Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez Michal » sobota, 13 lutego 2016, 16:34

jarekk wielkie dzięki! Zakładając że egzemplarze których zdjęcia wrzuciłeś mają poprawne kolory to mój brązowy jest rzeczywiście mocno za jasny. Zwłaszcza że zielony mam z grubsza trafiony (wzorując się na FT-17 z MWP), czyli nie chwyci wariant "wypłowiały na słońcu". W takim razie Pactra A105? Pociągnę cienką warstwą brązowe plamy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tak patrząc na FT-17 z MWP http://www.muzeumwp.pl/galerie/180,-8222-czolg-zwyciestwa---8211--renault-ft-17--8221--w-muzeum-wp.php to mój zielony jest dobry, brązowy za jasny, żółty troszkę za szary.
Obydwa "karaluchy" które wrzuciłeś mają inny odcień zielonego... Jak się na to nałoży kwestię fotek (oddanie kolorów na nich) i kalibracji monitora to z moich marnym widzeniem kolorów (odróżniam fajny, niefajny i pedalski, jak mam dobry dzień to w wersji matowej i błyszczącej) cyrk się robi zupełny. Cóż, im głębiej się w temat wchodzi tym wątpliwości więcej... zwłaszcza że instrukcja od FTF-ów zaleca Flat Earth od Vallejo, co mi najbardziej przypomina Pactrę Earth Red a ta jest jeszcze jaśniejsza...
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez jarekk » sobota, 13 lutego 2016, 17:45

Nie wzoruj się na FT-17 bo on ma dobrane kolory z Wielkiej Wojny a nie 1939 roku!

Biorąc jakąś tolerancję, oba TK są pomalowane bardzo podobnie.
Malowany (choć stary) na wzorniku kolor zielony z kamuflażu wygląda jest kolor marynowanej zielonej oliwki ze słoika w sklepie spożywczym (można sprawdzić nie kupując słoika :) ). Taka oliwka nie jest za zielona i jest jednak jasna.
Możesz jeszcze poszukać C2P pana Rudnickiego. Ma chyba najlepsze kolory.
Na Pactrach nie znam się bo malują mieszając Vallejo.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez Michal » sobota, 13 lutego 2016, 17:57

jarekk kolejny raz wielkie dzieki! Znalazłem C2P o którym piszesz (przyda się i to bardzo, C2P z FTF czeka w kolejce aż FTF wyda do niego 40 mm Boforsa). http://www.muzeumptw.pl/eksponat/ciagni ... yjski-c2p/
Patrząc na fotki wychodzi na to że zielony mam trochę za ciemny (ale chyba w granicach tolerancji), brązowy sporo za jasny, piaskowy ciut zbyt szary. W takiej sytuacji moje wstępne decyzje, z prośbą o pokombinowanie czy są dobre:
1) zielony zostaje, w kolejnych FTF-ach raczej też się będę go trzymał
2) brązowy - nałożę filtr z mocno rozcieńczonej Pactry A105 (albo odpowiednika Vallejo) czyli Schokoladenbraun
3) piaskowy zostanie jak jest, w kolejnych modelach też - wygląda jak nieco wypłowiały
Czy możesz podać jakich Vallejo używasz przy malowaniu polskich pojazdów z września 1939? Odpowiedników z Pactry poszukam na własną rękę.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez jarekk » sobota, 13 lutego 2016, 18:00

Brązowy mam jednoskładnikowy ale zień i pasek to mikstura 2 lub 3 kolorów, w zależności jak się spieszę.
Na moje oko w monitorze piasek może być. Zieleń jest za ciemna i za zielona. Ten kolor był oliwkowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez Michal » sobota, 13 lutego 2016, 18:07

OK. Brązowy jednoskładnikowy czyli jaki numerek (nazwa) Vallejo stosujesz? Zielony - nałożę filtr z jasnej oliwki (Pactra A30 Olive Drab) i powinno być lepiej.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez jarekk » sobota, 13 lutego 2016, 18:34

Stawiam na 70.822, bo na butelce już nic nie da się odczytać.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez Michal » środa, 17 lutego 2016, 19:21

Przemalowany, usiłowałem dopasować kolory wg. fotek odrestaurowanego C2P. Zielony Pactra A34 Artillery Olive, brązowy Vallejo 70.822 German Camo Black Brown. Miejscami nieco się świeci bo farba jeszcze nie doschnięta. Oczywiście bez drobnych poprawek malarskich nie obejdzie się. Przemalowywanie "na jaśniej" to jednak ciężka robota... Ale kolory chyba lepsze?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez jarekk » środa, 17 lutego 2016, 21:26

Teraz zdecydowanie lepsze kolory.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez Voltan » piątek, 19 lutego 2016, 11:34

Ostatnio malowałem TKS lifecolorami do naszej pancerki i wydają się odcienie bardzo trafione.

Ale przy okazji pytanie, jaki kolor miały te sprzęty malowane w całości na "zielono"?
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez Michal » sobota, 20 lutego 2016, 15:50

Voltan - jak mi napisał jarekk jednolicie zielone pojazdy WP po 1935 to RLM81, występujący u producentów (np. Vallejo, Pactra) pod mocno głupawymi nazwami.
Doszedł wash (brąz van Dycka), kurz i błoto (suche pastele), wytarcia (ołówek i srebrna kredka). Efekt finalny w galerii http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=170&t=80798&p=949761#p949761
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF

Postprzez jarekk » sobota, 20 lutego 2016, 21:21

Voltan napisał(a):Ostatnio malowałem TKS lifecolorami do naszej pancerki i wydają się odcienie bardzo trafione.


Mam ten zestaw farb i nie widzę istotnych różnic w ich odcieniach a kolorami tego Vickersa.
Poza tym, że w LC zieleń jest lekko za ciemna w porównaniu do kolorów jakie posiadają odrestaurowane C2P, TKS i TK-3.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarekk
 
Posty: 259
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 09:19

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości