Land rover w 1/72- pytanie

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Land rover w 1/72- pytanie

Postprzez Michał Janik » niedziela, 20 lipca 2008, 18:21

Witam. Kiedyś , jeszcze na starym PWM chciałem rozkręcić projekt falklandzki. Udało się średnio, ja w każdym razie kończę Harriera Gr Mk.3 i pomyśłałem, że warto byłoby mu jakieś towarzystwo "obstalować. No i mam pytanie. Po pierwsze, czy znacie może modele Landrovera w 1/72 (lub 76) . Z tego co wiem, to właśnie się ukazał Airfix i JB models. CZy wiecie może coś na ich temat, do czego to w ogóle podobne, który lepszy, czy jakiś in-box w sieci się znajduje etc? Tak poza tym, to jeszcze interesowałoby mnie, czy są jakieś figurki Anglików z lat '80 w 1/72 i np. jakieś armaty?
DZięki serdecznie i przepraszam, jeśli moje pytania są jakies od czapy, ale ja ogólenie bardziej w "skrzydlakach" siedzę.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:36 przez Michał Janik, łącznie edytowano 1 raz

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

Re: Landrovery w 1/72- pytanie

Postprzez Daniel-Martola » niedziela, 20 lipca 2008, 18:24

Airfix pakuje JB. To nie są różne modele. Pakuje również JB modelowe armatki brytyjskie 105mm.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Landrovery w 1/72- pytanie

Postprzez Sherman » niedziela, 20 lipca 2008, 22:55

Poniekąd są ;o) bo obok modelu JB pakowane przez Airfixa jest jeszcze ich własny Defender z zestawu z Bloodhoundem. Ten drugi to wersja z krótką ramą, JB robi 'długiego', oba to 76 i dość uproszczone modele choć zdecydowanie Airfix ustępuje JB.
W 72 ciekawą alternatywą mogą być niezłej jakości die-casty firmy Hongwell/Cararama. Oferują kilka odmian Landrowerów w tym nadające się na Falklandy. Jakość jest całkiem dobra pomimo, że są to zabawki, jedyny problem to kółka i osie ( kółka nie specjalnie przypominają oryginały uproszczone są resory i osie ).
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Landrovery w 1/72- pytanie

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 21 lipca 2008, 08:57

DZięki za bardzo cenne informacje. Ostatecznie można montować koła od Airfixa do die-casta, jak sądzę. Teraz tylko pozostaje mi poszukać gdzieś tych modelików. Widzę, że coś jest na allegro, a czy one są sprzedawane w również w jakichś sklepach modelarskich, czy raczej zabawkowych, np w W-wie? Jeszcze jedno , czy te die-casty są z plastiku, czy z metalu (łatwiej byłoby je nieco "przerzeźbić", np. drzwi otworzyć, gdyby były z plastiku).
Wydaje mi się że taki egzemplarz powinien być odpowiedni:
Obrazek
(obrazek ze strony :http://photofile.name/users/appo/95040157/96430794/#breadcr )

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Land rover w 1/72- pytanie

Postprzez Sherman » poniedziałek, 21 lipca 2008, 16:18

Karoseria jest odlana z metalu, podwozie i wnętrze to plastik.
Co do ich dostępności - niestety u Nas bywają z tym problemy. W Krakowie to widziałem je w kiosku Ruchu :shock:
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Land rover w 1/72- pytanie

Postprzez Michał Janik » czwartek, 24 lipca 2008, 13:34

Gdyby ktoś jeszcze poszukiwał modeli firmy Cararama, to spory wybór mają w Warszawie w Chematicu (np. Willysy, Hummery)a dystrybutorem jest firma Intercobo z Łodzi. http://www.interkobo.pl/main.php?page=about , a tutaj można obejrzeć wzory:
http://photofile.name/users/appo/950401 ... 4/#breadcr

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Land rover w 1/72- pytanie

Postprzez cruenzo » wtorek, 29 lipca 2008, 22:01

hehe...tak się składa że kolekcjonuję te samochody z cararamy. co ciekawe...bardzo duży ich wybór mieli w Jankach w...Elektro World...tak, tak...w tym markecie z elektroniką!
Oprócz tego jest ich trochę w Galerii Ursynów w sklepie modelarskim. Oczywiscie pokazują się też na Allegro
cruenzo
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości