GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez el Rozito » czwartek, 17 marca 2011, 14:35

Witam Szanownych Kolegów 8-) .
Dla odprężenia od zmagań w konkursie lotniczym zrobiłem model lotniskowego samochodu cysterny GMC 353. Jako baza posłużył superskładalny zestaw Tamiya, do którego dołożyłem konwersję CMK. Żywice CMK pasowały do Tamki bardzo dobrze lecz niestety z jakością ich wykonania było już gorzej, poszczególne części średnio do siebie pasowały i były pokrzywione czemu zaradziłem (w pewnym stopniu :-/ ) wielokrotnymi gorącymi kąpielami. Jakość detali odwzorowanych na elementach żywicznych również pozostawia wiele do życzenia...
Jest to mój debiut w skali 1/48 jeżeli chodzi o pojazdy pancerne i oczekuję Waszych komentarzy.
Zapraszam do oglądania :-> .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez Konrad .C » czwartek, 17 marca 2011, 14:42

Dla mnie model ten nie jest w pełni ukończony. Jeśli będziesz jeszcze coś z nim robił to teraz czeka Cię tylko frajda. Brakuje mi washa w liniach i drobnych zaciekówm paliwa. Model się błyszczy (może to wina lampy?). Malowałeś go matem? Kalki też trochę się od reszty odcinają.
Debiut udany lecz model trochę przypomina zabawkę.

Czekam na dalsze zmagania. ;o)
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 09:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez el Rozito » czwartek, 17 marca 2011, 14:53

Należy się (wszystkim) słowo wyjaśnienia: Model był robiony na zamówienie i zostałem poproszony o to by był czysty, "w lotniczym stylu" gdyż będzie stał obok samolotów, ja utytłał bym go bardziej :mrgreen: , tylko czy pojazdy na lotniskach były aż takie brudne? Pryśnięty był matem, a błyszczy się od mocnego oświetlenia. Co do kalkomanii to położone są idealnie, a że się odcinają grubością to taka kalkomanii natura. Nie chciało mi się kłaść kilkanaście szlifowanych warstw lakieru by to wyrównać, a najlepiej byłoby zrobić szablony.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez Maikel » czwartek, 17 marca 2011, 22:28

Czysto.
ładnie.
Schludnie.
;o)
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 19 marca 2011, 16:26

Michał, a może by go troszkę utytłać, o ile można by takiego brudaska odszukać na zdjęciach z okresu.
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez el Rozito » sobota, 19 marca 2011, 20:06

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Michał, a może by go troszkę utytłać, o ile można by takiego brudaska odszukać na zdjęciach z okresu.

Na fotkach wyszedł czyściej niż w realu, na zbliżeniach (w porównaniu do 35ki tu królującej ;o) i całe szczęście) zacieki, przebarwienia etc. giną ponieważ zrobiłem je wedle życzenia delikatne. Jak jeździł po betonowym (czy asfaltowym) lotnisku to w ogóle był czysty, a jak po polowym (jednakże też utwardzonym) to się trochę zakurzył jak przykład prezentowany przez ów model :P . Na zdjęciach z okresu to można znaleźć przykłady na każdą przytoczoną tezę na temat brudzenia bądź nie, większości modeli prezentowanych na forum. Tyle. Koń jaki jest każdy widzi... i komentować się nie wstydzi 8-) .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 19 marca 2011, 22:46

el Rozito napisał(a):
Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Michał, a może by go troszkę utytłać, o ile można by takiego brudaska odszukać na zdjęciach z okresu.

Na fotkach wyszedł czyściej niż w realu, na zbliżeniach (w porównaniu do 35ki tu królującej ;o) i całe szczęście) zacieki, przebarwienia etc. giną ponieważ zrobiłem je wedle życzenia delikatne. Jak jeździł po betonowym (czy asfaltowym) lotnisku to w ogóle był czysty, a jak po polowym (jednakże też utwardzonym) to się trochę zakurzył jak przykład prezentowany przez ów model :P . Na zdjęciach z okresu to można znaleźć przykłady na każdą przytoczoną tezę na temat brudzenia bądź nie, większości modeli prezentowanych na forum. Tyle. Koń jaki jest każdy widzi... i komentować się nie wstydzi 8-) .

Skoro tak to nie ma co dyskutować. Koń kiwa łbem na tak. ;o)
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez ROMAN » sobota, 19 marca 2011, 23:13

Model uważam za cacy odtworzony do przeznaczenia. Lotnisko to trudny temat bo modele są dyskretnie zwaloryzowane i przez to nudne w wyobrażeniu o brudzingu. Niemniej, jednej rzeczy mi brakuje a podniosło by ten walor. Pojazd jeżdżący po betonie lub asfalcie jak wspomniałeś powinien mieć mocno zaczerniony bieżnik w oponach na grzbietach od tarcia. U Ciebie oponki są mdłe. Patrze po swoich oponkach i choć opona od jazdy po asfalcie i betonie jest przykurzona to bieżnik jest czarny. Ot takie moje spostrzeżenie z przed sklepu naszego jak patrzę na oponki. Mały szczegół a jednak. Tak z boku patrząc na model i prawdziwe oponki.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 19 marca 2011, 23:28

Kiedy "BAŃKA" zaparkuje w DA-TA? :?:
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez ROMAN » sobota, 19 marca 2011, 23:32

No właśnie, bo chciałbym wybrać się na zakupy a przy okazji zobaczyć na żywca.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez spiton » niedziela, 20 marca 2011, 00:48

el Rozito napisał(a):... czysty - "w lotniczym stylu"

Ten "lotniczy styl" to mnie zawsze bawił. Ale to się zmieni. Oj zmieni....<-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez el Rozito » niedziela, 20 marca 2011, 12:44

ROMAN napisał(a):...jednej rzeczy mi brakuje a podniosło by ten walor. Pojazd jeżdżący po betonie lub asfalcie jak wspomniałeś powinien mieć mocno zaczerniony bieżnik w oponach na grzbietach od tarcia. U Ciebie oponki są mdłe. Patrze po swoich oponkach i choć opona od jazdy po asfalcie i betonie jest przykurzona to bieżnik jest czarny...

Roman, masz rację. Poprawiam oponki, odpalam napęd 6x6 i w przyszłym tygodniu zajeżdżam ciężaróweczką (bo to 48 :mrgreen: ) do DaTa. Jak tylko zaparkuję dam znać... wszystkim zainteresowanym ;o) .

spiton napisał(a):
el Rozito napisał(a):... czysty - "w lotniczym stylu"

Ten "lotniczy styl" to mnie zawsze bawił. Ale to się zmieni. Oj zmieni....<-)).

Pewnie, że się zmieni, już się zmienia i ja swoją rękę w modelach samolotów do tego dokładam, co nie wszystkim się podoba :mrgreen: .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez imek46 » niedziela, 20 marca 2011, 20:30

Jak dla mnie nie odpowiada mi ten kolor. Za bardzo zielony a Oliv Drab wpadał bardziej w brązy.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: GMC 353 Airfield Fuel Truck, Tamiya/CMK, 1/48.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 24 marca 2011, 21:10

Widziałem model. Zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Widać slady eksploatacji.
Można oglądać w DA-TA
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości