wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 13 maja 2017, 22:10

Wymyśliłem sobie takie malowanie T-55 ;o)
Obrazek
i tyle zmalowałem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Reklama

modele polskich samolotów

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez dewertus » sobota, 13 maja 2017, 22:47

I bardzo fajnie wychodzi :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez 666OLO71 » niedziela, 14 maja 2017, 18:07

Ładny projekt tylko z jedną wadą znowu łatwizna i na skróty .Czyli ruski kadłub w polskim malowaniu wstyd bo o śrubki do Tigera czy innego panzera to poematy się pisze ,a tu wystarczy szachownica i gotowe.A jak nie chce się szukać bardzo wyraźnych różnic to tytułować ,że ruski T55 w polskim malowaniu i wtedy nikt nie zawróci sobie głowy konstrukcja tylko zachwyci się techniką malowania . Tyle trucia pozdrawiam OLO
666OLO71
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2008, 19:56

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 14 maja 2017, 20:20

666OLO71 napisał(a):...

Hańba zbeszcześciłem świętą pancerność ludowego wojska polskiego :lol: Główne wady modelu - względem polskiej wersji - znam (mój pancerny guru czuwa) co nie znaczy, że mam zamiar i chęć poprawiać pierdyliard błędów by zbliżyć się do oryginału. Skupiam się na czym innym, na malowaniu. Model jest poligonem doświadczalnym i służy mi li tylko do nauki różnych technik brzydomalarskich. Jeżeli coś mi nie wychodzi chętnie posłucham.
Kajam się i uprzedzam potencjalnych naśladowców by nie wzorować się powyższą miniaturą. to jest czechorumuńsyjski czołg w barwach lwp.
BTW tytuł wątku zawiera słowo klucz 8-)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez Adas' » niedziela, 14 maja 2017, 20:50

A jakie to sa te roznice? To juz ktorys T-55 ktory kolega komentuje w ten sam sposob. Ja jestem albo glupi, albo slepy bo nie widze tych roznic ktore podobno tak bija po oczach.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez 666OLO71 » poniedziałek, 15 maja 2017, 05:27

Witam proszę bardzo klapy nad silnikiem bez rantu wpuszczane na gładko powinna być tylko szczelina .Kształt tej prostokątnej w porządku ale ta po prawej stronie (patrząc od tyłu modelu ) powinna być zbliżona do kwadratu. Obie powinny się otwierać do tyłu,żaluzje nad silnikiem z charakterystycznymi siatkami z prostokątnymi otworami na środku.Osłona wentylatora ta z tyłu po prawej w niej więcej połowie długości z podcięciem na trapezoidalną pokrywę wlewu tu jest prosta z trójkątną osłoną . Między zbiornikami na prawej stronie zawór awaryjnego odcinania zbiorników z zewnątrz.Przy włazie kierowcy od góry powinny być trzy pokrywy wlewów a tu są dwie, a za zipem przednim od strony kadłuba zbiornik do spryskiwaczy peryskopów kierowcy i przewód doprowadzający ciecz do nich. Inny układ zaczepów na tyle wieży ,i z tyłu po lewej stronie już nad zaokrąglonym błotnikiem mały zip. Są jeszcze różnice w zapięciach skrzynek i zipów ale to dla purystów . Zdjęć nie mam bo nie trzymam ich w lapku a po necie nie mam czasu teraz szukać (a do archiwum daleko ) więc wybaczcie ich brak. A zapomniałem inna konstrukcja rury do przepraw po dnie przeszkód wodnych . Pozdrawiam OLO
666OLO71
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2008, 19:56

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez 666OLO71 » poniedziałek, 15 maja 2017, 15:06

Moja wina dopiero na większym ekranie zobaczyłem ,że osłona wentylatora ma podcięcie.Siatki nad żaluzjami prawidłowe i mały zip z tyłu jest.Ale zauważyłem jeszcze i na zdjęciu dobrze to widać ,że osłona brezentowa armaty w naszych jest mocowana od przodu a nie z boku jak w modelu.Blacha osłaniająca ten brezent od góry powinna być gładka a nie z przetłoczeniem w formie X.
666OLO71
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2008, 19:56

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez grzegorz75 » wtorek, 16 maja 2017, 09:39

Bardzo mi smuto jak patrzę na ten czołg bo klapy nad silnikiem bez rantu wpuszczane na gładko powinna być tylko szczelina .Kształt tej prostokątnej w porządku ale ta po prawej stronie (patrząc od tyłu modelu ) powinna być zbliżona do kwadratu. Obie powinny się otwierać do tyłu,żaluzje nad silnikiem z charakterystycznymi siatkami z prostokątnymi otworami na środku.Osłona wentylatora ta z tyłu po prawej w niej więcej połowie długości z podcięciem na trapezoidalną pokrywę wlewu tu jest prosta z trójkątną osłoną . Między zbiornikami na prawej stronie zawór awaryjnego odcinania zbiorników z zewnątrz.Przy włazie kierowcy od góry powinny być trzy pokrywy wlewów a tu są dwie, a za zipem przednim od strony kadłuba zbiornik do spryskiwaczy peryskopów kierowcy i przewód doprowadzający ciecz do nich. Inny układ zaczepów na tyle wieży ,i z tyłu po lewej stronie już nad zaokrąglonym błotnikiem mały zip. Są jeszcze różnice w zapięciach skrzynek i zipów ale to dla purystów . Zdjęć nie mam bo nie trzymam ich w lapku a po necie nie mam czasu teraz szukać (a do archiwum daleko ) więc wybaczcie ich brak. A zapomniałem inna konstrukcja rury do przepraw po dnie przeszkód wodnych .
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez Krocionorzec » wtorek, 16 maja 2017, 10:46

grzegorz75 napisał(a):Bardzo mi smuto jak patrzę na ten czołg bo klapy nad silnikiem bez rantu wpuszczane na gładko powinna być tylko szczelina .Kształt tej prostokątnej w porządku ale ta po prawej stronie (patrząc od tyłu modelu ) powinna być zbliżona do kwadratu. Obie powinny się otwierać do tyłu,żaluzje nad silnikiem z charakterystycznymi siatkami z prostokątnymi otworami na środku.Osłona wentylatora ta z tyłu po prawej w niej więcej połowie długości z podcięciem na trapezoidalną pokrywę wlewu tu jest prosta z trójkątną osłoną . Między zbiornikami na prawej stronie zawór awaryjnego odcinania zbiorników z zewnątrz.Przy włazie kierowcy od góry powinny być trzy pokrywy wlewów a tu są dwie, a za zipem przednim od strony kadłuba zbiornik do spryskiwaczy peryskopów kierowcy i przewód doprowadzający ciecz do nich. Inny układ zaczepów na tyle wieży ,i z tyłu po lewej stronie już nad zaokrąglonym błotnikiem mały zip. Są jeszcze różnice w zapięciach skrzynek i zipów ale to dla purystów . Zdjęć nie mam bo nie trzymam ich w lapku a po necie nie mam czasu teraz szukać (a do archiwum daleko ) więc wybaczcie ich brak. A zapomniałem inna konstrukcja rury do przepraw po dnie przeszkód wodnych .



Hańba!
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 09:33

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 16 maja 2017, 15:09

czołk wyklęty
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez grzegorz75 » wtorek, 16 maja 2017, 15:16

ZDRADA !
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez 666OLO71 » wtorek, 16 maja 2017, 15:55

Wiedza to hańba i zdrada poziom gimbazy szkoda bo takie fajne forum było.A i czytanie ze zrozumieniem szwankuje, kolega Darek napisał że błędy zna ale chce poćwiczyć malowanie. Kolega Adas' prosił o różnicę to podałem i tyle bo znawcy tematów wszelkich tego nie zrobili.Kolego grzegorz 75 wkładanie swoich słów w czyjś post to zwykła przedszkolna ściema a podobno wszyscy jesteśmy już po przedszkolu . Koniec zaśmiecania dajmy poćwiczyć Koledze Darkowi o sobie zaplanował pozdrawiam z daleka od domu OLO
666OLO71
 
Posty: 73
Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2008, 19:56

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez rhinoceros » wtorek, 16 maja 2017, 18:24

Darku!
Wytrzymaj to :)

Najpierw ogarnęło mnie :roll:
potem :-/ ,
następnie :lol:,
a teraz :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 22:07

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez KR77 » wtorek, 16 maja 2017, 22:45

666OLO71 napisał(a):Witam proszę bardzo klapy nad silnikiem bez rantu wpuszczane na gładko powinna być tylko szczelina .Kształt tej prostokątnej w porządku ale ta po prawej stronie (patrząc od tyłu modelu ) powinna być zbliżona do kwadratu. Obie powinny się otwierać do tyłu,żaluzje nad silnikiem z charakterystycznymi siatkami z prostokątnymi otworami na środku.Osłona wentylatora ta z tyłu po prawej w niej więcej połowie długości z podcięciem na trapezoidalną pokrywę wlewu tu jest prosta z trójkątną osłoną . Między zbiornikami na prawej stronie zawór awaryjnego odcinania zbiorników z zewnątrz.Przy włazie kierowcy od góry powinny być trzy pokrywy wlewów a tu są dwie, a za zipem przednim od strony kadłuba zbiornik do spryskiwaczy peryskopów kierowcy i przewód doprowadzający ciecz do nich. Inny układ zaczepów na tyle wieży ,i z tyłu po lewej stronie już nad zaokrąglonym błotnikiem mały zip. Są jeszcze różnice w zapięciach skrzynek i zipów ale to dla purystów . Zdjęć nie mam bo nie trzymam ich w lapku a po necie nie mam czasu teraz szukać (a do archiwum daleko ) więc wybaczcie ich brak. A zapomniałem inna konstrukcja rury do przepraw po dnie przeszkód wodnych . Pozdrawiam OLO


666OLO71 napisał(a):Moja wina dopiero na większym ekranie zobaczyłem ,że osłona wentylatora ma podcięcie.Siatki nad żaluzjami prawidłowe i mały zip z tyłu jest.Ale zauważyłem jeszcze i na zdjęciu dobrze to widać ,że osłona brezentowa armaty w naszych jest mocowana od przodu a nie z boku jak w modelu.Blacha osłaniająca ten brezent od góry powinna być gładka a nie z przetłoczeniem w formie X.


A i patrzenie ze zrozumieniem szwankuje... to zwykła przedszkolna ściema... :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: wymyślony T-55 Tamiya 1/35

Postprzez karolkonw » wtorek, 16 maja 2017, 23:00

Aby móc w pełni zobaczyć jego zalety, należałoby wpuścić go do sporego akwenu wodnego wraz z nurkiem, który płynąc obok mógłby nim sterować.
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości