BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Modelarz » czwartek, 3 kwietnia 2008, 14:40

Witam, postanowiłem że też wezmę udział w konkursie. Muszę poczekać jeszcze na sprzęcik do malowania... ale i tak wystartuję, choćbym miał pędzlem malować.

Obrazek

Pomysłu na kamuflaż na razie nie zdradzam bo nie wiem na ile mi pozwolą możliwości techniczne :D
Ostatnio edytowano niedziela, 6 lipca 2008, 15:50 przez Modelarz, łącznie edytowano 1 raz
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Reklama

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - Standard

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 3 kwietnia 2008, 15:02

A ja Cię podpuszczę ;o),

Modelarz napisał(a):Pomysłu na kamuflaż na razie nie zdradzam...

pewnie jakaś 'afrykańska' wersja?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Modelarz » czwartek, 3 kwietnia 2008, 15:05

Nie, azjatycka :D Ale na razie nic więcej nie powiem. Jak nie będzie aero to malowanie pudełkowe niestety.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Michal » czwartek, 3 kwietnia 2008, 17:25

Napisz jak ci się będzie sklejało. O małych ciężarówkach z ICM-u mam dobre zdanie (kiedyś Ził-a 131 zrobiłem) ale o BM-21 słyszałem kiepskie opinie jeżeli chodzi o sklejalnośc.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Modelarz » czwartek, 3 kwietnia 2008, 18:27

Michale proszę nie strasz :-/
Wyjąłem już z ramek niektóre większe części i jak dotąd problemów ze "wstępną składalnością" nie napotkałem. BM-21 jeździ na Uralu-375 więc sporo elementów ma wspólne z innymi ciężarówkami ICMu. Pierwsze wrażenie robi dobre.

Apeluję też o cierpliwość, przymierzam się również do innych projektów i nie będę się spieszył z budową. Ale nawet jakbym miał zębami ramki gryźć, nie odpuszczę tego konkursu :D
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Michal » czwartek, 3 kwietnia 2008, 18:51

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=21225 może się przyda - są uwagi o tym co pasuje a co nie bardzo.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Modelarz » czwartek, 3 kwietnia 2008, 22:43

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=21225 może się przyda

Na pewno się przyda. Czytałem tą relację już kilka razy ale wtedy nie wiedziałem że będzie mi dane budować Gradzika, dziękuję za przypomnienie
:idea: Wystarczy oś z wahaczami trzymającymi tylne koła przesunąć do tyłu i wszystko świetnie się zmieści. Pozostaje problem z wałem napędowym, który po przesunięciu kół okaże się za krótki.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Modelarz » czwartek, 10 kwietnia 2008, 19:48

Dobra chłopaki, podjąłem decyzję.
Będę malował Gradzika aerografem. Minusem jest fakt że czekam na sprzęt i stoję z robotą ale za to jak pomaluję to będę zadowolony. Nie kupiłbym modelu gdyby nie fotka z Afganistanu więc inaczej "być nie będzie":
Obrazek
(fotka z www.howitzer.dk )

Do końca terminu i tak zdążę 8-)
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Michal » sobota, 5 lipca 2008, 20:54

Drgnęło coś w warsztacie?
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: BM-21 - ICM - 1:72 - OPEN

Postprzez Modelarz » sobota, 5 lipca 2008, 23:34

Drgnęło, a nawet zatrzęsło. Na razie powiem tylko tyle że grozi mi chyba przeprowadzka do OPEN z tym modelem (a tam baty dostanę :D ).
Przy okazji testowałem "kompromisowe metody malowania" z użyciem spreju Tamki - średnio mi to idzie, a pierwsze pryskanie aerkiem będzie na początku sierpnia dopiero.

EDIT: Oj, muszę się jeszcze poślimaczyć z tym Gradzikiem. Jak wrócę pod koniec września to powienienem mieć czas na niego. Obym się wyrobił.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości