Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez RAV » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 16:21

Moim zdaniem zdjęcia z pojazdem i to z budynkiem nie mają ze sobą nic wspólnego.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez Adam » wtorek, 9 grudnia 2014, 11:15

Zdjęcie Kruczej choć nie ten adres ale "plener" z czasu powstania.

http://warsawid.blogspot.com/search/label/Krucza

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez wosiek12 » wtorek, 9 grudnia 2014, 17:14

Adam napisał(a):Zdjęcie Kruczej choć nie ten adres ale "plener" z czasu powstania.

http://warsawid.blogspot.com/search/label/Krucza

Adam.

Dzięki Adamie. Te zdjęcia znam. Niestety są one jak widać z późniejszego okresu gdy już panował chaos i porzoga :(
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 22:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez wosiek12 » piątek, 12 grudnia 2014, 01:21

Ostatecznie zrezygnowałem z próby odtworzenia kamienicy, bo i tak prawdopodobnie odbiegała by od rzeczywistości. Dlatego brniemy dalej.
Żeby trochę urozmaicić monotonię elewacji budynku, bawiąc się w "kamieniarza" dorobiłem ... balkonik

Obrazek

Potem zmieniłem się w ogrodnika i posadziłem drzewko i przyciąłem dół elewacji likwidując stopień wejściowy do budynku. Aktualnie po złożeniu na sucho podstawka wygląda tak

Obrazek

cdn...
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 22:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 12 grudnia 2014, 03:06

Co to za kółko w bruku?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez greatgonzo » piątek, 12 grudnia 2014, 03:35

Zdjęcia kamienicy pokazują naturalne proporcje elewacji odzwierciedlające konstrukcję budynku. Proporcje w modelu są bardzo ryzykowne. Brak jest na zdjęciu elementów pokazujących skalę, ale może być bardzo trudno się tu obronić.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez Sherman » piątek, 12 grudnia 2014, 04:33

greatgonzo napisał(a):Zdjęcia kamienicy pokazują naturalne proporcje elewacji odzwierciedlające konstrukcję budynku. Proporcje w modelu są bardzo ryzykowne. Brak jest na zdjęciu elementów pokazujących skalę, ale może być bardzo trudno się tu obronić.

Niestety gotowce od tm diorama mają proporcje dalekie od rzeczywistych budynków (przynajmniej te które sam miałem) więc raczej trzeba by dziergać od zera. Ale to już od Wośka zależy czy mu się będzie chciało. Pozostaje też kwestia że odtworzony oryginalny budynek zwyczajnie zdominuje podstawkę z FAIem, a chyba nie o to chodzi.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez wosiek12 » piątek, 12 grudnia 2014, 09:33

piotr dmitruk napisał(a):Co to za kółko w bruku?

Na znaczek jak przy Unic-u.
Sherman napisał(a):
greatgonzo napisał(a):Zdjęcia kamienicy pokazują naturalne proporcje elewacji odzwierciedlające konstrukcję budynku. Proporcje w modelu są bardzo ryzykowne. Brak jest na zdjęciu elementów pokazujących skalę, ale może być bardzo trudno się tu obronić.

Niestety gotowce od tm diorama mają proporcje dalekie od rzeczywistych budynków (przynajmniej te które sam miałem) więc raczej trzeba by dziergać od zera. Ale to już od Wośka zależy czy mu się będzie chciało. Pozostaje też kwestia że odtworzony oryginalny budynek zwyczajnie zdominuje podstawkę z FAIem, a chyba nie o to chodzi.

Proporcje są do przyjęcia. Wysokość pomieszczeń to ok. 3,0m (kamienica w której mieszkam to 3,15),okna 1,0x1,7m ( 0,90-1,30x160-1,80), brama wejściowa 1,10x2,70m, brama wjazdowa 4,00x2,80m, wysokość balustrady dorobionego balkonu to 0,90m czyli według "starych" norm. Z drugą częścią wypowiedzi Kolegi Sherman-a jak najbardziej się zgadzam tym bardziej, że odtworzenie pierwowzoru na podstawie dostępnych zdjęć i tak musiało by być częściowo "domyślne".
Obrazek
______________________
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wosiek12
 
Posty: 598
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2013, 22:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez greatgonzo » piątek, 12 grudnia 2014, 13:11

Mówiłem, że będzie trudno obronić. Teraz już wiem, że się nie da.
Wiadomo, że wszystko w gestii autora, ale mam pytanie do Shermana.
Czy wykonanie pojazdu lub figury o zepsutych proporcjach w celu ratowania kompozycji dioramy jest dopuszczalne? Jeśli odpowiedź akurat brzmiałaby 'nie', to jakie są kryteria wyboru elementów, które można zdeformować?
Od dawna ciekawi mnie ta kwestia.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez ewpiga » sobota, 13 grudnia 2014, 15:27

greatgonzo napisał(a):Jeśli odpowiedź akurat brzmiałaby 'nie', to jakie są kryteria wyboru elementów, które można zdeformować?

Nie ma żadnych, to pozorny konflikt interesów między odwzorowaniem szczegółów w modelach a ilością miejsca potrzebną na stworzenie mini makietki. Gotowe modele pojazdów 1:72 zazwyczaj nie są bogate w detale. Podobnie gotowe zestawy budynków to minimalistyczna precyzja. Skoro gotowe modele w pewnym stopniu posiadają deformacje, a jak wiemy głównym celem modelarzy jest zabawa z modelami nie zaś przedstawienie w jak najwierniejszym oddaniu szczegółów pierwowzoru, to sam fakt wiedzy o czymś takim decyduje o tendencji rozwiązywania problemu ograniczając się do tworzenia mało skomplikowanej konstrukcji przestrzennej./myślałeś inaczej?/
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pojazdy Powstania Warszawskiego - 1:72 zbiorczo

Postprzez Sherman » sobota, 13 grudnia 2014, 17:02

ewpiga napisał(a):Gotowe modele pojazdów 1:72 zazwyczaj nie są bogate w detale.

Owszem, te z lat 80tych.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości