Maus- Dragon 1/72.

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Nowik » czwartek, 24 stycznia 2008, 21:40

Modelik sklejony jakieś 1,5 roku temu, czekał sobie na półce na malowanie(z resztą zupełnie s-f :) ). Skleiłem go w jakieś 2 dni , nie miałem z nim żadnych problemów, wiec szczerze polecam ten model. Maluje go farbami Vallejo Air , dostanie kamuflaż zielono- zielony na kadłubie a wieża będzie w jednym odcieniu zieleni. Wieża i podwozie są już po wash-u. Pomalowałem też już jedną gąskę.

--- ciach ---

Obrazki wstawione niezgodnie z regulaminem



(sorki za jakość zdjęć ale robione przy sztucznym świetle- wybaczcie.... :roll: )

Pozdrawiam. :mrgreen:
Ostatnio edytowano czwartek, 24 stycznia 2008, 22:20 przez Nowik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Reklama

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Nowik » poniedziałek, 18 lutego 2008, 16:17

No to mały update , (przeprasam za opóznienie ale niestety do szkoły trzeba chodzic :mrgreen: ). Pomalowałem kadłub teraz zastanawiam się, jaki układ kamuflażu wybrac , macie moze jakies propozyje??
Obrazek
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Krzysztofoslaw » wtorek, 19 lutego 2008, 12:03

przeszukałem gógle i niestety nie udało mi się znaleźć Mausa, który nie miałby podkładu Dunkelgelb... Jesteś pewien tych dwóch zielonych.... wszak napisałeś, że sf będzie malowanie :)
Moze daj na to ciemnozielone plamy, albo olivgunowe...
Krzysztofoslaw
 

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Nowik » wtorek, 19 lutego 2008, 16:49

Wiem, że nie było zielonych Mausów ,ale na to napewno pójdzie ciemno zielony . Mozna byłoby spróbowac z tymi plamami , tylko rozszerz swój pomysł , jakie miałyby byc to plamy..itp wiecej szczegółów. 8-)
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Akahoshi » wtorek, 19 lutego 2008, 17:39

Szkoda, że malnołeś już go już na zielono. Z odmętów mojego HDka wyciągnąłem taki ładny schemacik:
Obrazek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Nowik » wtorek, 19 lutego 2008, 18:35

Fakt zacne to malowaie tylko , że jest to malowanie prawdziwe. A więc jeśli chciałbym takiego zrobić to zaczałbym poprawiać wszystkie błędy producenta i w bym sie przy nim ostro namęczył a tak jest zupełnie relaksacyjny modelik. Ale i tak dzięki za odzew... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Krzysztofoslaw » czwartek, 21 lutego 2008, 00:34

Jak masz kolorek feldgun, to daj na niego (one będą jaśniejsze) plamy/paski olivgruna... To będzie taka zielona oliwka (jak w sklepie możesz kupić). Dzięki temu będziesz miał kamo zielono-jasnozielone ;)
Rozkład plam, bądź przebieg pasków poprowadź tak, jak się Tobie najbardziej podoba :)
Krzysztofoslaw
 

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Nowik » poniedziałek, 31 marca 2008, 09:48

...Jak to zwykle u mnie bywa model powrócił na warsztat po miesięcznej przerwie :oops: .
Przez ostatni weekend pomalowałem pasy kamuflażu (maskowałem masą Patafix), miał to być ciemny zielony, a wyszedł szaro zielony mimo to efekt końcowy wyszedł pozytywnie. Na model nałożyłem Sidoluks® i położyłem kalki i na razie na tym koniec , najprawdopodobniej w piątek zrobię wash i...no własnie potem mam zamiar cały model pokryć lakierem pół-matowym, a następnie zastosowac cały wachlaż technik postarzających . Tu pojawia się pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, mianowicie w jakiej kolejnosci wykonywać te wszystkie procesy, bo w tym temacie jestem "zielony" więc proszę o pomoc :roll: .
A teraz czas na zdjęcia :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez badger » poniedziałek, 31 marca 2008, 13:19

Witam
Malowanie rodem z Luftwaffe :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Krzysztofoslaw » poniedziałek, 31 marca 2008, 16:56

Hej :)
Jak już nałożyłeś Sido, to teraz możesz nałożyć filtry, a potym zrobić popularną biedronkę. Potem daj wash, popatrz co z modelem, popraw, przepraw.
Jeżeli masz pigmenty to na końcu dodaj pigmenty na model. Potem zamieść fotki gotowego modelu tutaj;)
Krzysztofoslaw
 

Re: Maus- Dragon 1/72.

Postprzez Nowik » wtorek, 9 września 2008, 21:59

Po naprawdę długiej przerwie powracam z relacją. W modelu zrobiłem wash z brązu olejnego dla artystów zmieszanego z czarnym Humbrolem. Odprysk wykonałem czarna farba Vallejo Air , na to nałożyłem półmat też z Vallejo Air (nie polecam :-| )
i potem zrobiłem na modelu rains' y. Zostało jeszcze do zrobienia okurzenie dołu podwozia i jeszcze parę detali typu: rozlany olej , osmolenia itp. to chyba wszystko czekam na komentarze. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

Pisownia !
xenomorph
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości