się pytaj zanim coś zrobisz/kupisz w wątku lub na pw. Wychodzi to dużo lepiej i taniej niż technika "wydaje mi się" :) Wiem to po sobie.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » czwartek, 17 listopada 2016, 15:47

O, dzięki za rady dotyczące farb!
Nakupywałem farb Mig już niestety - zobaczę z czym to się je, będę rozcieńczał i robił próby, pewnie dużo farb pójdzie na te próbne maziania, ale myślę, że jakoś ustawię sprzęt tak, żeby pierwszy model pomalować.

Budżet mam teraz beznadziejny, bo kończę swoja pierwszą grę i jeszcze trochę muszę się przemęczyć, a to opony zimowe, a to dziecko, a to to, a to tamto - życie :) Wiadomo jak jest, z ograniczonym budżetem ciężko jest wystartować bo wszystko trzeba kupić, nie miałem nawet nożyków czy pędzli.
Będzie dobrze, przyjdzie czas na porządny sprzęt.
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez cooper69 » czwartek, 17 listopada 2016, 15:53

Farby MIG są dość uniwersalne.

Stosuj tylko albo firmowy rozpuszczalnik albo mieszankę tania wóda, retarder (opóźniacz) plus flow improver (proporcje Ci podpowiedzą, znajdziesz na forum lub dojdziesz samemu) i nie bój się rozcieńczać.
Lepiej pociągnąć kilkoma warstwami niż pozalewać.

Dodatkowo jak malujesz dość mocno rozcieńczoną farbą możesz różnicować odcienie tej samej farby/koloru.
Ten warsztat powinien Ci duużo pomóc.

PS. Do powtarzalnego rozcieńczania, mieszania farby polecam wybrać się do apteki i kupić najtańszy "sprzęt modelarski" czyli 10-20 strzykawek 2ml i parę 5ml i do tego igły 1.2
Ostatnio edytowano czwartek, 17 listopada 2016, 15:56 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » czwartek, 17 listopada 2016, 15:56

Dzięki za link, przeczytam.
Rozcieńczalnik kupiłem firmowy.
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » piątek, 18 listopada 2016, 12:40

Czołem!
Zgodnie z sugestią kol. cooper69 dorobiłem paski żeby zasymulować regulację.

Obrazek

Krzywo przykleiłem blaszki na błotnikach, chyba muszę dorobić jeszcze jeden tobołek.
Jak uda mi się zamaskować szyby to klapy będą otwarte, jak nie - zamknę.

Obrazek

Dokleiłem też parę drobiazgów i nawierciłem wydechy.

Obrazek

Pomału przymierzam się do umycia pacjenta - położenia podkładu.
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez cooper69 » piątek, 18 listopada 2016, 12:49

Bardzo obiecująco wygląda.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 18 listopada 2016, 13:21

Munny napisał(a):Cześć!
Mam 37 lat i dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem

:shock:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9957
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » piątek, 18 listopada 2016, 13:24

A co w tym dziwnego? :) Za stary jestem?
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez Munny » niedziela, 20 listopada 2016, 13:36

Położyłem podkład.

Obrazek

[imghttps://dl.dropboxusercontent.com/u/11317532/Staghound/_DSC2604.JPG][/img]

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 12:34

Re: Staghound AA, Italeri /1:35

Postprzez cooper69 » niedziela, 20 listopada 2016, 14:55

Czekam z niecierpliwością jak wybrniesz z malowania (szczególnie zakamarków) tych wszystkich poprzyklejanych nieregularnych kształtów (bamberle itp.).
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości