LVT(A)4 Italeri 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

LVT(A)4 Italeri 1:35

Postprzez dinsdeyl » piątek, 18 listopada 2011, 18:37

Witam kolegów
Chciałem przedstawić wykonany przeze mnie model pojazdu tj. amfibii LVT(A)4. O samym modelu można powiedzieć, że jest nawet niezły, jedynym mankamentem są gąsienice, a raczej materiał z których zostały wykonane. Kto robił czołgi z italeri ten wie o czym mówię. Mnie to nie zraziło i zmierzyłem się z tym modelem ;o) . Zaryzykuję stwierdzenie że jest modelem bezszpachlowym, bo nie użyłem w nim grama szpachli, ale to zdjęcia wytłumaczą dlaczego tak jest :D . Model jest interpretacją zdjęć, które kiedyś przypadkiem znalazłem w internecie szukając pomysłu jak zakryć gąsienice lub maksymalnie ukryć ;o) .

Oto dwa zdjęcia rzeczywistego obiektu jedno z lat około 90tych drugie bardziej współczesne.
Obrazek
Obrazek

Pojazd tenbrał udział w trakcie wojny na Pacyfiku na Peleliu i stoi tam do dnia dzisiejszego. W tej chwili stoi w towarzystwie innych odmian LVT oraz wielu Shermanów :-> .
Gdy zobaczyłem drugie zdjęcie to wiedziałem jak mój LVT będzie wyglądał. To jest chyba najlepsze co można było mu zrobić i żeby nie było widać gąsienic, bo jak widać ich nie ma ;o) .
Dosyć papki czas nacieszyć wasze oczy :D .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chciałbym się również pochwalić, że liście są mojego projektu, wykonanie - wycinanie laserem.
Obrazek

Na koniec chciałbym wam pokazać jakie to duże bydle :lol: . Zdjęcie jest z początku budowy, w środku siedzi sobie cały (zezłomowany już) Opel Blitz z Italeri.
Obrazek

Teraz wasza kolej ;o)
Pozdrawiam
Paweł S.
Avatar użytkownika
dinsdeyl
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 5 lipca 2011, 21:38
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: LVT(A)4 Italeri 1:35

Postprzez WestBikers » piątek, 18 listopada 2011, 18:47

Generalnie bardzo fajnie i widać, że starałeś się przy samym modelu, ale podstawka, cała ta trawa mi tu nie pasuje - zbyt sztucznie to wszystko wygląda, jeśli obiekt ten stoi w tym miejscu dosyć długo, to powinien tworzyć jakąś jedną całość z terenem wokół, a tu model caaaały zardzewiały i zniszczony, a trawka piękna i nieskazitelna.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 21:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: LVT(A)4 Italeri 1:35

Postprzez Korowiow » piątek, 18 listopada 2011, 18:54

Mam podobne odczucia. Model fajny ale trawa aż prosi się o jakieś zróżnicowanie.
Liście bardzo fajne.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 09:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: LVT(A)4 Italeri 1:35

Postprzez spiton » piątek, 18 listopada 2011, 19:23

Korowiow napisał(a):Mam podobne odczucia. Model fajny ale trawa aż prosi się o jakieś zróżnicowanie.
Liście bardzo fajne.

A ja mam odwrotne odczucia ,-)). Model też jest trochę monotonny, a to przecież on jest głównym aktorem. Ten wrak na focie ma na sobie dużo fajnych kolorków, a Twój jest monotonnie rudy. Swoją drogą trawa wygląda jak z hipermarketu. Jak trawa GMO ,-))
A kompozycji pomógłby jakiś zwierzak.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: LVT(A)4 Italeri 1:35

Postprzez dinsdeyl » niedziela, 20 listopada 2011, 15:44

spiton napisał(a):Swoją drogą trawa wygląda jak z hipermarketu. Jak trawa GMO ,-))
A kompozycji pomógłby jakiś zwierzak.


W życiu bym się nie odważył posadzić jakiegoś GMO, to jest czysta natura ;o) .
Co do kompozycji to pomysł jest, ale brak chęci do wykonania :P .
Dzięki za opinie.
Pozdrawiam
Paweł S.
Avatar użytkownika
dinsdeyl
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 5 lipca 2011, 21:38
Lokalizacja: Opole

Re: LVT(A)4 Italeri 1:35

Postprzez SHERMAN222 » piątek, 16 grudnia 2011, 18:08

Może jakieś reszteczki?, masz strasznie duży plac i on aż błaga o to by coś tam posadzić, a trawa taka jak w holandii, nieskazitelna i czysta.

Love And Peace
Rdza i wgniecenia+anatomia cywili http://www.accidenti-a-me.com/
trochę zdjęć : http://www.panzerpunkt.info/index.html
http://www.youtube.com/watch?v=InRDF_0l ... re=related
☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭
Avatar użytkownika
SHERMAN222
 
Posty: 355
Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2011, 17:37
Lokalizacja: Bobrek


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości