M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » wtorek, 3 lipca 2018, 20:10

Witam,
Znowu wracam po przerwie do tego hobby :lol:
Pracuję właśnie nad shermanem, zamierzam go zrobić w malowaniu czołgu o nr 14 z 752 batalionu czołgów. Model z asuki, świetnie się klei, na razie bezproblemowo.
Obrazek
Obrazek
Poniżej to co jak dotąd zrobiłem:
Obrazek
Pierwsze klejenie części fototrawionych, nie było tak źle :) chociaż elementy, też nie były skomplikowane
Obrazek
Wczoraj poeksperymentowałem z podpatrzoną techniką imitacji tekstury odlewu przy pomocy mrsurfacer500, ale to już jutro może pokażę jak zrobię zdjęcia, to ocenicie.
Pytanko mam również. Gąsienice na zdjęciu to chyba T54E1 tak? Czy to się nada: https://exito.sklep.pl/pl/p/BRONCO-AB-3 ... k-Set/8306
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez Sherman » wtorek, 3 lipca 2018, 23:23

Nada się. Natomiast nie przyglądnąłeś się zdjęciu i te dynksy do których doklejałeś siateczki wkleiłeś tak jak instrukcja podaje - a Twój egzemplarz miał je zamienione stronami.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » czwartek, 5 lipca 2018, 19:33

Faktycznie... lipa, że nie zwróciłem na to uwagi, szkoda. Raczej z tym nic nie zrobię już, boję się tego ruszać.
Wrzucam zdjęcia z efektami zabawy z mrsurfacerem, próbowałem uzyskać efekt tej tekstury odlewu, ale nieregularnej.
No i chyba niedługo się wezmę za walkę z zawieszeniem :?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez cooper69 » piątek, 6 lipca 2018, 07:16

Podlej to klejem Tamiya Extra Thin i powinno dać się odkleić i odwrócić.
Ostatnio edytowano wtorek, 10 lipca 2018, 21:58 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » wtorek, 10 lipca 2018, 19:53

Dzięki za radę! Dziś postanowiłem to odkleić i udało się jakoś. Odstawię do przeschnięcia, oczyszczę i przykleję na nowo. Może jakoś będzie to wyglądało :)
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » środa, 18 lipca 2018, 18:57

Taki mały update.
Zrobiłem mocowania narzędzi z ramki od elementów fototrawionych i blaszki po puszce. Jak mi starczy cierpliwości to spróbuję zrobić klamry do pasków... może się uda. Wygląda to jakoś?
Obrazek
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » sobota, 1 września 2018, 12:13

Cześć,
Dziś bez żadnych zdjęć.
Chciałbym się was dopytać o dobór farbek do modelu.
Będę malował pędzlem, kilka cienkich (rozcieńczona farba) warstw. Z początku chciałem zrobić preshading podkład/czarny/biały, ale z opinii widzę że to raczej nie ma sensu bo farba zakryje to nawet przy cienkich warstwach ( nie tak jak z aero). Tak więc pomyślałem o postshadingu/modulacji koloru. Do tego zapewne potrzeba by było kilku odcieni do mieszania.
Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=Ne7V_Fqhyck chłopak coś takiego robił, mieszał różne humbrole. Podstawowy Humbrol 155 mam... i co dalej :lol:
Według star decals (zdjęcie w pierwszym poście) dwa pozostałe kolory to Earth Yellow i Earth Red. Ostatnio w sklepie Pan sprzedawca mi pokazał z tego co miał Vallejo Air o identycznych nazwach co star decals sugeruje (raczej odpadają) i 2 humbrole nr. 63 i 186, co o tym myślicie? Z czym to mieszać, jak to łączyć...?
Może farby innej firmy, może są jakieś zestawy konkretnie pod pędzel, pod aerograf nie jest problemem znaleźć, a może słabo szukałem?

Kolejna sprawa to jak malować. Polecieć wszystko bazowym kolorem i potem kamuflaż czy może każdy kolor oddzielnie, pierwsza opcja wydaje mi się sensowna(najłatwiejsza :)).

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez cooper69 » sobota, 1 września 2018, 18:32

Kamuflarz, a właściwie jaśniejsze plamy były na 99.9% na standardowy Olive Drab - one tak po prostu z fabryki wychodziły.
Podkład też był w kolorze Olive Drab :)

To nie samoloty, gdzie każdy nadmiarowy kilogram (np. farby) się liczył.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » piątek, 28 grudnia 2018, 15:35

Cześć,
Na dzień dzisiejszy model wygląda tak :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Będę próbował go trochę rozjaśnić z góry i potem się wezmę za plamy kamuflażu.
Prawie wszystkie elementy zawieszenia pomalowane, jeszcze nad kołami będę musiał popracować. Oczywiście nie będę wstawiał zdjęć wszystkich "szaszłyków" bo to nic nie wniesie :D Gąsienice częściowo złożone (bardzo czasochłonne), trzeba w miarę trzymać odpowiednie kąty przy przyklejaniu zębów do osiek. Jeśli tego nie przypilnujemy to może się okazać że nie wszystko ze sobą pasuje idealnie i gąski nie chcą być aż tak bardzo ruchome :lol: Figurant do dioramki której początki będzie można zobaczyć w dziale dioramy.
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego na nowy rok :)
Obrazek
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » środa, 9 stycznia 2019, 20:15

Kamuflaż wymalowany, brązowe plamy pomalowały się wręcz same i chyba ładniej wyglądają od piaskowych przy których walczyłem z kryciem i niestety trochę więcej pędzlowania widać.... Parę poprawek, delikatna zmiana odcienia obu kolorów.
Zacząłem robić obicia. Potem jeszcze wash, filtry, malowanie oznaczeń itd. :) Co najpierw wash czy filtry?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co o tym myślicie? Będą z niego ludzie tzn. czołgi :D ?
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » środa, 6 lutego 2019, 19:36

Cześć,
Filtry i wash zastosowane, przetarcia i obicia też (gdzieś na forum przeczytałem że shermany się za bardzo tak nie obijały, ale już dopiero po fakcie :D, poza tym nawet mi się podoba taki styrany). W międzyczasie zabawa z przebarwieniami. Dziś świeżo po malowaniu zacieków. Zawieszenie bez filtrów i washa, parę rzeczy dodałem od siebie: śruby, ponawiercałem tam gdzie powinny być dziury (chyba :roll:), coś co po angielsku nazywa się mounting bracket plugs na górze wózka :roll: .
Teraz czekam na kalkomanie, podłubię coś przy dioramie i może się wezmę za Pantherę F którą sobie na święta sprawiłem :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez Krocionorzec » poniedziałek, 4 marca 2019, 13:00

Oj przegiąłeś. Wygląda jakby go ktoś szorował cegłą i piachem do gołego metalu. Nie wygląda to najlepiej. Rozważ może przemalowanie, zanim nałożysz kalki.
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 08:33

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » poniedziałek, 11 marca 2019, 02:37

Taa.. wiem, trochę popłynąłem :mrgreen:
Właśnie skończyłem to korygować, za dnia się przyjrzę jak przeschnie czy wygląda to sensownie :roll:
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez artuzet » czwartek, 25 kwietnia 2019, 18:41

Cześć,
Ostatnio natrafiłem na pewien problem.
Pomalowałem miejscowo model Vallejo Glossem pod kalkomanie, no i jak na moja nieumiejętność używania aerografu (nowy nabytek btw 8-)) wyszło całkiem nieźle :lol:
Miałem się brać za kalki i nakleiłem sobie kawałek papierowej taśmy żeby się od czegoś sugerować przy ustawianiu kalki, po czym stwierdziłem, że może mi to przeszkadzać i odkleiłem... ale razem z lakierem :mrgreen:
Lakier odszedł w postaci błonki.
Dodam że gloss był rozcieńczony hataka i dodałem retarder medium od vallejo.
Co zrobiłem źle? Jedyne co mi przychodzi do głowy to retarder, może za dużo? Nie wyschło jeszcze? Dwa dni to na pewno sobie postał model.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: M4A1 Sherman mid, 752nd Tank Battalion, AsukaModel 1:35

Postprzez Sebastian » sobota, 27 kwietnia 2019, 08:39

Papierowa taśma jak dla mnie to dobra na ścianę i też potrafi zdjąć farbę. Te taśmy są różne są takie co tylko na chwilę alesą i takie co długo mogą być i nie zdejmą farby np. taka cośdelfin :mrgreen: a to że zdjąłeś błonkę zasługa kleju z taśmy.
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:56

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości