Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez MKWJTC » wtorek, 26 lutego 2019, 12:14

No jest turbo! Taki wóz to siła razy moc na wrogów, zombie i kapitalistów :D
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Reklama

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 27 lutego 2019, 18:23

MKWJTC napisał(a):No jest turbo! Taki wóz to siła razy moc na wrogów, zombie i kapitalistów :D


Nie zapominaj o żydokomunie, cyklistach, służbach, lożach, a przede wszystkim o tzw. duszmanach, z którymi faktycznie miał walczyć. ;o)


Model dostał lakier błysk, kalki i oznaczenia. Pasy na lufie malowane aerkiem i maskowane taśmą, a potem leciutko podrapane. Napisy na lufie malowane pędzlem, choć pod Iliję położyłem kalkę i dopiero podmalowałem pędzlem - na oryginale te napisy nie są idealne, więc drgnięcia ręki powinny mi zostać wybaczone... :D  Świętego Mikołaja Star Decals nie przewidzieli, bazując zapewne na zdjęciach, które pokazują czołg tylko od lewej strony, więc tu musiałem męczyć się zupełnie sam. 


Obrazek


Jedyna kalka to trochę felerna flaga Jugo na gumie. Jakkolwiek Star Decals robi niezłą robotę merytorycznie, to kalki mają strasznie gruby film. Drugi raz korzystam i drugi raz zostają mi schodki. Ostatnio udało się je podszlifować na Wilku, więc mam nadzieję, że i tu się to uda. Lakier błyszczący dodatkowo wyolbrzymia ten efekt.  


Obrazek


Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Matheas » środa, 27 lutego 2019, 20:48

Kamil K. napisał(a):
Nie zapominaj o żydokomunie, cyklistach, służbach, lożach, a przede wszystkim o tzw. duszmanach, z którymi faktycznie miał walczyć. ;o)



Zapomniałeś o veganach i wegetarianach :mrgreen:
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez MKWJTC » czwartek, 28 lutego 2019, 00:46

Matheas napisał(a):Zapomniałeś o veganach i wegetarianach :mrgreen:

Lubię kebab, więc jestem jeszcze gorszy :mrgreen:

Kamil K. napisał(a):Jedyna kalka to trochę felerna flaga Jugo na gumie. Jakkolwiek Star Decals robi niezłą robotę merytorycznie, to kalki mają strasznie gruby film. Drugi raz korzystam i drugi raz zostają mi schodki. Ostatnio udało się je podszlifować na Wilku, więc mam nadzieję, że i tu się to uda. Lakier błyszczący dodatkowo wyolbrzymia ten efekt.


Zwykle się szlifuje, a gdybyś zakleił taśmą flagę i prysnął lakierem wokół? zniwelujesz schodek bez szlifowania. Ja się tego zawsze bałem.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 28 lutego 2019, 14:51

MKWJTC napisał(a):
Matheas napisał(a):Zapomniałeś o veganach i wegetarianach :mrgreen:

Lubię kebab, więc jestem jeszcze gorszy :mrgreen:

Kamil K. napisał(a):Jedyna kalka to trochę felerna flaga Jugo na gumie. Jakkolwiek Star Decals robi niezłą robotę merytorycznie, to kalki mają strasznie gruby film. Drugi raz korzystam i drugi raz zostają mi schodki. Ostatnio udało się je podszlifować na Wilku, więc mam nadzieję, że i tu się to uda. Lakier błyszczący dodatkowo wyolbrzymia ten efekt.


Zwykle się szlifuje, a gdybyś zakleił taśmą flagę i prysnął lakierem wokół? zniwelujesz schodek bez szlifowania. Ja się tego zawsze bałem.


Tu się nie ma co z wojny śmiać, ale z kebabem i Bośnią kojarzy mi się jednoznacznie to:
https://www.youtube.com/watch?v=ocW3fBqPQkU

;o)

A co do kalki - spróbuję Twojego sposobu. Do tej pory zazwyczaj udawało mi się unikać takich felerów.
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 10 marca 2019, 14:02

Cześć, 



Trochę zgasiłem kolory filtrami, pomalowałem detale. Bambetle wszelakie wstępnie pocieniowałem olejami. Zacząłem obijać - to tak w telegraficznym skrócie. 

Zdjąłem też osłony znad siatek, bo według tego czego dowiedziałem się od jednego z Kolegów, były wykorzystywane tylko przy przeprawach wodnych. Będę musiał jeszcze wyrównać kolorki w tym miejscu. 

Obrazek



Obrazek

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez artuzet » poniedziałek, 11 marca 2019, 02:42

Podziwiam i czekam na efekt końcowy! :)
Avatar użytkownika
artuzet
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 00:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 13 marca 2019, 15:49

Dzięki! ;o)



Wash i wstępny brudzing olejami. Starałem się go wycieniować kilkoma różnymi odcieniami, od czarno-burych przez rdzawe aż po kolorki wpadające w błękit i granat... Na zdjęciach w tym miksie kolorów jest to raczej słabo widoczne - ale jest.


Obrazek


Zacząłem też brudzić tu i tam olejami. Pobawię się jeszcze trochę na błysku, potem mat i już ostateczne brudzenie. W sumie to zostało znacznie mniej niż więcej do zrobienia, ale i tak trochę mi to zajmie...

Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » piątek, 15 marca 2019, 14:59

No i wreszcie przestał się błyszczeć... 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 19 marca 2019, 13:14

Zanim wszystko spowije kurz, popracowałem nad niektórymi miejscami. Kilka fotek na zbliżeniach - postaram się nie zjeść tego za bardzo dalszymi brudzingami... 



Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 21 marca 2019, 14:48

Powoli walczę dalej. 

Błotko to w zasadzie ten sam przepis, co przy ZSU-57. Tym razem jednak ewidentnie mamy do czynienia z suchszym pojazdem - wilgoć uchowała się tylko w zakamarkach kół i zapewne za nimi na wannie kadłuba. Dlatego tym razem po prostu postawiłem na więcej suchych pigmentów, a mnie olejnych siuwaksów. 

Obrazek



Obrazek

Obrazek


Pobawiłem się też z gumowymi osłonami. Bardzo podobał mi się efekt zabrudzeń widoczny na kilku zdjęciach pojazdu, więc spróbowałem osiągnąć coś zbliżonego. Dwie z trzech osłon pokryłem płynem Dust&Dirt Deposits. Gdy wysechł przetarłem go krótkim i bardzo sztywnym pędzlem, oraz wykałaczką, którą zdrapałem pigment. Nawet mi się to podoba. 

Obrazek


Obrazek

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 28 marca 2019, 16:55

Cześć, 

W międzyczasie przykurzyłem też górę kadłuba. Nie pozostaje nic innego jak poskładać wszystko do kupy i wtedy dokończyć brudzing i zgrać wszystko ze sobą. Potem podstawka i gotowe. 


Obrazek



Obrazek

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » piątek, 29 marca 2019, 17:23

W kapcie przystrojony, gumą obłożony, mocniej usyfiony. Czas na wykończeniówkę, podstawkę i do galerii. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 17:38

Cześć, 

Przez parę ostatnich dni to były takie ostateczne ostateczności - tu coś dodać, tam poprawić, tu się coś przypomni... Niewdzięczna robota, na której chyba schodzi mi najdłużej zawsze. Troszkę popracowałem nad malowaniem tobołków.  Dodałem parę detali, których brakowało - lejek na podstawie od lampy na wieży, jakiś dziwny papier na błotniku i takie tam. No i podstawka - kawałek terenu widoczny na filmie, z którego pochodzi większość kwitów. Nic specjalnego. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek 

Model odstoi swoje na półce, dojdą tabliczki na podstawkę i zrobimy galerię. No chyba, że coś się po drodze urodzi do zrobienia/poprawienia/etc - jeszcze są na to szanse. ;) 

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości