sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez klocek » niedziela, 15 czerwca 2008, 21:40

Ciąg dalszy prac.
Wymieniony zasobnik na bibeloty z plastikowego na blaszany. Poprawione fotele. Koła przednie pozbawione śmiesznego cypelka imitującego śróbę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano niedziela, 15 czerwca 2008, 21:43 przez klocek, łącznie edytowano 1 raz
klocek
 

Reklama

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Patryk » poniedziałek, 16 czerwca 2008, 10:07

dlaczego oparcia foteli są tak grube??,płyta ryflowana na podłodze też jakaś dziwna.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Bathin » poniedziałek, 16 czerwca 2008, 10:55

Patryk napisał(a):dlaczego oparcia foteli są tak grube??,płyta ryflowana na podłodze też jakaś dziwna.

A że sciany są pancerne niczym w Tygrysie to już Cię nie dziwi ?

Klocek, litości, weź tego gniota wyrzuć, szkoda Twojej roboty, bo efekt mizerny.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Claoodiush » poniedziałek, 16 czerwca 2008, 11:23

Bathin napisał(a):Klocek, litości, weź tego gniota wyrzuć, szkoda Twojej roboty, bo efekt mizerny.


Pracuj, pracuj... Jeżeli sprawia ci to radość, ćwicz.
Chociaż niestety, faktycznie krzywo i niedokładnie ci wychodzi...
Swoją drogą wnętrze z zestawu ESCI ma się nijak do wnętrza prawdziwego pojazdu...
Avatar użytkownika
Claoodiush
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:32
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Sherman » poniedziałek, 16 czerwca 2008, 23:11

Bathin... litości, możesz sobie odpuścić komentowanie modeli w 72? Jak by nie był zrobiony to zawsze piszesz że to syf dziadostwo a winna jest skala.

Klocek, widzę że walczysz i fajnie. Tylko zabieraj się do tego z głową ;) Masz jakąś dobrą dokumentacje do modelu? Model ESCI ma braki i spore uproszczenia, ale da się z nim powalczyć. Oparcie ze stelażem na karabiny wygląda bardzo fajnie. Niestety fotele są tragiczne :( i ani ciut nie przypominają tych z Sdka. Swoją drogą to kierowca w 250 praktycznie leżał więc jego oparcie powinno być mocno pochylone. Same oparcia też nie są jakoś najlepiej uformowane.
Osobiści radziłbym Ci wyciąć podłogę i zrobić ją od nowa ( nie powinna być w całości ryflowana, powinna też być niżej osadzona ). Podobnie jak chodzi o koło - tu niestety za dużo zrobić się nie da bo ESCI dało jakiś niepodobny do niczego badziew.
Teraz wyszedł model ACE, nawet 10tka jest już zapowiedziana, ale łatwiej będzie coś wyrzeźbić ze starej włoszczyzny ;)

Pozdrawiam
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez klocek » wtorek, 17 czerwca 2008, 20:45

Dziękuję za szczere komentarze. Dokumentacji do wersji /10... nie mam wcale. Kilka zdjęć wnętrza z jakichś relacji co znalazłem na necie. Żadnych oryginałów. Staram się coś uciułać porównując wnętrza innych wersji(zdjęcia też głównie z relacji). Więcej zdjęć mam samego pak36 tylko, że było kilka różnic między tym "oryginalnym" a zamontowanym na sdeku(np. celownik niżej). Co do siedzeń jeśli macie jakieś pomysły to jestem otwarty. Próbowałem wykonać inne sprężyny ale wyszły jeszcze gorzej. Może zrezygnować ze sprężyn lub "namalować" wikolem?
Z podłogą na tym etapie prac będzie ciężko... Na zdjęciach nie widać ale poprzyklejałem już elementy przedziału silnikowego.

Tu jeszcze tablica rozdzielcza i krzywa szafka(chyba wogole jest zle zrobiona ale nie mam dokładnych zdjęć).
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
klocek
 

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Akahoshi » wtorek, 17 czerwca 2008, 20:54

klocek napisał(a):Co do siedzeń jeśli macie jakieś pomysły to jestem otwarty. Próbowałem wykonać inne sprężyny ale wyszły jeszcze gorzej. Może zrezygnować ze sprężyn lub "namalować" wikolem?

Tu nawet nie chodzi o sprężyn. Raczej o "ramę". Jest stanowczo za gruba. Powinieneś wykonać ją z cieńszego drutu...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Sherman » środa, 18 czerwca 2008, 01:52

Jeśli chodzi o siedzenia, tak jak napisał Artur, to niestety wina ramy oraz całego ich kształtu niestety.
Ta skrzynia którą zrobiłeś nie przypomina niczego :-/
Zaczepy na karabiny które chwaliłem... powinny być zakryte jakąś płachtą, same karabiny wisiały po drugiej stronie. Do końca tygodnia, może nawet do piątku postaram się o materiały dla Ciebie, mam 3 zdjęcia wnętrza /10.
Jeśli podłogi nie da się już ruszyć, a z tego co zauważyłem i zawieszenie gąsienicowe jest już zafiksowane... odpuść mu, bo napracujesz się a efekt zbyt ciekawy i tak nie będzie.

Jednak się nie poddawaj :D Kup sobie nowego Sdka od ACE. Model to co prawda shortrun, ale przynajmniej ma fajniej zrobione wnętrze, lepsze koła. Albo kup drugą Italerkę, /8 albo /3 i przełóż tylko armatkę. Wnętrze zrobisz od nowa, poprawisz zawieszenie gąsienicowe i będzie wyglądało alles gites :) Inaczej szkoda Twojej pracy bo widać że potencjał masz i możesz podłubać coś fajnego, ale w tym modelu już paru rzeczy nie przeskoczysz.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: sdkfz 250/10+"?" 1/72 cd.

Postprzez Akahoshi » środa, 18 czerwca 2008, 06:27

Tak powinny wyglądać siedzenia w Twoim pojeździe.
Obrazek
Źródło: własne zbiory
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości