Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez MarcinWSS » sobota, 19 sierpnia 2017, 18:21

Z cyklu : jak nie malować modelu.. Po długiej przerwie zabrałem się za dawne hobby i popełniłem pierwszy model pojazdu wojskowego. Dopiero później odkryłem niniejsze forum i zacząłem zgłębiać tajniki nanoszenia, szeroko rozumianych, śladów eksploatacji, cieniowania itp. Model wyszedł "płasko"..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 19 sierpnia 2017, 18:36 przez MarcinWSS, łącznie edytowano 1 raz
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez Bathin » niedziela, 20 sierpnia 2017, 10:14

Malowanie nie jest złe jak na powrót, ale musisz uważniej przeglądać instrukcję montażu, bo takie babole zapodałeś że miłośnikom Tygrysów oczy krwawią :)
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez Georg01 » poniedziałek, 4 września 2017, 20:24

Czysto, porządnie, przyjemnie. Zawsze można się pobawić śladami eksploatacji i podrasowaniem modelu w kierunku rzeczywistego obiektu.

Przy okazji może ktoś z tygrysich ekspertów powie coś o tych błędach wspomnianych przez Bathina. Ja tam nic strasznego nie widzę, ale pewnie coś się znajdzie :)
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez Krocionorzec » wtorek, 5 września 2017, 07:32

Bathin napisał(a):Malowanie nie jest złe jak na powrót, ale musisz uważniej przeglądać instrukcję montażu, bo takie babole zapodałeś że miłośnikom Tygrysów oczy krwawią :)


Hamulec wylotowy zły? ;o)
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 08:33

Re: Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez Adam » wtorek, 5 września 2017, 13:21

Rozumiem, że Tygrys właśnie wyjechał z fabryki. ;o) Co do reszty to się nie wypowiadam.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez Bathin » wtorek, 5 września 2017, 18:38

Georg01 napisał(a):Przy okazji może ktoś z tygrysich ekspertów powie coś o tych błędach wspomnianych przez Bathina. Ja tam nic strasznego nie widzę, ale pewnie coś się znajdzie :)

Pomijając pomieszanie wersji Tygrysa, mamy kilka baboli wynikających ze słabego ogarnięcia instrukcji montażu.
Np źle wklejona baszta dowódcy, czy naklejenie kapsli na zewnętrzne koła.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:13

Re: Tiger RMF 1:35 moja pierwsza "pancerka"

Postprzez kzugaj » niedziela, 22 października 2017, 19:52

Nie wiem czy to tylko efekt na zdjeciu nr czy tak jest w rzeczywistosci ale zew kola lewituja w powietrzu.

Twojemu modelowi blizej do 131 niz do 141. Lopaty na przedniej plycie przypadku 141 nie bylo. Blotniki z przodu, boczne i tylne tez nie ten typ, zasobnik wiezowy za krotki, skrzynka na tylnej plycie inna, oslony wydechow, wydechy bez daszkow powinny byc.

To tak na szybko.
Challenger 1 mk.3- ukonczony

W suchym doku Bismarck 1:350- 35%
Na warsztacie Spitfire MK I- 85%
kzugaj
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 6 października 2015, 19:41


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości