Bison II - Alan - 1/35 - open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Akahoshi » środa, 26 maja 2010, 17:21

Nie dysponuję takowymi. Wiesz, gdzie się można w takie kalki zaopatrzyć?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Mariusz 72 » piątek, 28 maja 2010, 19:49

Temat fajny i ambitny ale model Alana możesz wrzucić do kubła... Alany do kubła.
Powodzenia.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Boozy » sobota, 29 maja 2010, 00:54

Malowanie zewnętrzne mi się podoba. Jedynie ten piach w środku mi nie pasuje.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 18:21

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez badger » poniedziałek, 31 maja 2010, 19:02

Faktycznie pojazd mi się podoba, malowanie zewnętrzności rokuje bardzo obiecująco. Figurki takie jakoś płasko rzeźbione, to i efektu porażającego nie uzyskasz choćbyś chciał. Teren Artku w pancerce tu praktycznie powiał pustynią i rzadko tu zaglądam, ale na Twoje prace raczej z reguły spoglądam.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Akahoshi » czwartek, 3 czerwca 2010, 12:02

Mariusz, tak do końca Alana bym do kosza nie wrzucał. Jakby nie było, to tylko ta firma ma w swojej ofercie Bison'a II (a do niedawna również Bison'a I) i Zis'a-6 z Katjuszą w swojej ofercie.
Boozy, co konkretnie z tym piachem jest nie tak? Raczej już go nie dam rady poprawić, ale na przyszłość uwaga się przyda.
Jacek, figurka może płaska, ale to w końcu plastik, nie żywica. Mimo to jestem z niej bardzo zadowolony (co jest sukcesem, bo rzadko jestem zadowolony ze swoich modelarskich osiągnięć). W rzeczywistości wygląda dużo lepiej, bardziej widoczne jest cieniowanie, przez co figurka dużo zyskuje.

Kolejna (końcowa) porcja zdjęć. Kilka rzeczy wyszli na zdjęciach, więc pójdą do poprawki (min. brak obić z tyłu skrzyni, brak suchego pędzla na nożycach). Brakuje jeszcze śladów po paliwie na płycie nad silnikowej i kurzenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Mariusz 72 » czwartek, 3 czerwca 2010, 19:19

Sprzedałem wszystkie Alany. Nawet Mardera IID choć mi się bardzo podoba ten pojazd.
Bizon IB w wykonaniu Alana jest tragiczny. Naprawdę szkoda czasu... Lepiej wydać kilka złotych więcej na DML.
Różnica jest kolosalna.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez badger » piątek, 4 czerwca 2010, 08:01

Te obicia wyglądają bardzo schematycznie, dobrze że większość jest na podwoziu i gąsienice zasłonią. Figurek mimo wxzystko przypomina mi bardziej Angola. Walcz dalej efekty dalszej pracy mogą zaskoczyć. Powodzenia.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Mikro144 » piątek, 4 czerwca 2010, 08:23

Co prawda to nie moja skala, ale zobacz na avatar Mariusza 72. Jego głowa na zdjęciu jest mniej więcej wielkości głowy Twojej figurki ze zdjęć. Czy widzisz u Mariusza 72 białka oczu zachodzące na powieki? Czy widzisz jakiekolwiek białka oczu?
Obrazek
Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Avatar użytkownika
Mikro144
 
Posty: 140
Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 12:43

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez rollingstones » piątek, 4 czerwca 2010, 08:44

Obicia są ciut duże - ja to bym to jeszcze teraz wszystko powashował. A figura - nie przejmuj się tylko maluj następne tylko ciągła walka w tym zakresie da efekty. Żadne SBSy nie pomogą jeśli się nie będzie ćwiczyło.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez siara1939 » piątek, 4 czerwca 2010, 09:54

Jak juz zauwazono- obicia zbyt duze i moim zdaniem za wyraziste i regularne.
Dziwnie to wyglada, bo sa rozsiane regularnie po powierzchni, a brzegi opancerzenia powinny miec ich najwiecej.
Moim zdaniem troszke z nimi poleciales.
Figurka- te oczy faktycznie nie sa takie jak powinny byc.
Ja w tej skali przed malowaniem oczu najpierw wbijam w galke oczu szpilke w miejscu gdzie ma byc zrenica.
Nie uzywam bialej farby na galki wcale- uwazam, ze w tej skali nie wyglada to najlepiej. Lepiej jest najpierw pomalowac oczy jasniejszym odcieniem bazowego koloru ciala, a pozniej przyciemnic powieki. W miejsca wglebien po szpilce zapuszczam ciemny wash.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Mariusz 72 » piątek, 4 czerwca 2010, 10:47

Ja maluję białka oczu ale kolorem prawie białym. Czyli biel +jakiś brązik.
Polem czarną źrenicę i na koniec kropeczka brązowej na źrenicy.
Wymaga to mega precyzji. Poza tym trzeba zrobić cieniutką kreskę nad okiem
i nieco przycieniować pod okiem. Tak jak się kobiety picują. Tylko bez przesady bo "tranzystor" wyjdzie ;o)
Generalnie najlepiej jak facio patrzy w bok. Wtedy jest o wiele łatwiej to wszystko wykonać.

P.S.
Coś Ci się ukruszyło przy łożu armaty. Tam też miejsca "kontaktu" z pociskiem powinny być wypolerowane.
Podobnie suwnica armaty. Przecież to się cofało przy wystrzale...
Osłonę tłumika też bym cześciowo pordzewił.
Skoro pustynia to może któryś kanister z wodą?
Nie jestem pewien ale resory chyba powinny być w innym kolorze (?)
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Bison II - Alan - 1/35 - open

Postprzez Akahoshi » niedziela, 13 czerwca 2010, 19:15

No, eee... Czuję się zaskoczony i przytłoczony ilością konstruktywnej krytyki. Jestem ogromnie wdzięczny za wszelkie porady, które postaram się zastosować przy najbliższej okazji.
Mikro, Mariusz, Siara -> Z obecnymi figurkami dam sobie już spokój. Mam w magazynie żywiczną (i butelkę cleanlux'a :mrgreen: ), nad którą będę się pastwił. Na niej na pewno nie zrobie już jajek sadzonych w oczodołach.
Jacek,Sebastian, Siara -> Mimo iz pojazd już ukurzony, to zrobie więcej obić na krawędziach. Starałem się zrobić obici na płaskich powierzchniach "na odwal się", zupełnie przypadkowo, a i tak wyszło schematycznie ;P

Wrzucam kilka zdjęć z obecnego stanu (zrobiony jeszcze przed powyższymi komentarzami).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości