Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez author21 » czwartek, 30 grudnia 2010, 09:32

Bardzo fajny. Obicia i ślady eksploatacyjne nie przesadzone, świetna roslinność.

Ja też uzywam tylko humbroli do malowania, do błota też. Już nieraz za to mi się tu dostało :) Do faktury błota stosuje np cienki piasek, pył, fugę i co mam pod ręką, a kolor to humbrol. Pył mieszany z farbą (kolor nie ważny), chodzi na początku o uzyskanie struktury i przyczepności do modelu. Następnie kolor rzucam już własciwy. Technika mocno rozcieńczona farba nakładana punktowo, pedzel pionowo. Uzupełniam strukturę błota jedynie płukankami z MIG (Abteilung 502). Takie błoto na wannie, to humbrolami właśnie świetnie wychodzi :).

Nie ma jedynie słusznej drogi do osiagniecia celu. Poza tym humbrola nie musisz utwardzać zadnym fikserem itp, a efekt wygląda identycznie :). Kwestia wprawy manualnej, żeby nie przedobrzyć.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Reklama

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » czwartek, 30 grudnia 2010, 11:27

Dziękujęza komentarze.
Ja zgodzę się z kolegami w zakresie że nie ma idealnych i jedynych rozwiązań gwarantujących sukces na koniec. Sa tylko środki ułatwiające osiągnięcie. Już nie raz pisałem ze znajdezie się ktoś wkrótce kto za pomocą farby do ścian i jakiegoś patentu zrobi kamuflaż żimowy przebijający obecne wynalazki z lakierem do włosów :lol:
To model praktycznie prosto z pudła - powymieniane końcówki osłon narzędziowych na fototrawione i zamiast linek stalowych użyłem linkę od latawca nylonową - gąsienice na przedzie to Magic traki a na pojeżdzie DS. Pocieniłem osłony boczne wieży a dodatkowo są tak pomalowane ze nie widać róznicy grubości między nimi a blaszkowymi na bokach.
Dalaj uważam że modele jeśli nie bawimy się w wierne odtwarzanie replik nie wymagają wielkich inwestycji finansowych a jedynie pomalowania ich z głową. Humbrole, Sidoluks, jak najbardziej, pigmenty to też zacna rzecz - ważne aby eksperymentować ale efekt finalny trzeba ułożyć sobie wcześniej w głowie. Eksperymenty muszą nas do niego doprowadzić. To gwarancja że modelu się nie zepsuje.
pozdro
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez author21 » czwartek, 30 grudnia 2010, 11:58

A jaki zimmerit jest na modelu ? Roslinki to jakaś naturalna roslinność ?
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Marek Naja » czwartek, 30 grudnia 2010, 15:57

Jedynie słuszne drogi są dobre jako pewna baza wyjściowa ale bez szukania nowych dróg nie ma zabawy. Elegancki model zrobiony prostymi środkami i o to chodzi. Zieleń jak zwykle powoduje, że czerwienię się z zazdrości.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Seweryn » czwartek, 30 grudnia 2010, 17:48

rollingstones napisał(a):Dalaj uważam że modele jeśli nie bawimy się w wierne odtwarzanie replik nie wymagają wielkich inwestycji finansowych a jedynie pomalowania ich z głową.

Drukowanymi jako motto sobie zapisać.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2074
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » czwartek, 30 grudnia 2010, 18:08

Sewer daj spokój - nie jestem jakimś Mojżeszem - niech każdy robi tak jak ma frajdę. Okrutnie mnie denerwuje opcja nabijania się nawzajem z siebie i kłótni magazynierów ( składaczy pudełek) lepiaczy efektownych , modelarzy artystów, modelarzy mędrców, modelarzy rozpoczynających a nie kończących, modelarzy teoretyków, modelarzy z misją z czy modelarzy z manifestem. Niech każdy robi to co sprawia mu przyjemność. Po to jest to hobby.
Ave ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez mnowogro » czwartek, 30 grudnia 2010, 19:18

No to Ja poproszę o zaszufladkowanie w kategorii modelarzy wzorujących się na Rollingstonie ;) Ta praca pogłębia tę moją przypadłość - Gratulacje! W wolnej chwili dopiszę więcej merytorycznego komentarza.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Marcin Łukawski » czwartek, 30 grudnia 2010, 22:27

Super Seba...ale figura znacznie ożywiła by scenkę ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez RJ » sobota, 1 stycznia 2011, 08:25

Cóż Sebek, wrażenie średnie - dla czego ?
Brak pracy nad detalem i widać że to czysty odstres..ale raczej nie detalowy a malarski.
Będąc szczerym, nie jest to Twoja wyżyna malarska.
Avatar użytkownika
RJ
 
Posty: 431
Dołączył(a): piątek, 25 września 2009, 17:45
Lokalizacja: Warsiawka

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » niedziela, 2 stycznia 2011, 12:29

Jeszcze raz dziękuję. A z pracy jestem bardzo zadowolony i nie odczuwam aby była poniżej starego poziomu. Ba, uważam patrząc na inne że to na pewno najlepsza Normandia jaką zrobiłem na pojeżdzie.
Miłego
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Patterson » niedziela, 2 stycznia 2011, 23:35

Model na pełnym wypasie. Zapytałbym się z czego liście, ale dostanę po uszach znowu ;o)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez author21 » wtorek, 4 stycznia 2011, 14:15

RJ napisał(a):Cóż Sebek, wrażenie średnie - dla czego ?
Brak pracy nad detalem i widać że to czysty odstres..ale raczej nie detalowy a malarski.
Będąc szczerym, nie jest to Twoja wyżyna malarska.


A ja uważam że malowanie wypas. Nie przesadzone obicia. Nie każdy czołg wyglądał jak sterta jeżdzącego złomu. Obijają mi się w mózgu zdjęcia czwórki z numerem 78.... (nie pamietam) który nie ma żadnych obić i jest w swietnym stanie - chyba własnie z Normandii. Miał na zdjęciach archiwalnych nie naruszony zimmerit i zero obić, czy pognieceń.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Panzer » piątek, 7 stycznia 2011, 11:09

Sebastianie, a u mnie to wygląda tak, że sam model bardzo mi się podoba i jak zwykle dałeś czadu malarsko z wszystkimi obiciami, obdrapaniami, pięknie wyciągniętymi detalami... Ale zaglądam do tego tematu już fyfnasty raz i odnoszę wrażenie, że w porównaniu do poprzednich Twoich prac model jest jakby niedokończony. Szczególnie dół i układ jezdny. Chciałoby się powiedzieć: "Jest super! Dawaj dalej!". No bo jest super, ale mimo wszystko brak mi tego Twojego, firmowego niemal, ostatniego sznytu, który spajał wszystko ze sobą.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez rollingstones » piątek, 7 stycznia 2011, 14:04

Myślę że prostota tej sceny może powodowąć taki odbior - naprawdę nie wiem. Oglądam go - na każdym kole są zarysowania, w środku metaliczne wytarcia - choć foty tego przez cień ekranów nie pokazały, Może to kwestia samej sceneri i braku ubłocenia - wzorowałem się na Matejsonowym modelu Mardera - bardzo spodobał mi się taki eteryczny. Może to wina braku figury - zwykle są w moich pracach. Może uszczegółowij twe wrażenie będzie mi prościej. Zabiorę go dodatkowo do Bytomia - zobaczysz go wtedy na żywo i ewentualnie coś doradzisz. Zrobię do niego jeszcze figurę grenadiera - i tak zanim kupię kompresor bo stary umarł to zajmę się tylko figurami - dobry motyw na przećwiczenie kamuflażu na umundurowaniu.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Panzer IV H Dragon 12 HJ Normandia

Postprzez Yantom » piątek, 7 stycznia 2011, 15:15

Właśnie czytam "Normandię" Beevora i klimaty normandzkie zaczynają mnie powoli wciągać. Będzie się na czym wzorowac bo model zacny.
Cała dyskusja przy tym zaczyna moim zdaniem świadczyć o powrocie w malowaniu modeli do normalności. Nie jest ważne "czym", ważny jest efekt końcowy. Kluczowa w tym jest zachęta Sebastiana
rollingstones napisał(a):ważne aby eksperymentować ale efekt finalny trzeba ułożyć sobie wcześniej w głowie

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości