Renault FT-17 z działkiem 37 mm 1:72 Ftf

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Renault FT-17 z działkiem 37 mm 1:72 Ftf

Postprzez Michal » niedziela, 24 maja 2015, 12:14

Zaczynam dłubać takowego "polskiego Francuza" lub jak ktoś woli "francuskiego Polaka". Malowanie będzie polskie, wrzesień 1939 (pudełkowe, podeprę się również zdjęciami "afgańskiego" FT z Muzeum WP - fotki są dostępne na http://www.muzeumwp.pl/galerie/180,-822 ... eum-wp.php ). Oczywiście jeżeli wrzesień 1939 to bez numerów i symboli. Planowane farby:
zielony - akrylowy Model Master 4734 Medium Green
piaskowy - Pactra A25 Armor Sand
brązowy - Pactra A103 RotBraun

Większość modelu pomalowana Pactrą A25 Armor Sand. Spód i wewnętrzna strona strona podwozia - akrylowy Model Master 4734 Medium Green (zielony był podstawowym kolorem kamuflażowym, założyłem że akurat tam plam piaskowych i brązowych nie będzie). Gąsienice pomalowane mieszanką czarnego i gun metalu - po pomalowaniu widać że będzie trzeba jeszcze miejscami doszlifować ślady po podziałach formy i kanałach wlewowych. Zespół "koła i gąsienice" nie przyklejony (przykleję po malowaniu kamuflażu na kadłubie żeby mieć dobry dostęp do jego dolnej części), dlatego na części fotek geometria podwozia wygląda źle.
Model będzie wymagał dość wyraźnego washa żeby podkreślić podziały blach - jaki kolor radzicie? Typowo stosowałem brąz van Dycka ale obawiam się że w rejonach brązowych plam kamuflażu nie będzie się odcinał...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Renault FT-17 z działkiem 37 mm 1:72 Ftf

Postprzez Michal » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 17:37

Prac ciąg dalszych. Zamontowane wszystkie elementy zestawowe, zrobiony kamuflaż, pomalowane narzędzia. W wydechu złamała się oryginalna rura wydechowa, dorobiłem z drutu 0.5 mm. Nad malowaniem wydechu jeszcze trochę popracuję. W kolejny etapie - wash, najprawdopodobniej brąz van Dycka. Kupiłem łańcuszek, zastanawiam się nad jego kolorem. Czołg z MWP ma żółty, ale czy bliżej rzeczywistości nie będzie naturalny kolor stali lub zielony z wytarciami? Nie bardzo wiem jak łańcuchy były mocowane, żeby nie wlazły w gąsienice - poradzicie coś?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Renault FT-17 z działkiem 37 mm 1:72 Ftf

Postprzez Michal » sobota, 13 czerwca 2015, 17:23

Doszedł wash, trochę popracowałem nad tłumikiem. Jeszcze łańcuch (chyba zdecyduję się na zielony miejscami powycierany do stali), wytarcia (zwłaszcza na gąsienicach) i brudek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Renault FT-17 z działkiem 37 mm 1:72 Ftf

Postprzez Michal » piątek, 3 lipca 2015, 16:34

Skróciłem wydech, pociągnąłem matem, dodałem łańcuch i brudek z suchych pasteli. Efekt finalny w galerii viewtopic.php?f=170&t=78369
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości