JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez JagdPanther » poniedziałek, 19 września 2011, 14:13

Witam wszystkich forumowiczów.To jest "mój pierwszy raz" na tym forum. I od razu przedstawiam Wam mój model, który wykonałem dwa lata temu. Model to JagdPanther late version Dragon 1:35. Do modelu dokupiłem jeszcze blaszki PART, lufę z ABERA, gąski i koła napinające z Friulmodel, aby model reprezentował wersję późną. Model wykonałem w czasie trzynastu miesięcy czego te fotki są dowodem. Życzę miłego oglądania. :D

Zgierz 2011 na konkursie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Reklama

modele polskich samolotów

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez JagdPanther » wtorek, 20 września 2011, 10:29

:-/ Myślałem, że się ktoś zainteresuje tym tematem.
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Przemysław Szymczyk » wtorek, 20 września 2011, 10:48

Ogólnie spoko, acz moim zdaniem efekty są zbyt monotonne, jednolite i nieco przesadzone - na wszystkich powierzchniach pionowych takie same zacieki, na poziomych wszędzie średnio wyglądające kropki. Tak samo wycieki smaru z kół - z każdego koła, lepiej dać za mało, niż za dużo. Ale potencjał jest ;)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 11:24

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Mecenas » wtorek, 20 września 2011, 10:52

Witaj na forum. Nie zrażaj się początkowym brakiem zainteresowania swoją pracą - to o niczym nie świadczy. Jest taki trochę wydłużony sezon po-ogórkowy: uczniowie wrócili do szkół, studenci w końcu zaczęli się uczyć w tym roku a i nikomu raczej obowiązków życiowych nie ubywa. Zaprezentuj proszę inne swoje modele, na pewno jeszcze masz jakieś i nie muszą to wcale być nowości z Twojego warsztatu.

Co do Twojej Jagdpanthery to osobiście mam trochę mieszane uczucia, dlatego do tej pory wstrzymywałem się zabraniem głosu. Zrobiona i pomalowana jest dość starannie, równe warstwy, brak zacieków czy kaszki i farfocli przyklejonych do farby. Z drugiej strony nie do końca rozumiem ideę "brudzenia", bo właśnie nie wiem czy to zacieki brudu zmytego przez deszcze, imitacja mokrej stali czy po prostu brud. Nie widzę też za bardzo wykwitów rdzy czy odrapań, co mi nie gra właśnie z zabrudzeniem.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Ostach » wtorek, 20 września 2011, 22:40

Model jest sklejony jak trzeba. Gęsi ładne. Jednak większym powierzchniom przydałoby się więcej zróżnicowania kolorów kamuflażu - jest zbyt nudno. Na kołach zacieki są rozłożone podobnie na wszystkich kołach. Za mało w tym modelu losowości - efekty wykonane dobrze, są wszędzie zbyt powtarzalne. Kropki na poziomych powierzchniach - nie bardzo wiem o co chodzi. No i lewy zasobnik z tyłu - chyba niedomalowany?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez JagdPanther » niedziela, 25 września 2011, 18:44

I FESTIWAL MODELI PLASTIKOWYCH ŁASK 2011.Kolejny konkurs za liczony :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Ostach » niedziela, 25 września 2011, 19:04

Byłem, widziałem. Model robi z daleka dobre wrażenie, ale no te kropki na poziomych powierzchniach jakoś mi nie pasują :(
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Marek Barański » niedziela, 25 września 2011, 19:14

Ja mam pytanko, skąd pomysł na ostre przejścia kolorów kamuflażu ?
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez merlin_PL » poniedziałek, 26 września 2011, 10:33

Powitać na forum .Powitać kolejnego modelarza z Łodzi. Moje zdanie na temat modelu znasz , bo usłyszałeś je " na żywo". jest potencjał i myślę , że będzie coraz lepiej.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez JagdPanther » poniedziałek, 26 września 2011, 11:56

Marek Barański napisał(a):Ja mam pytanko, skąd pomysł na ostre przejścia kolorów kamuflażu ?


Ze zdjęć archiwalnych i z instrukcji modelu ;o)
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Marek Barański » poniedziałek, 26 września 2011, 13:23

Hmmm, jedyne JP jakie znam z ostrym kamuflażem maja zupełnie inny wzór plam, a instrukcje owszem się przydają ale do sklejania, z malowaniem to już gorzej.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez JagdPanther » środa, 28 września 2011, 13:39

Marek Barański napisał(a):Hmmm, jedyne JP jakie znam z ostrym kamuflażem maja zupełnie inny wzór plam, a instrukcje owszem się przydają ale do sklejania, z malowaniem to już gorzej.


To jeszcze mało widziałeś :P ,a instrukcja się przydaje jak się ma tylko jedno zdjęcie bo ma rzuty pojazdu z rozrysowanym malowaniem.Wyczułem prowokacje ale się nie dam. ;o)
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez Marek Barański » środa, 28 września 2011, 22:11

W takim razie bardzo chętnie zobaczę, a koledzy z forum jak sądze również. Możę się kolega jakimiś ciekawymi spostrzeżeniami/odkryciami podzieli. Żadnej prowokacji tu nie ma, wszystkie pasiaste JP jakie znam mają kamo z ręki. A tak z drugiej strony to skąd niby autorzy malowanek w instrukcji mają wiedziec jak pomalować pojazd skoro jego zdjącia nie istnieją ?
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez JagdPanther » czwartek, 29 września 2011, 13:24

O to owe zdjecia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
JagdPanther
 
Posty: 346
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 13:41

Re: JagdPanther Late (Dragon 1:35)

Postprzez klajus » czwartek, 29 września 2011, 13:45

Na tych zdjęciach nie ma tam kamuflaży ostrokrawędziowych...
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości