słodkokwaśny sherman czyli m4a3e8 rice's red devil 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

słodkokwaśny sherman czyli m4a3e8 rice's red devil 1:35

Postprzez skikut87 » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 20:52

Cześć zaczynam nowy powolny relaksacyjny projekt czyli m4a3e8 rice's red devil z Tamiya wzbogacony blachami edka i lufami RB.

Obrazek

Model przypadł mi do gustu głównie ze względu na czerwoną twarz szamana

Obrazek

Na początek po sklejeniu wanny poszedł nosek shermana, Tamiya niby zrobiła fakturę odlewu itp ale dla mnie była ona za płaska
Obrazek
Obrazek

Oryginał
Obrazek

i moja interpretacja wykonana przy pomocy mr cement i szpachli ak ( akrylowej rozpuszczalnej śliną :haha: )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
skikut87
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 18 stycznia 2018, 14:41

Reklama

Re: słodkokwaśny sherman czyli m4a3e8 rice's red devil 1:35

Postprzez skikut87 » niedziela, 13 maja 2018, 09:01

Mały update:

Poprawiona faktura osłony przekładni, ta którą stworzyłem poprzednio jakoś mi nie odpowiadała

Obrazek
Obrazek

Browming
Jak widać Tamiya poszła po łatwości i odlała Browminga razem z osłoną i gniazdem montażowym - taki chyba short run...

Obrazek

Tak więc na początek uciąłem lufę, zapunktowałem środek otworu pęsetą a następnie po kolei trzema grubościami wierteł wykonałem otwór. Przy czym pierwszym wiertełkiem 0,4 nawierciłem otwór o głębokości około 1/3 elementu ( taki kanał prowadzący) ponieważ bałem się, że:
1. Braknie mi widii 2. Po prostu tak cienkie wiertło złamię przy wierceniu głębiej.
Obrazek

a tutaj już szczęśliwi montaż.
Obrazek

Faktura wieży:

Tak wygląda dziś:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a było...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
skikut87
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 18 stycznia 2018, 14:41

Re: słodkokwaśny sherman czyli m4a3e8 rice's red devil 1:35

Postprzez CzarekB » niedziela, 13 maja 2018, 14:37

Browning chyba...
Co nie odbiera niczego warsztatowi.
W latach gdy ja dłubałem Shermany o takich cudeńkach w pudełkach można było marzyć tylko.
Ech życie.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: słodkokwaśny sherman czyli m4a3e8 rice's red devil 1:35

Postprzez skikut87 » sobota, 2 czerwca 2018, 11:47

Ostatni update przed malowaniem;
Cała biżuteria już założona, dodatkowo postanowiłem dołożyć lufę RB bo ta zestawowa mimo szczerych chęci jakoś mnie nie przekonywała. Ogólnie powiem model przyjemny po za kilkoma paszkwilami to jest: konieczność odtworzenia faktury wierzy po jej sklejeniu no i koła jezdne... spore nadlewki i wklęśnięcia plastiku na łączeniu formy. No i oczywiście jak to w moim przypadku bywa przy szermanach - walka z osłona klaksonu... aby wyszła równa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
skikut87
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 18 stycznia 2018, 14:41

Re: słodkokwaśny sherman czyli m4a3e8 rice's red devil 1:35

Postprzez skikut87 » niedziela, 10 czerwca 2018, 18:18

I malowanie bazowe skończone, zostaje jeszcze pomalować graty. Całość malowana akrylami Tamiya: Olive drab - zciemniany czarnym lub rozjaśniany żółtą, flat red podobnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
skikut87
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 18 stycznia 2018, 14:41


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości