[G] ISU-152 (Tamiya, 1/35)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[G] ISU-152 (Tamiya, 1/35)

Postprzez PiterATS » wtorek, 6 maja 2014, 21:01

Witam
Przedstawiam mój ostatni zlepek, którym jest ISU-152 z Tamiyi, w oznakowaniu pojazdu z nieustalonej jednostki, z walk w Berlinie. Znalazłem jedno zdjęcie ISU z tej jednostki, niestety nigdzie nie natrafiłem na informację jaki był jej numer. Nie mniej malowanie jest na tyle ciekawe, że postanowiłem je wykonać. Zresztą Tamiya proponuje właśnie wóz 1151, jako jeden z kilku wariantów oznakowań 8-)
Z dodatków doszła standardowo lufa RB, linka Eureki oraz Friule. Ponadto model uzupełniłem o kilka pomniejszych detali, a w figurkach wymieniłem głowy na żywice Horneta.
Jeśli idzie o samą jakość zestawu, to Tamiya powinna się wstydzić, że wypuściła coś takiego na rynek :x Owszem odwzorowanie detali i pasowanie elementów są wzorowe, ale już jakość tworzywa z jakiego odlano ramki to jakaś kpina. Plastik okazał się bardzo miękki, rozwarstwiał się i mechacił przy szlifowaniu :evil: Nie lepiej było z kalkami, które po odklejeniu z podkładu, wesoło zaczęły się rozpadać na drobne kawałeczki :x Cudem udało mi się jednak uratować to co najważniejsze, czyli numery i gwiazdy (pasy i tak już na początku budowy postanowiłem namalować samemu). Wydaje mi się, że te wady dotyczą chyba tylko mojego egzemplarza lub partii modeli, z której pochodzi. Nie zmienia to jednak faktu, że ceniona firma, która za swój model życzy sobie nie mało, bo średnio 170zł, powinna chyba częściej i uważniej sprawdzać poczynania pracowników działu kontroli jakości :roll: No ale jakoś się udało przezwyciężyć trudności i zakończyć budowę :)

Zdjęcia :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pzdr
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: [G] ISU-152 (Tamiya, 1/35)

Postprzez Mierzu » poniedziałek, 26 maja 2014, 22:27

Taki model, takie wykonanie i żadnych komentarzy? Co się z tym forum dzieje? Przepiękny! narobiłeś mi smaku!
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości