Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez Stroju » poniedziałek, 21 lutego 2011, 22:18

Na reszcie to skończyłem, po pół roku, głównie przez ten czas leżał na półce...
Produkt Hellera, zachęciły mnie recenzje takie jak: 'spasowanie woła o pomstę do nieba' albo 'tak źle opracowanego modelu nie widziałem nigdy!'...
Niestety zawiodłem się, nie było tak źle... Problematyczne było lekkie zniekształcenie kadłuba, mała ostrość detali. Wciągi tworzywa ulokowały się na układzie jezdnym, całkowicie zasłoniętym więc nie było dużo szpachlowania.
Do tego dokupiłem blachy Eduarda, 14zł a 3 arkusze, więc miałem zadowalający mnie poziom detali a kieszeń pozostała pełna.
Malowanie pudełczane, wedle opisu z Kosowa z 2000 roku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W zasadzie to był poligon doświadczalny do błotkowania, i taki ogólnie model odskocznia.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez TomSven » poniedziałek, 21 lutego 2011, 23:52

Witam,

Świetny model szczególnie brudzenie.Możesz coś powiedzieć na jego temat?

Pozdrawiam Tomek.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez Stroju » wtorek, 22 lutego 2011, 00:02

To papka pigment fixer miga + pigmenty, maczałem w niej pędzel i dmuchałem na niego aerografem i pryskałem na model, podpatrzone u kogoś z forum, ale nie pamiętam dokładnie u kogo, ale jestem mu wdzięczny. ;o)

Jeszcze w ramach uzupełnienia, zdjęcia przed malowaniem:

Obrazek
Obrazek

A brudzenie było luźno inspirowane z tych zdjęć:

http://www.primeportal.net/tanks/jean_t ... ing_field/
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 11:10

Re: Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez author21 » wtorek, 22 lutego 2011, 10:42

Niezły model ! Popraw tylko brudzenie kół. wyglądają jak malowane z aero. Jakby koła w miejscu stały, a cos je ochlapało z zewnątrz. Szczególnie koło z tyłu. Koła powinny być ubrudzone jednolicie mniej więcej, a nie na połowie obwodu.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez spiton » wtorek, 22 lutego 2011, 11:20

Nie obraź się, ale jak zobaczyłem Twój nick i nazwę Leclerc, to sobie pomyślałem, że zobaczę świetny model pięknego pojazdu. A tu ...jak na Ciebie to lipa. Brak detalu.Wiem, że jest blacha, ale brakuje mu wyrazistości.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez imek46 » wtorek, 8 marca 2011, 21:27

spiton napisał(a):Nie obraź się, ale jak zobaczyłem Twój nick i nazwę Leclerc, to sobie pomyślałem, że zobaczę świetny model pięknego pojazdu. A tu ...jak na Ciebie to lipa. Brak detalu.Wiem, że jest blacha, ale brakuje mu wyrazistości.

Powiem szczerze Wojtku, że ja dokładnie te same wrażenie odniosłem. Widziałem kilka zdecydowanie lepszych prac twoich od tego modelu. Dla mnie to wygląda jak gotowiec z wydawnictwa czołgi świata. Mam nadzieję, że się tą opinią nie obrazisz bo cenię sobie twoje modelarstwo.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Leclerc T5, Heller + Eduard, 1:35

Postprzez author21 » środa, 9 marca 2011, 08:54

Na złoznym pojeździe trudno wykonać dobrze ubrudzone, naturalnie wyglądające koła. Leopiej to zrobić przed montażem kół, ewentualni potem całość stonować jednolicie. Ale koło to element obracający się, więc zawsze inaczej będzie niż blacha na górze zabłocone. No chyba że chodziło o efekt stojącego przy drodze pojazdu schlapanego przez innych uzytkowników ruchu :)
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości