Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 11:31

Strzelanie czerwoną farbą może w kolejnym odcinku -jedno jest pewne kolorystyka na zdjęciu jest troszku:) przekłamana..Więc jaka sugestia pójść bardziej w pomarańcze czy żółcie? To ma być świeżo trafiony pojazd więc wyżarzenia chyba jednak bardziej ku czerwieniom niż żółciom -ale co ja tam wiem, na wojnie nie byłem.
No i ciesze sięże w końcu coś widać:)
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Reklama

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez cooper69 » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 12:33

Wpisz w przeglądarkę burned tank i masz materiału, że hu hu.
Cerwonej farpki tam brak :)
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 23:37

Tu kolorystyka bardziej prawdziwa... jakies sugestie ?Panie Cooper dzieki za podpowiedź.
Obrazek
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez cooper69 » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 23:59

Żaden Pan :)

Sporo lepiej.
Weź też pod uwagę, że jak się dopala to sporo idzie takiego brudnego dymku i sadzy z dopalających się izolacji i innych utensyliów, które robią fajne wzorki na bocznych płaszczyznach.
Tak mi teraz przyszło do głowy, że jakbym robił taki model to bym pod górnym pancerzem właśnie jakieś dymiące coś umieścił i zobaczył jak dym ucieka (i nawet to nagrał), a potem zrobił na tej podstawie zabrudzenia.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez Murek » wtorek, 24 stycznia 2017, 12:25

cooper69 napisał(a):Tak mi teraz przyszło do głowy, że jakbym robił taki model to bym pod górnym pancerzem właśnie jakieś dymiące coś umieścił i zobaczył jak dym ucieka (i nawet to nagrał), a potem zrobił na tej podstawie zabrudzenia

albo psiknął bezbarwnym i okopcenia gotowe i co najważniejsze oryginalne ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » wtorek, 24 stycznia 2017, 23:53

Zdjęcia w świetle dziennym w towarzystwie księdza:)i starszego wiekiem testera z Italieri .Fotki z telefonu Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez Murek » środa, 25 stycznia 2017, 11:45

Zdjęć nie widać :roll:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » środa, 25 stycznia 2017, 17:20

może teraz?Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez cooper69 » środa, 25 stycznia 2017, 17:54

Według mnie jest fajnie.

Batman do kompletu wymiata :)

PS. Dorób mu jeszcze wystający ogonek z pędzelkiem z pod sutanny i będzie MOC.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez modelarz_2002 » czwartek, 26 stycznia 2017, 12:00

Cześć zgadzam się z przedmówca księżulek świetnie wyszedł. Tylko taka moja malutka skromna sugestia bo jeśli to jest styczeń to ksiądz by był pewnie po kolendzie a dawniej jak na wsi po kolendzie o ile wiem bez kościelnego i/lub ministranta się nie obyło więc mógł by mu ktoś w modlitwie nad duszami biednych pancerniaków potlwarzyszyć, co do biretu to nie powinien mieć jeszcze pompona odsyłam do wikihttps://pl.m.wikipedia.org/wiki/Biret A i jeszcze w jaki sposób zrobiłeś dioramkę? Czy to gotowe preparaty pigmenty czy swój produkt?
Pozdrawiam modelarz_2002
Avatar użytkownika
modelarz_2002
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 31 grudnia 2015, 18:09
Lokalizacja: Zamość

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » piątek, 27 stycznia 2017, 00:07

Jeśli chodzi o księdza to jest tylko po to żeby mi sie fotki nie pomyliły. W poprzedniej sesji był amerykański oficer:).W następnej sesji bedzie Rusek :mrgreen: Dioramka to to nie jest, po prostu kawał rury PCV zapieniony pianka budowlaną zarzucony ziemią i włosiem z pędzla, pomalowany areografem. Zadnych pigmentów, kurzenia itp. I oczywiście będzie inna na pewno zimowa.
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez modelarz_2002 » piątek, 27 stycznia 2017, 09:25

adamp napisał(a):Jeśli chodzi o księdza to jest tylko po to żeby mi sie fotki nie pomyliły. W poprzedniej sesji był amerykański oficer:).W następnej sesji bedzie Rusek :mrgreen: Dioramka to to nie jest, po prostu kawał rury PCV zapieniony pianka budowlaną zarzucony ziemią i włosiem z pędzla, pomalowany areografem. Zadnych pigmentów, kurzenia itp. I oczywiście będzie inna na pewno zimowa.

Że zaśnieżysz to się domyślałem tylko tak mi się zdał nawet ciekawy efekt i to jest kolejny dowód na to że często sposoby domowe są podobne do tych z “kupnymi„ preparatami za nie małą kasę. Ksiądz na dioramce był by oryginalny ;o) a hetzer fajnie przyrdzewiały tylko czy aby nie za czerwona ta rdza bo mam sobie taki stary grill z felgi(taka tam improwizacja)i tak do wnętrza zajrzałem to niby był tak bardziej żółtawy pomarańcz oczywiście wiem że to to panzerjager nie jest i w czołgach dochodzi jeszcze oczywiście podkład malowanie i inne które trochę zabezpieczają ale na grill też działa nie mała temperatura i to nie raz nie dwa.
Pozdrawiam modelarz_2002
Avatar użytkownika
modelarz_2002
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 31 grudnia 2015, 18:09
Lokalizacja: Zamość

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » poniedziałek, 20 marca 2017, 12:16

Powoli do przodu .Właściwie to skonczyłem ale poddaję pod opinię -może cos dodać (bo ując to chyba nie ma czego).Fotki z telefonuObrazek Obrazek Obrazek Obrazek
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez adamp » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 20:25

nie wiem czy poprzednie fotografie widać to teraz puszczę jedno -prosze o info czy widać Obrazek
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 17:33

Re: Zimowy wrak Hetzera Eduard 1/35

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 09:06

Zdjęcie z ostatniego posta widać. Z poprzedniego nie widać.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6033
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości