Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez Slash » niedziela, 24 lipca 2011, 13:08

Znowu model. Tym razem trochę inna kategoria, trochę inna skala. Do słowa wstępu pozwolę sobie dodać, że jest to model, który otrzymałem od Daniela z Martoli, za co ponownie dziękuję. Korzystając z okazji postanowiłem się pobawić w pancerne techniki.


Sklejony. Trochę putty i extra thin cementu od tamija się przydało:

Obrazek

Smródfercer i Humbrol 113:

Obrazek

Obrazek

Humbrole 93 baza i 74 rozjaśnienia. Próbowałem z tyłu budy cienkie zielone paski kamuflażu domalować, niestety jakoś mi nie szło i zrezygnowałem. Został piaskowy.

Obrazek

Papcianie zacząłem od spodu paki, bardzo mi się spodobało to:

Obrazek

No i reszta. Wymyśliłem z niego jakiś pojazd inżynieryjny zaplecza. Skąpcy do uproszczonej kabiny pożałowali nawet wycieraczki dla pasażera. Ten paten akurat zaczerpnąłem z jakiejś fotki Styera z tą samą zunifikowaną kabiną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To z czego jestem najbardziej zadowolony w tym modelu to po pierwsze rdza na koksowniku i chłodziarce do gazu. Zrobiona metodą na lakier do włosów. Moim zdaniem technika ta najlepsza jest do takich efektów właśnie:

Obrazek

Druga rzecz to obicia. Namalowałem je małym pędzelkiem zwykłym Humbrolem ileś tam. Nawet lepiej malowało mi się trochę gęściejszym niż trochę rozcieńczonym. Jakoś dokładniej mogłem sobie kontrolować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model powstał już jakiś czas temu, ale i dość szybko. Na pierwszej fotce widać w tle kalendarz z październikiem 2010. Bodaj trzeciego dnia tego miesiąca model brał już udział w konkursie w stolicy.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Reklama

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez macius » niedziela, 24 lipca 2011, 13:26

Ładnie wykonany, trzyma poziom - słowem: podoba mi się:). A i opis relacji też niczego sobie:)
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez ROMAN » niedziela, 24 lipca 2011, 13:33

Tytuł wątku poprawił mi humor :mrgreen: ale model dałoby się jeszcze dopieścić. Fajna paka, świetny kociął z obiciami i rdzą. Przeciętne brudzenie opon.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez Slash » niedziela, 24 lipca 2011, 13:40

Co prawda to prawda. Dzięki za opinie. Z tymi oponami trafiłeś Roman w sedno sprawy. Chciałem bieżniki wypełnić jasnym pyłem, piaskiem tak jakby właśnie pojazd przemieszczał się po jakimś placu budowlanym. Próbowałem zrobić to tak jak każe Miguel. Ale nie jak nie chciał brud zostawać w środku tylko się rozsmarowywał po oponie.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez ROMAN » niedziela, 24 lipca 2011, 13:46

Bo to najłatwiej w przypadku pigmentów zrobić tak jak pokazałem na kołach traktora. Na mat zasypać pigment i przetrzeć po okręgu wacikiem zamoczonym w spirytusie (woda też może być). Ma nie być wacik mokry ale wilgotny.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez spiton » niedziela, 24 lipca 2011, 13:54

Model zrobiony z głową. Fajne oponki fajny kocioł, fajna -stonowana kolorystyka.
Tak jak napisał Roman jeszcze można by go dopieścić. Ale to napisał Roman -pancerny super wyjadacz.
Jak dla mnie jest super.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez Slash » niedziela, 24 lipca 2011, 14:26

Dziękuję Panowie. Z tymi kołami próbowałem mniej więcej tak jak piszesz Roman. Tyko, że zamiast markowych pigmentów użyłem pasteli i zamiast spirytusu white spiryta. Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał o za krótkim wale, który nie dotyka skrzyni biegów :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez spiton » niedziela, 24 lipca 2011, 17:06

Bartek, napisz proszę jak działała ta instalacja na drzewo.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez ewpiga » niedziela, 24 lipca 2011, 17:35

Kurteczka.. Slash...wiecznie przekonany byłem, że nie potrafisz sklejać modeli pojazdów ?? "Sztuka jest sztuka" sama w sobie jest w sumie wszechobecna..nawet na fora modelarskie się wkrada. Choć tu zazwyczaj blaknie i traci walory, to czasem potrafi błysnąć w galeriach. Czyli konkretyzując, przy odpowiedniej Daniela motywacji i samozaparciu człowiek może osiągnąć umiejętności, które są w stanie nadrobić to co traci nie mając talentu. Fajny model, a już malowanie kociołka wspaniałe.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez Slash » niedziela, 24 lipca 2011, 18:07

Dzięki Piotrek, naprawdę rozbawiła mnie Twoja opinia :mrgreen:

Seba. To działało tak, że szofer wstawał godzinę wcześniej do pracy. Musiał zaparzyć dużą kawę i pogrzać trochę brykieciki w tym dużym koksowniku za kabiną. Trochę to trwało pewnie, nawet taki prawdziwy duży parowóz długo się nagrzewa. Jak już było dobrze to Holzgas leciał do tej bańki na przedzie, gdzie się chłodził przed podaniem do silnika. No i raz na jakiś czas w jeździe pewnie była przerwa na dorzucenie do pieca. Słowem same problemy, tylko bezołowiowej można w lesie narąbać.

Tutaj współczesna wersja:
Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Opel Blitz na drzewo 1/35 Italeri

Postprzez uki761 » niedziela, 24 lipca 2011, 18:09

Slash napisał(a): Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał o za krótkim wale, który nie dotyka skrzyni biegów :lol:

...męczyło Cię to i sam się przyznałeś :lol:
Fajny modelik ale moim zdaniem brakuje mu brudu - oczywiście w rozsądnych ilościach.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości