Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » niedziela, 1 czerwca 2008, 00:40

Nastąpiła zmiana planów :D Wszyscy na mnie krzyczą, więc zrobię coś innego :P

Będzie to coś w tym stylu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia z http://www.afrikakorps.org/fezzosfixers.htm

Famo kupione za grosze z allegro, rozłożone i "delikatnie" poprawione, na razie tylko podwozie ;o) Do famo pójdzie zestaw cmk.

Obrazek

Tutaj struganie pniaczka silnika Revella.
Obrazek

Żaluzje poryte :lol: teraz są wyraźniejsze i krzywe :)
Obrazek

Do tego 2 silniki do Tigera z CMK:

Obrazek

Tiger H będzie Revella, do tego jakieś figurki Preisera, może kettenkrad i jakieś dodatki :D

Teraz mam pytanie, na jakie kolory malować poszczególne pojazdy?
To co Erni napisał to do starego tematu :)
Ostatnio edytowano wtorek, 3 czerwca 2008, 12:25 przez Balu, łącznie edytowano 3 razy
Balu
 

Reklama

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Erlend Janson » niedziela, 1 czerwca 2008, 09:09

Wszystko fajnie ale z tego co ja sie dowiedziałem Famo nie ciągna działa 88. To były ciągniki ewakuacyjne do sciągania popsutych tanków. Jeżeli masz może foty potwierdzające ten fakt bede bardzo rad je zobaczyć, bo wtedy bym sam podpią pod mojego Famo działo 88 :)
Ostatnio edytowano niedziela, 1 czerwca 2008, 11:24 przez Erlend Janson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » niedziela, 1 czerwca 2008, 10:14

Erlend Janson napisał(a):Wszystko fajnie ale z tego co ja sie dowiedziałem Famo nie ciągna działa 88. To były ciągniki ewakuacyjne do sciągania popsutych tanków. Jeżeli masz może foty potwierdzające ten fakt bede bardzo rad je zobaczyć, bo wtedy bym sam podpią pod mojego Famo działki 88 :)


Ale mnie zagiąłeś :lol: Szukałem sobie zdjęć na szybko, teraz przeglądam je na spokojnie i na wszystkich jest Sd kfz 7 + 88 :P Zapewne jeżeli była potrzeba ściągnąć gdzieś 88, a nie było nic w pobliżu to i famo by pojechało ;o) Albo moi myśleli, że to tygrys, tylko jakiś taki dziwny ... :->
Balu
 

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:32

Ten post jest tylko po to, żeby kto chce to przeczytał pierwszy post. Przy następnej aktualizacji będę edytował tego posta. Nie wiem w sumie, czy jak się edytuje, to jest pokazane na stronie głównej :)
Balu
 

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Marek Barański » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 16:41

Ten Bilstein (6ton) jest akurat do Famo, do Bussinga 4500A którego masz na zdjęciach powinien być dźwig 3 tonowy - podobny ale inny :D . Dzwigu na Einheitsdieslu nigdy nie widziałem.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez badger » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 17:00

Na większości zdjęć ciągnikiem działa jest Sd.Kfz 7 (miettlere Zugkraftwagen 8t), ale nie widzę powodu dla którego Sd.Kfz 9 nie miałoby pociagnąć działa. W końcu chyba dało by radę :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 21:03

Ale lama jestem :mrgreen: właśnie coś taki duży się wydawał :P To pójdzie na famo, a macie jakiś pomysł na drugi pojazd? Ten na którym będzie silnik? Mam drugie famo, albo einheits'a. :) A co do ciągnięcia to jeszcze coś wymyślę kiedyś :)
Balu
 

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 23:59

Bartek,
IMO montuj spokojnie dźwig na drugim FAMO. Co do pojazdu na który silnik będzie odstawiony, niby może być FAMO jak na Twoich zdjęciach, ale z drugiej strony dwa w zasadzie takie same pojazdy na dioramie nie będą zbyt ciekawie wyglądać ( zwłaszcza że i Tygrys ma podobne gabaryty ). Lepiej ustaw ciężarówkę, ale raczej Opla niż 'ajhajca'. Może nawet Maultiera od Rodena z lekko przygiętym od ciężaru podwoziem?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » wtorek, 3 czerwca 2008, 00:43

Sherman napisał(a):Bartek,
IMO montuj spokojnie dźwig na drugim FAMO. Co do pojazdu na który silnik będzie odstawiony, niby może być FAMO jak na Twoich zdjęciach, ale z drugiej strony dwa w zasadzie takie same pojazdy na dioramie nie będą zbyt ciekawie wyglądać ( zwłaszcza że i Tygrys ma podobne gabaryty ). Lepiej ustaw ciężarówkę, ale raczej Opla niż 'ajhajca'. Może nawet Maultiera od Rodena z lekko przygiętym od ciężaru podwoziem?


No i to jest myśl :P Tak się więc stanie, pozostaje kwestia malowań ... Mam jeszcze tigera E z zimmeritem, ale on ma klapę silnika odlaną razem z resztą, ale w sumie do zrobienia :mrgreen: Chyba jego wezmę :->
Balu
 

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Sherman » wtorek, 3 czerwca 2008, 02:55

Z malowaniem można poszaleć. Tygrys może być już wymalowany na piaskowo, ale starsza wersja bez zimmeritu, a FAMO jeszcze wymalowane panzergrau, takie już 'spracowane'. A jak szaleć to szaleć, ciężarówka może być panzergrau popaćkana na piaskowo. Obsługa też może mieć mieszane sorty mundurowe. A cała dioramka utrzymana w klimacie gorącego stepu ( wyschnięta trawa, pyląca polna droga ). w takiej sytuacji FAMO może być szare ale bardzo silnie zapylone. Dobra możliwość to popracowania nad pyłem i wszelkimi brudami od smarów, olejów itd.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » sobota, 7 czerwca 2008, 00:53

Układu jak na zdjęciu nie da się uzyskać, ponieważ dźwig ma za mały zasięg do tyłu:

Obrazek

Wymyłem i rozebrałem tygrysa z revella, teraz czas na poprawki. Za Maultiera robi chwilowo Blitz z italerii :) Co do układu to nie pasuje mi ustawienie Maultiera i nie wiem co z kettenkrad'em. Mam pytanie, co z klapą silnika? rurami do filtrów i filtrami?

Obrazek
Balu
 

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez spiinacz » sobota, 7 czerwca 2008, 02:20

Balu napisał(a):Układu jak na zdjęciu nie da się uzyskać, ponieważ dźwig ma za mały zasięg do tyłu


Długość tego ramienia była regulowana. Widać to na pierwszych zdjęciach. Aktualnie mam na warsztacie Famo z tym dźwigiem ale w 1/35 i ramię jest już regulowanie. dlatego proponowałbym je Tobie przerobić ewentualnie wykonać od podstaw.

Obrazek



Obrazek
źródło: zbiory własne
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00
Lokalizacja: Poznań `84


Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » niedziela, 8 czerwca 2008, 14:55

Dzięki wielkie, życie mi ratujecie :P

Mała aktualizacja:
Platforma od CMK to tragedia, jest masakrycznie krzywa, a błotniki to pomyłka :) Więc robię "samogon": :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj łatanie Tigera:
Obrazek

Obrazek
Balu
 

Re: Tiger, Famo, Maultier + dodatki - 1:72

Postprzez Balu » sobota, 14 czerwca 2008, 00:03

Zabawy ciąg dalszy, w komorze silnika zostało już TYLKO kilka drobiazgów, a potem zabieram się za tył :mrgreen:
Zdjęcia trochę wyolbrzymiają błędy, których nie będzie na pewno widać po malowaniu gołym okiem :lol: Tylko nie śmiać się zbyt głośno :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Balu
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości