Warsztat zbiorczy Panzera

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Warsztat zbiorczy Panzera

Postprzez Panzer » poniedziałek, 3 marca 2014, 11:01

Ponieważ znudziły mnie standardowe warsztaty postanowiłem spróbować patentu kolegów z warsztatem zbiorczym. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Co roku, mam problem z dokończeniem modeli, które zaczynam robić. Głównie z powodu chęci złapania jak największej ilości srok za ogon, a co za tym idzie fatalnej organizacji prac w warsztacie i długich przestojów związanych ze zmęczeniem modelarskiego materiału. W związku z tym w tym roku postanowiłem, że określę sobie modelarskie cele zawczasu i zrobię plan, by na koniec roku cieszyć się z powiększenia swojej kolekcji o kilka ciekawych pojazdów. Po wglądzie w swój magazyn ręce trochę mi opadły, bo chciałem zbudować dosłownie wszystko. W końcu po walce z samym sobą zdecydowałem się na różnorodność, tak abym w momencie znużenia jednym projektem mógł z animuszem przystąpić do kolejnego. W związku z tym w grupie wybranych modeli znalazły się pojazdy kołowe i gąsienicowe, państw Osi i Aliantów, z Europy, Afryki i rejonu Pacyfiku oraz jeden pojazd polski. Oto wybrańcy:

1. Chevy z LRDG, Dragon 1:72 - a właściwie dwa. Stwierdziłem, że zrobię winietkę z dwoma pojazdami, z których jeden będzie załadowany jak cygański tabor, a drugi będzie miał zamontowanego lewisa na stojaku. Na modelu Dragona powieszono tyle psów, że mógłby robić za schronisko. Niestety większość psów była bardzo zasłużona. Mam zamiar wykorzystać zestawy kół Haulera, blachy z tej samej firmy i zestaw z manelami z Black Doga. Figurki to znane wszystkim zestawy z Milicasta.

Obrazek

2. BT-42, UM 1:72 - model miał brać udział w konkursie pancernym w roku ubiegłym, ale niestety, w/w czynniki spowodowały, że model nie doczekał się finału. Ponieważ jest to konstrukcja niezmiernie ciekawa (i niezmiernie nieudana), zawsze chciałem go zbudować.

Obrazek

3. Sd.Kfz. 232 Fu, Dragon 1:72 - zawsze chciałem zbudować model tego pojazdu z anteną radiową. Niestety moja potyczka z modelem Rodena zakończyła się klęską. Na szczęście Dragon poratował o wiele lepszą miniaturą, której jednak trzeba bardzo pomóc by wyglądała tak jak powinna.

Obrazek

4. Typ 97 Chi-Ha, Dragon 1:72 - ostatni "Japończyk" do mojej kolekcji. No i to fantastyczne malowanie! Trudno takiego arlekina nie mieć na swojej półce.

Obrazek

5. Fiat 508 Łazik, IBG 1:72 - model kupowali wszyscy, po dwie sztuki, lub nawet po pięć. Do tej pory widziałem chyba tylko dwie galerie Łazika. Czas to zmienić. Tym bardziej, że Scibor Miniatures zapowiedziało do niego zestaw figurek.

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez MarJa » poniedziałek, 3 marca 2014, 12:43

Też tak mam z tym niekończeniem i znużeniem...
Świetny wybór tematów.
Z przyjemnością będę obserwował.
Powodzenia w 2014,
M
Avatar użytkownika
MarJa
 
Posty: 237
Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2012, 13:07

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Sherman » poniedziałek, 3 marca 2014, 19:30

Mam cichą nadzieję, że do esdeka przewidujesz malowanie z Afryki, z okresu kiedy były wymazane błotem ;o)

Do Fiata szczerze polecam Ci kupić blaszkę Parta, jest tam kilka detali które zdecydowanie poprawią wygląd tego modelu (choć do ideału nadal mu sporo brakuje). Ja ze swoją sanitarką utknąłem bo mi gdzieś wcięło silnik :F

Chevroleta też jestem ciekaw, sam parę mscy temu kupiłem sobie jednego... chyba tylko dlatego że był na wyprzedaży i nie kosztował prawie 70zł :P
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Sherman » sobota, 8 marca 2014, 08:38

Wyciągnąłem Cheviego, zacząłem porównywać ze zdjęciami. No jest "ciekawie". Projektanci modelu Dragona chyba bazowali na 35tce tamki, bo podobnie jak w wypadku większego brata mamy model wersji radiowej. Główne różnice zewnętrzne to klocek wewnątrz skrzyni, klapa w prawym boku, węższa skrzynia za głową kierowcy/pasażera i przeniesienie płyt PSP na jedną burtę (lewą), na prawej zaś na górze powinny być tyczki do anteny. Z tego co znalazłem w patrolu był jeden taki pojazd, więc będziesz musiał jednego samochoda przerobić lekko.

Jeśli wybierzesz malowanie patrolu "R" to wozem radiowym na pewno nie był R4 (ani R5 i R6). Kalka z nazwą własną też raczej nie pasuje do wozu radiowego. Przy okazji patrol "R" miał na masce inny znaczek, którego nie ma na kalkach Dragona. Na razie wychodzi mi na to że patrole "R" miały pojazdy w całości malowane na piaskowo, przynajmniej te znane ze zdjęć.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » poniedziałek, 17 marca 2014, 20:30

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez gumowy01 » czwartek, 20 marca 2014, 09:04

Te koła z Haulera są co tu dużo mówić rewelacyjne, znakomicie podniosą wartość modelu. Przy okazji porównywałem je do kółek z Model Transa i muszę powiedzieć że te też nie za bardzo się nadają do tego pojazdu (są tylko nie co lepsze od zestawowych z Dragona). Ja w planach mam Forda F-30 na bazie modelu IBG z polskim Boforsem 37 mm z patrolu Y najprawdopodobniej wóz nr 7
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 01:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » piątek, 21 marca 2014, 20:33

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » niedziela, 23 marca 2014, 18:46

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Sherman » niedziela, 23 marca 2014, 19:23

Polisz pliz ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » niedziela, 23 marca 2014, 21:20

Polisz nie będzie bo na różne fora wrzucam i na FB, więc musi być internazionalle
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » niedziela, 6 kwietnia 2014, 22:21

Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » wtorek, 8 kwietnia 2014, 20:19

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » sobota, 19 kwietnia 2014, 18:49

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez mysiek13 » wtorek, 22 kwietnia 2014, 09:13

Pięknie to wszystko wygląda - i modele i relacja, bardzo takie lubię :D

Jak się "washuje" tymi olejnymi emaliami AK? Masz długi czas na poprawki, podobnie zachowuje się jak inne emalie (Humbrol np.) ? i dla mnie najważniejsze - mocno "wonieje"? :mrgreen:
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: Warsztat zbiorczy Panzera na rok 2014

Postprzez Panzer » wtorek, 22 kwietnia 2014, 10:54

Wonieć wonieje, ale nie jest to jakiś zabójczy zapach. Jeżeli użyjesz do rozcieńczania bezzapachowej terpentyny to śmierdzi już bardzo słabo. Czasu na poprawki masz kupę. Ja tutaj jakoś nie przejmowałem się dokładnym wycieraniem washy, bo i mało co będzie widać. Generalnie na matowych farbach trzeba wycierać szybko bo wsiąka w akryl, na satynie już mniej i można spokojnie korygować. Na połysku to nawet jak wyschnie to można zmyć raz-dwa pędzelkiem namoczonym w rozcieńczalniku.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości