IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez Piotrel » poniedziałek, 11 października 2010, 09:58

Po pierwsze chciałbym się przywitać - pierwszy post na forum. Pewnie niektórzy kojarzą mnie z s.PWM, dla tych którzy nie to na imię mi Piotrek, 21 lat, w wolnym czasie sklejam pancerkę 1945>>2011. Na powitanie mała prezentacja moich dotychczasowych prac(tych bardziej udanych). Na początek IS-3 Trumpka(Trzeci,najnowszy, model po powrocie do hobby w październiku 2009r):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
death to tyrants. death to tyrants. send them straight to hell
Avatar użytkownika
Piotrel
 
Posty: 98
Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2010, 09:46

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez ewpiga » czwartek, 14 października 2010, 20:55

Jeśli nie ma komentów to:
1. praca do d*** albo...
2. nie masz znanego nicka albo...
3. trafiłeś na moment kiedy leciała pracka za pracką.......sruuuuu...Twoja przeleciała. ;o)
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez Michal » czwartek, 14 października 2010, 21:08

No to ja dwa słowa, bo IS-y i pochodne lubię.
Generalnie model mi się podoba. Masz jakieś kwity na egipskie wielokolorowe malowanie?
Fajnie wyszła faktura wieży.
Natomiast z gąsienicami warto by trochę powalczyć - robią wrażenie w ogóle nie malowanych.
Nie widzę typowych dla IS-ów wytarć na kołach jezdnych, ale może to kwestia fotek?
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez Czarny » piątek, 15 października 2010, 00:19

Mi paradoksalnie brakuj brudzenia, nie bój się, Egipt to nie tylko piaski pustyni ale również całe masy błocka.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez ewpiga » piątek, 15 października 2010, 09:35

No właśnie...sądzę, że nawet mocne przykurzenie pojazdu suchą pastelą zmieniło by wizerunek na lepszy. /jak masz siły do dalszej twórczości nad tym modelem to warto/
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez Piotrel » piątek, 15 października 2010, 10:07

Dzięki za komentarze:). Mi się po prostu podobają delikatne brudzenia, no i umiejętności jeszcze nie te. W tym modelu skupiłem się na wykonaniu dobrze wyglądających obić i obtarć. Na błocenie i kurzenie też przyjdzie pora. Obtarcia na kołach są ale nie wdać ich na fotkach. Gąski są z zestawu Jsu-122s Dragona więc pomalowane są.
Michal napisał(a): Masz jakieś kwity na egipskie wielokolorowe malowanie?

Kwity na takie malowanie oczywiście mam zgłoś się na PW to podeślę jak wrócę do kraju.
Tak na szybko:
Obrazek
death to tyrants. death to tyrants. send them straight to hell
Avatar użytkownika
Piotrel
 
Posty: 98
Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2010, 09:46

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez ups » sobota, 16 października 2010, 14:55

Hmm..
Sam jestem początkującym w materii modelarstwa ale moim zdaniem kadłub odstaje od wieżyczki czołgu.Oglądając wieże mam wrażenie ,że faktycznie jest to kawał żelaza, ta ciężkość aż bije po oczach . Tymczasem burty i reszta kadłuba wygląda "plastikowo".
Samo malowanie i delikatne kurzenie podoba mi się bardzo.
Pozdrawiam
ups
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez Paweł Leszczyński » czwartek, 21 października 2010, 21:33

Model zrobiony bardzo dobrze, czysto i ładnie, fajnie dobrane kolory, niestety jest nijaki - nie obraź się - IS jest naprawdę porządny ale brak mu tego czegoś co przyciąga. Poszedłeś w zbytni minimalizm (efektów) i realizm - chyba że to było zamierzone.
Przypomina mi trochę mojego "Teciaka" http://s692.photobucket.com/albums/vv281/Leszczu23/T%2034%20wz%201940/ też jest nijaki :)
Na przyszłość proponuję większe kontrasty kolorystyczne, szczególnie w obiciach i wszystkich efektach watheringowych, nie bać się zaszaleć z chemią i efektami.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: IS-3M Trumpeter 1:35 Egipt

Postprzez Piotrel » czwartek, 21 października 2010, 23:04

A tam obrażać. Wręcz odwrotnie :) Więcej takich komentarzy, bo póki co nie wrzucam zdjęć żeby się chwalić tylko żeby się uczyć. Muszę się z Tobą niestety zgodzić że model może się wydawać nijaki, ale to wszystko zgodnie z planem. Jak pisałem na fajerwerki przyjdzie czas, tylko powoli bez pośpiechu. Krytyka mile widziana, byle konstruktywna.
death to tyrants. death to tyrants. send them straight to hell
Avatar użytkownika
Piotrel
 
Posty: 98
Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2010, 09:46


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości