Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez ewpiga » piątek, 2 lutego 2018, 22:49

W zestawie blaszki. Dodałem, kierowcę „The Bodi” Jakieś żywiczne tobołki i zrobiłem nowe wyrzutniki granatów, poza tym model z pudełka. Po złożeniu nie większy do dwóch paczek fajek.
Maluje od kiedy pamiętam wyłącznie emaliami Humbrola lub Revell, ale tyle się mówi dobrego o akrylach „Pactra” że spróbuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Łukasz_K » piątek, 2 lutego 2018, 23:04

Z czego wynika twój sentyment do emalii? To co robisz tymi farbami wygląda świetnie, ale wydaje mi się że to tak jak z vhs w czasach bluray. I czemu pactra?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez piotrkur » piątek, 2 lutego 2018, 23:06

astarott napisał(a):Z czego wynika twój sentyment do emalii? To co robisz tymi farbami wygląda świetnie, ale wydaje mi się że to tak jak z vhs w czasach bluray. I czemu pactra?

jak go znam to pewnie z przekory :mrgreen:
Avatar użytkownika
piotrkur
 
Posty: 925
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2010, 20:46

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Slash » sobota, 3 lutego 2018, 00:02

astarott napisał(a):Z czego wynika twój sentyment do emalii? To co robisz tymi farbami wygląda świetnie, ale wydaje mi się że to tak jak z vhs w czasach bluray. I czemu pactra?


Najbardziej to chyba dlatego, że te farby nadają się do malowania takich rezultatów. W czasach blueray nie jeden twórca video płaci za wtyczki które dają prawdziwy efekt vhs ;)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Łukasz_K » sobota, 3 lutego 2018, 08:42

Slash napisał(a):
astarott napisał(a):Z czego wynika twój sentyment do emalii? To co robisz tymi farbami wygląda świetnie, ale wydaje mi się że to tak jak z vhs w czasach bluray. I czemu pactra?


Najbardziej to chyba dlatego, że te farby nadają się do malowania takich rezultatów. W czasach blueray nie jeden twórca video płaci za wtyczki które dają prawdziwy efekt vhs ;)


Jedna z technik do uzyskania tego efektu, ok fair enough.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez ewpiga » sobota, 3 lutego 2018, 11:29

astarott napisał(a):Z czego wynika twój sentyment do emalii? To co robisz tymi farbami wygląda świetnie, ale wydaje mi się że to tak jak z vhs w czasach bluray. I czemu pactra?

Zwyczajnie, nauczyłem się malować emalią na swoje potrzeby do tego stopnia, że osiągam dokładnie taki efekt, na jakim mi zależy. Pomimo wielkiej dostępności „nowych” farbek raczej się nie przesiądę, bo co to zmieni? Będę „lepiej” malował iż do tej pory?
Zupełnie mnie nie kręcą „nowe farbki” być może dlatego, że najzwyczajniej w świecie nie ma w nich nic nowego poza zmniejszoną objętością lub gęstością. A już najzabawniejsze w tych farbionych nowościach są sety do Weathering’u. Nie żeby nie było mnie stać ale, pięć półtonów za 70 złociszy do wycieniowania wydechu albo rdzy? :mrgreen: :mrgreen:
Pactra jest tak samo licha jak cała reszta. Pomaluje dla zwykłej przekory, tym którzy twierdzą, że nadaje się tylko do piachu.

Afrika Yellow, A20. Chematic 04, rozcieńczalnik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez dzidas » sobota, 3 lutego 2018, 13:17

Czyżby tym razem obiekt był w całości ? :)
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 22:41

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Patryk » sobota, 3 lutego 2018, 20:27

Piotrek dobre farby kupuje się dla własnej wygody. Wystarczy porównać tanie oleje, akryle zresztą sam wiesz. Na upartego wszystkim można pomalować ale chyba nie o to chodzi. Czasami ciężko jest coś zmienić zwłaszcza gdy używamy tego od kilku lat i sceptycznie podchodzimy do nowości. Osobiście też ciężko było mi przejść na akryle. Najpierw próby z kilkoma firmami aż wreszcie zostałem przy jednej która mi pasuje i maluję tym od kilku ładnych lat.
To że niektóre zestawy są bez sensu to racja. Taki sam efekt uzyskamy w inny sposób tylko potrzeba trochę wyobraźni a nie od razu kupować cały set do konkretnej rzeczy. Chociaż niektóre nowe bajeranckie zestawy do weatheringu są fajne i ułatwiają życie. Wszystko w granicach rozsądku :lol:
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Ralf_S » sobota, 3 lutego 2018, 21:44

astarott napisał(a):
Slash napisał(a):
astarott napisał(a):Z czego wynika twój sentyment do emalii? To co robisz tymi farbami wygląda świetnie, ale wydaje mi się że to tak jak z vhs w czasach bluray. I czemu pactra?


Najbardziej to chyba dlatego, że te farby nadają się do malowania takich rezultatów. W czasach blueray nie jeden twórca video płaci za wtyczki które dają prawdziwy efekt vhs ;)


Jedna z technik do uzyskania tego efektu, ok fair enough.


To jak z muzyką: wszyscy po kolei przesiadali się na CD, a teraz najdroższy sprzęt High-End Audio to wzmacniacze lampowe, gramofon i winyle 8-)
Też wolę emalie. Akryl oczywiście też szeroko stosuje. Na ściany i sufity :lol:
Nie ważne czym się maluje, ale co komu leży. Liczy się uzyskany efekt.
Ewpiga: Vickers elegancki. Wygląda trochę jakby z innego wymiaru - w sumie mógłbyś postawić go obok swoich cyberpunkowych figurek. Pasowałby ;o)
Ostatnio edytowano sobota, 3 lutego 2018, 23:21 przez Ralf_S, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez ewpiga » sobota, 3 lutego 2018, 23:05

Patryk napisał(a):..dobre farby kupuje się dla własnej wygody...

Co to znaczy dobre farbki? Przetestowałem chyba już wszystkie dostępne „nowości” emalie i akryle na rynku. Tanie i te drogie, każdymi z nich wcale nie malowało mi się wygodniej.. kurde, musiałem się sporo napracować, aby osiągnąć jakiś efekty. :)
Nie twierdzę, że emalie są git, akryl be. Śmiech jest wtedy, jak ktoś powiada, że taką o., a taką farbką nie da się po prostu pomalować. Dobrze, że są sety. :mrgreen:

Ralf_S napisał(a): Wygląda trochę jakby z innego wymiaru - w sumie mógłbyś postawić go obok swoich cyberpunkowych figurek.

Mam jeszcze jeden na magazynie i chyba doczepię go do scifi "skorpiona" wpasuje sie swoim wyglądem idealnie :)

Godzina maskowania. Dłużej trwało umycie aerografu niż samo malowanie.
Dark Ghost Gray, A41

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 4 lutego 2018, 07:59

ewpiga napisał(a):
Patryk napisał(a):..dobre farby kupuje się dla własnej wygody...

Co to znaczy dobre farbki?
....
Dłużej trwało umycie aerografu niż samo malowanie.

No właśnie np to.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Patryk » niedziela, 4 lutego 2018, 11:04

To że maluje się bez problemów. Farba dobrze kryje, nie zapycha aerografu, tworzy równą gładką powierzchnię itp. Nie ważne czy jest to lakier samochodowy, farba artystyczna czy do malowania ścian.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez ewpiga » niedziela, 4 lutego 2018, 14:51

astarott napisał(a):
ewpiga napisał(a):
Patryk napisał(a):..dobre farby kupuje się dla własnej wygody...

Co to znaczy dobre farbki?
....
Dłużej trwało umycie aerografu niż samo malowanie.

No właśnie np to.

Do bani. Żadna przyjemność z malowania :)
Patryk napisał(a):To że maluje się bez problemów. Farba dobrze kryje, nie zapycha aerografu, tworzy równą gładką powierzchnię itp.

No to każda farbka jest dobra. To, że komuś zapycha aero, czy zrobi „skórkę” na powierzchni, to nie wina farb.

Intermediate Blue, A36

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez ewpiga » niedziela, 4 lutego 2018, 18:53

Małe powierzchnie, farbka schnie szybko więc plan jest taki, aby dziś skończyć farbowanie kadłuba.

White, A47

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Vickers VIB / Vulcan / 1:35

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 4 lutego 2018, 19:22

Co to za taśma maskująca?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości