7TP dwuwieżowy FTF 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

7TP dwuwieżowy FTF 1:72

Postprzez Michal » wtorek, 31 maja 2016, 15:18

Zacząłem sklejać tytułowe maleństwo. Opis zestawu pominę, jest dość znany. Ogólnie dotyczą go uwagi które zawarłem w wątku warsztatowym z dwuwieżowym Vickersem. Z "kwitów" wykorzystam tomik o 7TP z serii "Wielki leksykon uzbrojenia" i zdjęcia odrestaurowanego egzemplarza zrobione na Operacji Południe w 2011. Co prawda egzemplarz odrestaurowany to wersja jednowieżowa i z późniejszej serii (inny tłumik i tylne płyty pancerne) ale zawsze fotki się przydadzą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak na razie sklejone większe elementy, całość pomalowana Pactrą A25 Armor Sand, gąsienice mieszanką gunmetalu i czarnego, bandaże czarne. Oczywiście poprawek malarskich będzie jeszcze sporo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: 7TP dwuwieżowy FTF 1:72

Postprzez Michal » sobota, 2 lipca 2016, 12:16

Doszedł kamuflaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: 7TP dwuwieżowy FTF 1:72

Postprzez Panzer » piątek, 15 lipca 2016, 08:41

Zastanawia mnie ile jeszcze modeli będziesz musiał złożyć, żeby w końcu któryś był ładnie i estetycznie pomalowany. Naprawdę uważasz, że ten kamuflaż jest OK? Pomijam kwestię doboru kolorów. Chodzi mi o samą estetykę malowania. To co widzę jest, moim zdaniem, niedbalstwem.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: 7TP dwuwieżowy FTF 1:72

Postprzez Michal » piątek, 12 sierpnia 2016, 14:08

Każdy maluje jak potrafi, wychodzi mi pędzlem jak wychodzi. Usiłuję oczywiście jak najlepiej.
Dorobione podpórki błotników i lina holownicza. Drobne poprawki malarskie, wash olejny, brud z suchych pasteli i fusów z kawy mieszanych z wikolem. Wytarcia robione ołówkiem i srebrna kredką. Wyszło jak wyszło, efekt finalny w galerii http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=170&t=82029
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości