Mercedes L3000 Kfz. 79 - Afrika Korps - 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Mercedes L3000 Kfz. 79 - Afrika Korps - 1:35

Postprzez Przemo1CK » sobota, 2 lutego 2008, 00:37

Witam!

Korzystając z tego, iż jestem przeziębiony ( wolne w pracy :twisted: ) postanowiłem wykonać model Mercedesa L3000 z konwersją firmy Real Model ( Kfz. 79 Workshop body for Opel Blitz & Mercedes L 3000). Pomysł narodził się wczoraj około godziny 2.00 nad ranem... czyli właściwie dzisiaj już :P
Pierwszy raz postanowiłem wykonać malowanie, które uważałem jako najtrudniejsze z możliwych, czyli barwy Korpusu Afrykańskiego...

Model:
standardowa Italka + buda warsztatowa z Real Model + tablice rejestracyjne Eduard + Koła "The show modeling" ( bardzo wysokiej jakości bierznik, materiał: plastik. Śruby wykonane oddzielnie, przykleiłem łącznie 32 śruby o średnicy ok. 0,8 mm każda ) + suche kalkomanie Mig-a oraz Fine Archer Transfers.

Malowanie:
Większość modelu malowana Pactrami, tylko ładunek na dachu Vallejo.
suche pigmenty z padrebooks, przede wszystkim na oponach i dolnych elementach pojazdu... UWAGA kontrast na fotach jest bardzo duży ( pigment do koloru nadwozia ) w rzeczywistości lepiej to wygląda... jak zawsze zganiam na aparat.

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek


Podsumowując jestem zadowolony z wykonania zwłaszcza w tym malowaniu...
Pozostaje mi czekać na wasze opinie ! :)


Pozdrawiam
Przemo
Ostatnio edytowano niedziela, 3 lutego 2008, 09:39 przez Przemo1CK, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Przemo1CK
 
Posty: 145
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:53
Lokalizacja: Kielce - CK :)

Reklama

Re: Mercedes L3000 Kfz. 79 - Afrika Korps - 1:35

Postprzez Maciek » sobota, 2 lutego 2008, 01:09

Bardzo fajny. Ładnie wykonany.
Co do pigmentów na kołach... nie lubię brudzić modeli, ale skoro już to uważam że powinieneś trochę jeszcze mu spód przybrudzić. Trochę więcej na błotnikach, zderzakach, stopniach do kabiny... generalnie jeszcze trochę na spód. Nie tylko koła i wewnętrzna część błotników.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: Mercedes L3000 Kfz. 79 - Afrika Korps - 1:35

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 2 lutego 2008, 08:06

Mnie się podoba Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes L3000 Kfz. 79 - Afrika Korps - 1:35

Postprzez Hanys » sobota, 2 lutego 2008, 17:24

bardzo ładny model Przemo :) Tylko razi ten pigment na kołach , mogłeś go jakoś stonować... poza tym jeden z bardziej udanych w ostatnim czasie .
Hanys
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości